Skocz do zawartości

Mały laptop, hybryda, tablet 2w1 z Windows - co polecacie?


novum

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to szeptanka to bardzo marna, kolega szuka tabletu/hybrydy.

 

@Ptaq, wygląda to fajnie w opcji z projektorem, ja tylko nie jestem przekonany do sprzętów tego typu na androidzie ;)

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam takie sprzęty i wynalazki na Windowsie, tym bardziej nie próbowałbym instalować tam Ubuntu, chyba że znajdziesz w Sieci jakąś listę kompatybilnych sprzętów. Ja mam acera switch, już starszy sprzęt, ale nigdy więcej w budżetową hybrydę z windowsem się nie wpakuję.

Jak chcesz coś małego do konsumpcji multimediów - tablet z androidem. Osobiście mogę gorąco polecić nvidia shield. Tablet jest tani i ze względu na swoją specyfikę (nvidia wypuściła go jako urządzenie do strumieniowania gier z chumry) ma androida 7 i mocny układ graficzny.

 

 

Nie bez powodu małe hybrydy z windowsem są tak cholernie drogie (patrz surface i tego podobne sprzęty). Tylko one nadają się do użytku. Wydajność tych małych sprzętów jest dziadowa, trudno nawet mówić o wygodnym jak na dzisiejsze standardy przeglądaniu internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do noszenia w torbie i łączenia się serwerami, zdalnymi pulpitami już jakiś czas temu kupiłem za grosze LENOVO MIIX 300-10IBY ( Była promocja w jednym z marketów za 499 zł brutto). Plusy - bardzo mały, ma dysk ssd 32GB, 2G ram i Windows 10. Windows startuje bardzo szybko. Działają bez problemy różne aplikację mi potrzebne kiedy nie ma dostępu do laptopa czy stacjonarnego zaczynając od Scrapebox ( jako narzędzie do pracy z listami+ plaginy) kończąc programami do sterowania laserem CNC napisanymi wyłącznie pod PC (myślałem, że będzie problem z com portami). Plusem jest cena (regularna ok 800 zł obecnie). Niezły kontrast matrycy jak na tą cenę. 3x CPU intel atom to nie torpeda ale dla podstawowych rzeczy wystarczy.

Minusy- do lądowania oprócz załączonej ładowarki nada się tylko coś mocniejszego ( żadne tanie powerbanki nie lądują). Ja mam na 22 000 Mah i 2A portem wtedy wszytko OK, mój stary na 8800 mAh i 1 A portem po prostu nie ładuje, 32Gb trocha za mały dysk ale można wstawić jakąś szybką kartę jako dysk2 ( co i zrobiłem 64Gb). Czas pracy na wbudowanej baterii ok 6-7h ( mogło by być dłużej), tylko 2 porty USB, brak GPS modułu ( chyba, że nie wiem jak go włączyć). Słabe wbudowane głośniki, port w który wstawia się klawiatura jako drugą cześć tej hybrydy jest odrobinę luźna. Waga nie mała. Ramka otaczająca matryce za szeroka jak na obecne czasy co zwiększa rozmiar samej hybrydy. Plastik niby dobry, przyjemny w dotyku (mat), nie wygląda tandetnie ale brudzi się od palców. Nosze to w torbie już chyba 1,5 roku calkowicie spełnia moje oczekiwania jak na wydany budżet. Po prostu potrzebowałem coś małego ale z Windows, sam tablet to trocha za mało a laptop za duży nawet z 13 matrycą, a obecnie mam 17 calowy, w torbę którą noszę ze sobą nie wchodzi.Tablet i telefon z androidem nie miał tego co potrzebowałem.

Cytuj

trudno nawet mówić o wygodnym jak na dzisiejsze standardy przeglądaniu internetu.

Nie zgodzę się, to co opisałem wyżej z YandexBrauzer (włączona na sztywno opcja turbo) działa dla mnie zadowalająco nawet przez VPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MKucinski napisał:

Nie bez powodu małe hybrydy z windowsem są tak cholernie drogie (patrz surface i tego podobne sprzęty). Tylko one nadają się do użytku. Wydajność tych małych sprzętów jest dziadowa, trudno nawet mówić o wygodnym jak na dzisiejsze standardy przeglądaniu internetu.

 

Totalnie się z tym nie zgadzam, właśnie do tego te urządzonka są świetne, do pracy w nagłych wypadkach też dają radę. Na moim asusie używam opery, bo np. chrome słabo chodził, ale to już kwestia optymalizacji samego oprogramowania.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności