Skocz do zawartości

Liczba odwiedzin a pozycjonowanie.


sebaian

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli by tak na to patrzeć to nigdy nowa strona nie wybije sie w wynikach wyszukiwarki bo w jaki sposób.

Nie ma szans, gdyz nikt jej nie znajdzie i co za tym idzie nie bedzie ruchu. To jest chyba logiczne. NIe ma mnie w wynikach nie mam ruchu.

Moze to miec jakis wpływ, ale nie sądze aby było to znaczące.

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zaczynasz pisac coś o jakimś netsprincie??. Podobny pomysł miał ziutek z Pcimia, i Edmondusz z Łasku Górnego co nadal nie oznacza, że samo założenie ma w sobie rażącą NIELOGICZNOŚĆ.

Ja bym pomyslu NetSprinta tak nie lekceważył, gdyby to wprowadziło google wypowiadałbyś się z większym szacunkiem, zobacz co jest napisane w opisie:

Traffic Index to nowatorski algorytm wyszukiwawczy pozwalający ocenić obiektywną wartość serwisów internetowych. Dzięki temu rozwiązaniu wyszukiwarka dostarcza Użytkownikom wartościowe wyniki oraz walczy z nieuczciwym pozycjonowaniem. Wszystko to dzięki zmniejszeniu znaczenia analizy linków na rzecz badania ruchu na stronie.

https://netsprint.pl/serwis/zalety?option=trafficindex

Czy to będzie NetSprint czy Google założenie będzie to samo: walka ze sztucznym podbijaniem pozycji w wyszukiwarce.

Poza tym nie jest to nielogicznośc, jeśli traffic jest jednym z kryterium, które bierze pod uwagę algorytm.

A ilość wejść z wyszukiwarek to przecież tylko pewien % wejść na stronę. Przykładowo: według firmy badawczej Hitwise największe wyszukiwarki (Google, Yahoo, MSN) generują zaledwie 22% ruchu do serwisów amerykańskich sklepów internetowych. (źródło: link poniżej) Przy okazji, tendencja ilości wejść z wyszukiwarek jest spadkowa na rzecz serwisów społecznościowych. Polecam artykuł w internetstandard.pl:

MySpace generuje więcej ruchu niż MSN Search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch na stronie nie wpływa w ogóle na jej pozycjonowanie :rolleyes:

Nie zgodze sie. Wg patentow ktore zarejestrowal Google - moze brac pod uwagę: trend trafiku, CTR (w rankingu google - klikniecia z rankingu sa podobno sledzone przez javascript -nie sprawdzalem), czas spedzany na stronie (Google moze rozpoznac np. poprzez obserwacje tego po jakim czasie wrocilismy do rankingu ze strony). Niekoniecznie wszystkie wymienione rzeczy musza byc istotne, ale fakt faktem ze w patentach sa wspominane wiec cos w tym moze byc.

A Google narzedzia ma - przeciez oprocz Google analytics, takze Google Toolbar i wysylane zapytania o PR moga byc wykorzystywane do sledzenia trafiku.

________________________________________________

Sklep z winami, dobre wino,wina europejskie oraz katalog budowlany

Kominki, piece, wkłady kominkowe, kominki - akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fugazi2: Google nie bierze pod uwagę ruchów użytkownika póki co, nie zmienia to faktu, że istnieją spiskowe teorie dziejów na ten temat, tyczy się to zwłaszcza toolbara, o którym wspominasz oraz faktu macania się Google z różnymi przeglądarkami. Aktualnie na PiO w dziale google możesz sobie poczytać więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy korzysta z Google Analytics i nie każdy korzysta z Google Toolbar, implatowanie więc danych pochodzących z tych narzędzi byłoby BARDZO nietrafionym pomysłem. Branie pod uwagę rankingu także mijałoby się z celem.

czas spedzany na stronie (Google moze rozpoznac np. poprzez obserwacje tego po jakim czasie wrocilismy do rankingu ze strony)

A jeśli nie wrócimy? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy robili testy (gdzieś były na PiO) i ja też i twierdzę, że bierze udział trafiku.

tylko mi testy potwierdzają teorię odwrtoną.

LUDZIE LITOŚCI

Upraszczjcie wnioskowanie, a nie dodawajcie określenie "gdzieś były na PiO" (to były, a moż enie było?).

Proste rozumowanie mówi, że pozycjonowanie trafikiem jest BEZ SENSU. Nawet jeżeli tego elementy włączy się do algorytmu to algorytm może SPRAWIAĆ WRAŻENIE lepszego, ale w konsewencji i tak prowadzi to do błędów .. tylko są bardziej niezauważalne.

Nie patrząc na politykę Google, a idać dalej tokiem logicznego myślenia dochodzimy do wniosku - nawet jeżeli pomiar trafiku wpływa na pozycje to udział znaczenia tego "genialnego" pomysłu we wpływie na wynik musi maleć do zera. Nawet jeżeli chwilowo jest inaczej "waż i tak zje swój ogon". Dzieĸi takiemu rozumowaniu mogę mieć w d..e nędzne teortyjki nie poparte wiarygodnym testem a zajmowac się promowaniem stron w perspektywie dalżej niż "nabliższa faktura".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że ma znaczący wpływ, ale ma. Niekoniecznie to musi być ten wąż, bo to może być kara dla tych stron, które są w czołówce, a nikt na nie nie klika. Osobną kwestią jest sposób przeprowadzenia testu. Bo może google wykrywać taki sztuczny traffic i za niego obniżać.

Zgodzę się, że znacznie efektywniejsze jest zdobywanie linków.

Myślenie nie boli, nawet w wakacje.

Zapraszamy na studia podyplomowe pt. Nowoczesne sieci i usługi telekomunikacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że ma znaczący wpływ, ale ma. Niekoniecznie to musi być ten wąż, czołówce, a nikt na nie nie klika.

Mam nadzieję, że sotatni raz piszę w tym poście: Skąd wiesz, że ma (ja zakładam że może mieć, ale zanaczam,że jest to błąd). Oczywiście wytłumaczenie kara za .. ble ble ble jest słuszne lokalnie dla wybranego przypadku, ale myśl ogólniej - dla całego algorytmu jest szkodliwe i na prawdę nie trzeba być geniuszem, żeby to odkryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dwa testy na niszowe frazy i miałem skok z 4->2 i 8->6.

Niestety nie potrafię znaleźć tego na PiO, ale poz. 94-103 są dla mne przesłanką.

Czy w tym samym czasie miałeś pdobne strony na podobne frazy na których nie wykonywałeś testu ?. Jeżeli nie to test dowidzi że google ustawiło inne pozyjce a dlaczego to nadal nie wiemy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Test robiłem na jedną frazę (drugim razem na inną frazę) dwuwyrazową na jedną stronę.

Rozumiem, że dla ciebie wiarygodne byłoby gdybym miał dwie strony w wynikach i tylko jedna skoczyła do góry? Jeśli tak, to w obu testach inne strony w wynikach się nie ruszyły.

Jeśli opiszesz mi warunki testu akceptowalne dla ciebie, to spróbuje je wykonać.

Myślenie nie boli, nawet w wakacje.

Zapraszamy na studia podyplomowe pt. Nowoczesne sieci i usługi telekomunikacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogole bedzie slzo jkedynie w kierunku personalizacji - tak jak jest teraz, jesli jestes zalogownay w top10 masz stronki na ktore juz klikałes kiedyś.

Btw- te testy nigdy nie beda miarodajne.... moglo skoczyc z tysiaca innych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności