Skocz do zawartości

Najlepsze odpały konkurencji


bill

Rekomendowane odpowiedzi

adek: Dziwnie prawisz :/

"jeśli firma nazwijmy ją ,,droga” wycenia swój czas który poświęci na wypozycjonowanie prostych fraz i zrobi to z powodzeniem samymi katalogami i pobiera miesięcznie za usługę 1500 tysiąca to wcale nie uważam tego za niemoralne i nieetyczne. "

Uważam, że ta firma postępuje właśnie nieetycznie, bo jest to warte kilka razy mniej niż w rzeczywistości. I nie chodzi tutaj o cenienie swojej pracy, bo wszyscy walą uśmieszki jak piszą, że tak cenią swój czas:) Poprostu nie informują klienta, że proponują im produkt wart 200zł za 1500zł, a to moim zdaniem jest nieetyczne. Jak pójdziesz do sklepu, prosisz o browca zalezy Ci na tym, zeby go kupić za 3,30zł a nie za 330zł. I proszę o nieodpowiadanie textami typu: jak ich stać to płacą - jakby wiedzieli , to by nie płacili. Z tymże dzisiaj informacja to złoto.

Edytka: a ja jestem w 100% przekonany, że ceny za pozycjonowanie pójdą ostro w górę. Jest przyrost firm w necie i przyrost ludzi z robotami z allegro -> zwiększy się konkurencja, ale sami sobie robimy na konkurencje. Dzisiaj wyniesienie zapytania np. 'sport' jest 1000x droższe niż 10 lat temu. Cieszy mnie, że dzieci z allegro mają roboty i biorą nam klientów i zarabiają x00zł miesięcznie, za kilka lat weźmiemy za to x000 miesięcznie, bo dzieciaki zrobiły nam konkurencję.

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jest tez druga strona medalu. Ktos (firma) z poteznym zapleczem moze pozycjonowac 20 klientow po 300zl co daje 6.000 zl miesiecznie a ktos inny majac 5 klientow musi za ta sama usluge i skutecznosc wziac 1200zl od klienta. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie etyczne jest naciaganie ludzi oferujac fuszerke a nie to czego klient oczekuje, klient ktory podjal decyzje po jakiejs analizie sytuacji i zaufal za dużą kase. A tym czasem zostal oczukany bo firma zrobila to co mozna samemu zrobic w 15 minut. Poprostu wykorzystanie czyjejs naiwnosci i niewiedzy. Tak to juz jest czym wieksza szanujaca sie firma, czesto popadająca w samozachwyt tym bardziej olewają klientow i podchodzą do sprawy lekceważąco bo im nie zalezy na pojedynczych zleceniach poniewaz maja ich setki.

Oferty profesjonalistow (część ludzi z tego forum) wygladają conajmniej dziwnie i podejrzanie w swietle ofert za 9,99zl na allegro i ofert za 500 - 1000zl w poteznych firmach. Zadko kto potrafi wybrac najlepiej...

Czy ceny pozycjonowania pojda w gore czy w dol zalezy od samej polityki tych osob/firm.

Zawsze znajda sie tacy, ktorzy za mniejsze kwoty wykonuja porzadna robote aby miec z czego zyc, i zawsze beda firmy pozycjonujace za duza kase z malym efektem. Tak jak i znajda sie klienci dla tanich i drogich.

Ogolnie sytuacja finansowa polakow nie ulega znacznej poprawie, raczej szuka sie oszczednosci wiec pozycjonerzy beda musieli sie dostosowac do tych warunkow. A konkurencja jak podstawowe zasady marketingu mowia prowadzi do obnizenia cen za uslugi. Kiedys sie to wszystko ustabilizuje, ludzie nie beda kupowali szajsu na allegro i nie beda dawali sie wydymac za duza kase. Wtedy zostana tylko profesjonalisci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ale dla mnie to właśnie jest czymś niemoralnym i nieetycznym.

Etyka w biznesie ? Buuhahha wolne żarty droga Pani..

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly topik w duzym skupieniu i to co napisal Adek

Zawsze było tak i będzie że duże firmy będą chciał być pozycjonowane przez wielkie firmy które w przypadku naszej branży nie mają większego pojęcia o pozycjonowaniu. Ale chodzi tu o zaspokojenie świadomości prezesów czy osób zarządzających że są w rękach ,,profesjonalistów” .

.... jest calkowicie uzasadnione i w 90% sie zgadzam z ta opinia. To jest na zasadzie reka reke myje.

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie duża firma to np. Commercial Union, czy myślisz że jej prezes notabene Angol mieszający sobie zagranicą przyjedzie do polski rozmawiać o SEO?

Nie bedzie na 100%, ani vce prezes ani nikt z góry, jednak wiedza o budowie korporacji pozowla wbić się i w taki klimat - (pracowałem sam 5 lat w korporacji) - dam jedną przykładową rade: zaatkować np: w momencie kiedy ktoś ustali w firmie politykę "cięcie kosztów" :glupek:. Natomiast w przypadku Państwówki już chyba nic nie da się zdziałąć :)

tutaj Pan Kowalski który jest mistrzem SEO ale prowadzący jednoosobową działalność w domowych pieleszach jest bez szans.

Mam biuro i jakiś tam pomocników. ale znam pana Kowalskiego, który z domowych pieleszy pozycjonouje firmy stojace wyżej np.: w badaniach megapanelu od moich najlepszych klientów i zaliczane do kategorii duże firmy.

Myślę, że niektórzy mają za mało wiary w siebie - sa nieźli ale kryją się po kątach świadomi swoich niedoskonałości - a w telewizji występują hochsztaplerzy potrafiący stwierdzić, że mają system gwarantujący pierwsze miesjce w Google. Trzeba poszukac miejsca gdzieś po środku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowimy o dwoch roznych rzeczach :glupek:

uwazasz, ze firma, ktorej budzet roczny na meble w biurze dyrektorow ds. roznych to 100k zlotych nie bedzie miala pieniedzy na pozycjonowanie? ;)

W tej chwili zbliza sie wielkimi krokami era klienta korporacyjnego ( a moze juz jest , tylko nikt z osob powaznie zajmujacym sie pozycjonowaniem takich klientow nie chwali sie tym).

Typowy menadzer duzej firmy ma do dyspozycji okreslony budzet. Po jakims czasie musi przedstawic sprawozdanie finansowe przelozonemu. Prezes bylby bardzo ucieszony, gdyby jego podwladny pokazal mu, ze dzieki inwestycji w ten typ reklamy firma osiagnela o wiele wyzszy wzrost przychodu.

Co robi typowy menadzer?

ma pare mozliwosci:

A.wchodzi na PiO i czyta od dechy do dechy przez 4 miesiace, a potem zadaje glupie pytania

B.patrzy kto co pisze i wali na PW do brzmiacego najsensowniej z zapytaniem ofertowym

C.dzwoni do firm z top10 w google i prosi o spotkanie

D.dzwoni do qmpla ze szkoly, ktory siedzi na skorzanym fotelu pietro nizej i prosi zeby poradzil mu jakas firme

Moim zdaniem coraz popularniejszy jest ten 4 sposob.

Bycmoze wielu osobom wydaje sie, ze wydatek rzedu kilku tysiecy zlotych miesiecznie na pozycjonowanie to duzo...

Zalezy dla kogo...

Dlatego juz istnieja dwie kategorie pozycjonerow:

Ci ktorzy pozycjonuja domowe biznesy i Ci ktorzy zajmuja sie wiekszymi klientami.

Zarobi sie wiecej wiadomo na czym.

BIŻUTERIA ? doskonała na prezent

NAJTANSZE Vouchery Adwords - wiadomosc na gg 4649106 lub na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etyka w biznesie ? Buuhahha wolne żarty droga Pani..

Widzisz i już wiem z kim nie robić interesów. Jeżeli nie ma etyki to jest złodziejstwo, kradzież. Gdzie masz granicę podkupić klienta OK? a wysadzić samochód szefa konkurencyjnej firmy to juz BEe? zastanów się. TO nie biznes jest nieetyczny tylko LUDZIE. Każdy ma swoją granicę. Jeden nie skrzywdzi muchy, drugi "zawodowy zabójca" nie tknie dziewczynki poniżej 12 roku zyca. Twój smiech określa, że tą granicę masz baaardzo przesuniętą :glupek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biznesie etyka się nie liczy, w biznesie liczy się skuteczność...

"Biznes?

Im bardziej nasze zajęcie jest świńskie,

Tym więcej w nim potrzeba uczciwości."

Honoriusz Balzak

Na jakim świecie Ty żyjesz? :glupek:

Zapewne na innym niż Ty. Ale ja żyję na nim już 34 lata, z tego ok. 15 prowadzę firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle mi przykro, że biznes nie jest wg Ciebie bezwględny. I nie mówię tutaj w żadnym razie o nieuczciwości.

Mimo wysiłku nie udało mi się zrozumieć Twojej wypowiedzi.

nie wiedzialem, ze Ty taka stara jestes smile.gif

Ale jeszcze niezła ze mnie ;)

ps.

[...]drugi "zawodowy zabójca" nie tknie dziewczynki poniżej 12 roku zyca.

Mrtn: czyżbyś lubił Lysiaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wysiłku nie udało mi się zrozumieć Twojej wypowiedzi.

Miałem na myśli to, że "etyka" to zdecydowanie szersze pojęcie, i dotyczy większego zakresu zagadnień niż samo podejście do klienta, o którym się tutaj tak rozpisaliście, i to nie nazywając tego mianem "uczciwości", a "etyką w biznesie" właśnie. Nevermind.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności