Skocz do zawartości

Kradzież własności intelektualnej


stania.info

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat dość przykry przedstawię to w wielkim skrócie.

 

Jakiś czas temu robiłem dla klienta prostą budżetową stronę www, umówiłem się z klientem, że w zamian za link w stopce dostanie rabat.

Wszystko było ok, pewnego dnia klient zadzwonił czy nie zrobił bym formularza do strony z wyceną usług jako dodatkowej zakładki - akurat był to dla mnie gorący okres, nawał pracy więc po prostu odmówiłem, powiedziałem, że na tą chwilę nie ma szans.

Wykonanie formularza zlecił innej firmie, która ten formularz wykonała, przy okazji naciągneli go na migrację do ich autorskiego CMS-a.

Grafika, cały układ, kod źródłowy nie zmienił się nic (mam jeszcze kopię projektu u siebie na subdomenie) po za stopką, oraz meta tagiem:

 

        <meta name="Author" content="ich link"/>

no i w stopce postanowili przywłaszczyć sobie wszelkie prawa pisząc:

 

Projekt i realizacja: ich link

Poczułem się lekko wydymany w otwory, więc zadzwoniłem do jegomościa właściciela tejże firmy, która modyfikację wykonała i Pan powiedział, że jeszcze dziś zmieni zapis w stopce.

Minął tydzień i nic po prostu totalna olewka.

Co wy o tym sądzicie czy mam cisnąć tego człowieka, czy rzucić gó**o pod nogi ?

Zawsze to jeden link site-wide więcej.

Robimy nadruki na kubkach, poduszkach i innych gadżetach - alenadruk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od zapisów umowy z tym klientem.Jeśli tam nie ma zapisu że w stopce ma być Twój link (a podejrzewam że nie masz tego na umowie, lub umowa była ,,na gębę,,) to po prostu może sobie umieścić tam co tylko chce.

Wiem, nieuczciwe, ale takie są realia.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś czas temu robiłem dla klienta prostą budżetową stronę www, umówiłem się z klientem, że w zamian za link w stopce dostanie rabat.

Strona "budżetowa" z wymuszony linkiem w stopce [...]  :boje_sie: ... Widocznie klient uznał, że wykorzystałeś okres reklamowy na free linka :dirol:

 

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co wy o tym sądzicie czy mam cisnąć tego człowieka, czy rzucić gó**o pod nogi ?
 

 

 

Ciśnij i obrzuć gó.wnem.  To  przecież takie  polskie. 

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była to umowa słowna i nie masz na to żadnego dowodu, to jedynie co Ci zostaje to przekonanie klienta do swojej racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wykonanie formularza zlecił innej firmie, która ten formularz wykonała, przy okazji naciągneli go na migrację do ich autorskiego CMS-a.


Grafika, cały układ, kod źródłowy nie zmienił się nic (mam jeszcze kopię projektu u siebie na subdomenie) po za stopką, oraz meta tagiem:

[..] Zawsze to jeden link site-wide więcej.

 

Ja proponuje się dogadać i zainstalować prywatny SWL w stopce " klienta budżetową stronę www, "   będziecie mieli po dwa linki. Może jeszcze ktoś wprowadzi jakieś zmiany, to SWL będzie jak znalazł ... :wacko:

 

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Mion said:

Strona "budżetowa" z wymuszony linkiem w stopce [...]  :boje_sie: ... Widocznie klient uznał, że wykorzystałeś okres reklamowy na free linka :dirol:

 

 

Nic nie wymuszone, klient na początku wiedział ile ma zapłacić, a to że na koniec dostał rabat było dla niego miłym zaskoczeniem.

 

6 hours ago, SzlafRock said:

 

Ciśnij i obrzuć gó.wnem.  To  przecież takie  polskie. 

 

 

Jak widać tego nie zrobiłem choćby nie podając żadnym namiarów na tą firmę - sorry ale to nie ja powinienem się wstydzić.

 

6 hours ago, Mion said:

 

Ja proponuje się dogadać i zainstalować prywatny SWL w stopce " klienta budżetową stronę www, "   będziecie mieli po dwa linki. Może jeszcze ktoś wprowadzi jakieś zmiany, to SWL będzie jak znalazł ... :wacko:

 

 

Chyba zostałem trochę źle odebrany, nie chodzi już o linka w stopce a firmowanie się nie swoim dziełem.

Kij w du**ę z moim linkiem w stopce, ale podpisanie się przez nich w stopcje projekt i realizacja uważam że to lekkie przegięcie i przywłaszczenie czyjejś pracy.

 

Dodatkowo o czym nie wspomniałem ów gość umieścił tą stronę w swoim portfolio i firmuje się jakoby on ją wykonał.

Robimy nadruki na kubkach, poduszkach i innych gadżetach - alenadruk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to co zrobiła ta firma to najdelikatniej mówiąc... paskudztwo.  Pytanie rzeczowe brzmi - co tak faktycznie chcesz z nimi zrobić? Sprawa sądowa? O stopkę? Serio?

 

Możesz do nich dzwonić, pisać, ale przecież mogą powiedzieć: "nie zmienimy i co nam zrobisz?". Możesz wysłać im przedsądowe wezwanie do zaprzestania  - tyle, że tutaj również mogą nie zareagować - i co im zrobisz?

 

Jak chcesz się z nimi sądzić, co ja osobiście bym odradzał - choćby ze względu na koszta to chyba zdajesz sobie sprawę z kosztów, czasu i smrodu jaki to zostawia w życiu. Jeżeli mimo tego chcesz - masz otwartą drogę.

 

Jeżeli chcesz narobić im syfu w internecie, to najprawdopodobniej będzie kolejny zalew ścieków wylewanych przez kogoś na kogoś innego, co zasadniczo coraz częściej nie robi już na nikim wrażenia.

 

Ja na Twoim miejscu odpuściłbym, trudno, czasem spokój ducha ważniejszy jest niż linki, promocja a nawet dobre imię. Chyba, ze Twój spokój ducha rozwiąże dopiero narobienie im smrodu... To co innego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba zostałem trochę źle odebrany, nie chodzi już o linka w stopce a firmowanie się nie swoim dziełem.

Kij w du**ę z moim linkiem w stopce, ale podpisanie się przez nich w stopcje projekt i realizacja uważam że to lekkie przegięcie i przywłaszczenie czyjejś pracy.

 

Jesteś pewien, że to co zrobiłeś to było Twoje dzieło w 100 %, czy może podobnie jak w

mrfotobox.pl > w stopce dałeś  Projekt i realizacja: 2017 Marcin Stańczuk | stania.info

 

Tymczasem jest oparty o szablonie:

Theme Name: Uncode
Theme URI: https://accesspressthemes.com/wordpress-themes/uncode
Author: AccessPress Themes
Author URI: https://accesspressthemes.com/
Description: Uncode is simple, minimal and clean WordPress Theme with elegant design. Though the Theme is simple, it does not lack any features. The theme is loaded with all features required to built a complete website with uncode. The clean typography and spacious design makes it look appealing to your visitor. Additionally the Theme is very easy to set up via customizer with live preview and does not requires any sort of coding skills at all. The theme can be used by business corporate, bloggers, photographers, freelancers and creative agencies. So what are you waiting for! Download the theme and start building proffesional website with ease.
Version: 1.0.0
License: GNU General Public License v2 or later
License URI: https://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html

Chyba, że jesteś autorem tego szablonu...

---

Może kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem ....

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności