Skocz do zawartości

Włamanie na skrzynke...


thojro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja mam zaufanie do gMail. Wieksze niż do własnego serwera. Zainteresowanym moge wysłać zaproszenia. ( mail na który wysłać -> PW )

Zmień serwer ;)

In fact, gmail jest daleko daleko przed tym, co oferują nam nasze rodzime darmowe skrzynki pocztowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mnie to nigdy nie ma 100% pewności złamać czy zdobyć czyjeś hasło wcale nie jest takie trudne tym bardziej że 95% (jak nie więcej) użytkowników korzysta z poczty bez kodowania transmisji danych czyli tekst jest przesyłany otwartym tekstem włącznie z hasłami w sieci lokalnej można bez problemu podejrzeć tak praktycznie całą komunikacje a co jeśli ktoś jest sprytniejszy i skorzysta z rozwiązań typu koń trojański i zainstaluje komuś key loggera czy i nne badziejstwo. Nawet silne i skomplikowane hasła nie pomogą tym bardziej że zawsze nam się wydaje że mam super zabezpieczony komp z którego korzystamy.

Wydaje mi się ze to jest większym zagrożeniem niż nieodpowiedzialność administratorów choć zapisywanie haseł w postaci nie kodowanej do bazy to delikatnie rzecz ujmując brak odpowiedzialności.

pozdrawiam

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać jak się sprawa zakończyła: Wysłałem do o2 list z wnioskiem o zmiane hasła i pytania pomocniczego wraz z załączoną kopią dowodu osobistego. Po około 5 dniach list doszedł i portal o2 zmienił te dane. Na skrzynce znalazłem zmienione hasło do Klamm-u i innych serwisów. Gościu zmienił sobie hasło na "bartek" tak nawiasem mówiąc :P. Szybko wszedłem do Klammu i zmieniłem na niepowtarzalnie trudne :) Pozdrawiam Was wszystkich i dziękuję za dyskusję, która dodała mi siły do działania w kierunku odzyskania mojej skrzynki i dość sporej kwoty na Klamm. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak rozowo nie bylo. a mianowicie koles wlamal sie na skrzynke o2.pl, nastepnie zmienil haslo, rozeslal ludziom z ktorymi wspolpracuje maile o tresci hmmm bardzo wulgarnej, zrobil autoresponder w stylu pierd.... no i jak wyslalem do o2 kopie dowodu okazalo sie ze przy zakladaniu konta kilka lat temu podalem fikcyjne dane i sie nie zgadzalo... i po koncie... i wez tu teraz klientom tlumacz iz nie masz ich w d... tylko jakis balwan sie wlamal na konto... a haslo bylo ciezkie...

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało.

Kiedyś trochę szperałem po internecie i można było znaleźć pliki z hasłami, które ludzie sobie zapisywali żeby nie zapomnieć.

Uważajcie na to co udostępniacie w swoich komputerach.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odroznijcie hackera od gnojka co sie wlamuje :)

mi sie ostanio wlamali hackerzy na strone, nic nie zniszczyli tylko wrzucili bannerek - stronke naprawilem w 5 minut - wyslalem im nawet mala z gratulacjami ze im sie udalo i luz :P to jest hacker - pokazal ze to i to mam slabo zabezpieczone, zrobil to dla zabawy i nie zrobil nic co by mi moglo zaszkodzic :)

Ci o ktorych piszecie to juz czyste chamstwo :] Dziwie sie jednak ze O2 tak slabo zabezpieczone. konto pocztowe to nie darmowy CMS ktory kazdy jakby przysiadl by rozbroil bo ma kod zrodlowe. Kiedys byl wlam na poczte w Onecie - nie udany - od razu zablokowili wszystkie konta i prosili o weryfikacje telefoniczna, nie dopuscili do wejscia na konta.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na to co udostępniacie w swoich komputerach.

I uważajcie, żeby nie złapać trojana czy keyloggera - tak można łatwo stracić hasło i nawet interwencje u operatora nic nie dadzą, jeśli się nie usunie paskudztwa.

Najlepiej mieć Linuksa z firewallem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważajcie, żeby nie złapać trojana czy keyloggera ..... Najlepiej mieć Linuksa z firewallem :(
Jak ktoś nie wie jak sie "łapie" taki soft to linux i firewoll nic mu nie pomoże.

Mnie często ludzie sie pytają co mają sobie zainstalować na komputerze aby im sie wirusy nie instalowały - odpowiadam że wirusy same sie nie instalują.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności