Skocz do zawartości

Pozycjonowanie jest (prawie) dla każdego


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

he he tak teoria, teoria i jeszcze raz teoria ludzie którzy zajmują się jakimś interesem np. sprzedaż firanek, jeśli nie zaczną od firmy, która zrobi im porządną stronę, która ma przyjazny szkielet i nie napiszą dobrej treść itd. to w życiu nie osiągną dobrej pozycji choćby linków było mnóstwo. Faktycznie linki dają dużo ale po to jest bonus przy nowo powstałej domenie aby miała czas na zebranie tych linków i co najważniejsze zebranie opinii od użytkowników bo tak czy inaczej o nich tu chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oczywiście popieram przedmówców. Linki ze stron powiązanych tematycznie dają dużo więcej ale i ja i pewnie nikt inny nie wzgardzi jakąś konkretną ilością linków ze stron nie związanych tematycznie do naszych stron. Ja też już mam na koncie trochę spamu, teraz stawiam na tematyczne zaplecze, dobrą i ugruntowaną domenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
he he tak teoria, teoria i jeszcze raz teoria ludzie którzy zajmują się jakimś interesem np. sprzedaż firanek, jeśli nie zaczną od firmy, która zrobi im porządną stronę, która ma przyjazny szkielet i nie napiszą dobrej treść itd. to w życiu nie osiągną dobrej pozycji choćby linków było mnóstwo. Faktycznie linki dają dużo ale po to jest bonus przy nowo powstałej domenie aby miała czas na zebranie tych linków i co najważniejsze zebranie opinii od użytkowników bo tak czy inaczej o nich tu chodzi !!!

Bzdury:

Google bomb - rankowanie mimo całkowitego braku słowa w treści.

Odpowiednia ilość linków wypozycjonuje każdą stronę.

Ciemna strona mocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, przebrnąłem przez wszystkie posty w tym temacie i mam trochę mętlik w głowie. Sam staram się wypozycjonować swoją stronę na niełatwe słowo "felgi aluminiowe" i mam nadzieję że autor zdania: "Odpowiednia ilość linków wypozycjonuje każdą stronę." ma rację.

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy to forum było pozycjonowane czy osiągnęło swój ranking naturalnie?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sam staram się wypozycjonować swoją stronę na niełatwe słowo "felgi aluminiowe" i mam nadzieję że autor zdania: "Odpowiednia ilość linków wypozycjonuje każdą stronę." ma rację.

To nie do końca tak, moim zdaniem pozycjonowanie na frazy z dużą konkurencją jest trochę jak z wojną, wygrywa ten który ma największe moce przerobowe. Miałem okazję przez dłuższy czas podpatrywać dużą firmę SEO/SEM przy pracy i tam pozycjonowanie wygląda jak praca w fabryce, jest paru "dowódców" koordynujących działania, ale jest jeszcze więcej pszczółek, które przez 8h - 10h dziennie robią zaplecza (ta firma miała 1800 swoich zapleczówek z unikalnym contentem + cały czas robiła nowe), katalogują i piszą dziesiątki precli, artykułów dziennie, do tego dochodzą SWL + czasem xrumer (tak tak). Sam choćbyś nie wiem jak sprytny był nie dasz rady przeskoczyć takiej machiny na 100%.

Hmm... no jest może jeden sposób, stworzyć portal na tyle dobry, z tak świetnymi, wartościowymi i nowatorskimi treściami, że portal się wypozycjonuje w sposób naturalny, z siłą setek tysięcy internautów nie wygra nikt - pytanie tylko czy jesteś w stanie stworzyć coś takiego na temat felg aluminiowych? ;)

Okolice Krakowa - zdjęcia, opisy wycieczek po Małopolsce etc.

r0qqgk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanie "odpowiednia ilość linków"nie jest właściwe.

ważny jest iloczyn ilości linków i ich mocy.

A w takiej "wojnie" wygrywa ten kto ma największą "moc" sumaryczną.

frazę "felgi aluminiowe" można zrobić 20 linkami ... tylko skąd wziąć 20 tak dobrych linków ?. Nie pozostaje nic innego jak zastąpić to kilkoma setkami słabszych albo milionami jeszcze słabszych .... tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam dwa pytania odnośnie budowy strony przy pozycjonowaniu.

1. czy pierwsza strona index.html może być stroną wejściową? tzn logo, obrazek i link 'wejdz'. czy utrudnia to pozycjonowanie?

2. czy jeżeli na kolejnej podstronie zastosuje ukryte div'y i jquery będę je chował i otwierał po kliknięciu na linki w menu, to czy ta treść w ukrytych div'ach będzie widoczna dla botów odwiedzających i indeksujących moją stronę??

Z góry dziękuję doświadczonemu pozycjonerowi za podpowiedź:) ja staram się zgłębić tą wiedzę, ale przede mną daleka droga;p

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania 1. - według mnie jest to duże utrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak kazdy amator zacząłem swoją walkę z pozycjonowanie od dobrego profesora gogla, większość artykułów na ten temat odlot, zrozumiałem co 3 słowo, przewaznie słowa:" już, teraz, potem, itp". ;) Ten artykuł wlał troche światełka w mój ciemny umysł, co do meritum. Na początek zleciłem pozycjonowanie swojej strony znanej firmie na P..., kilka interesujących mnie fraz z branży klimatyzacja, od 150 do 400 PLN za top 10, po 6 miesiącach nic, pogmerali na stronie, kombinowali a strona ani drgneła, zaczął sie sezon a ja musiałem walczyć linkami sponsorowanymi.

:) od grudnia bawię sie sam. Po 4 miesiącach udało mi się zrobić PR2 i wejść na 2-3 stronę na średnich fazach, jak klimatyzacja Warszawa itp hasło klimatyzacja 4-8 strona , na frazach łatwych w większości udało mi sie wejść na top 10, we wrześniu po sezonie miałem trochę czasu i zacząłem znów mocniej sie bawić w pozycjonera i udało sie przesunąć mocno do przodu, nawet top3. Klimatyzacja top 20 ( walczą zawodowcy), Po zmianie algorytmu w październiku na niektórych frazach mi troche spadło, klimatyzacja top 30 na niektorych poszło do przodu, teraz walcze z preclami, może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatne linki...

Jaką wartość ma według Was wykupywania linków w pf.pl (PR 6 strony głównej, Alexa Ranking 6654) i pkt.pl (PR7, Alexa Ranking 15679)?

Przyznaję, że już drugi rok wykupuję u nich reklamę. Naturalnie brak w ogóle telefonów od klientów którzy zdaje się coraz mniej korzystają z tych portali. Chodziło mi jedynie o linki do naszej strony internetowej.

Odnoszę jednak wrażenie, że te linki mogą być niewiele warte a koszt rocznej reklamy jest dla budżetu naszej firmy dużym obciążeniem...

Płatne linki w pf są skuteczne wtedy kiedy dobrze się je pozycjonuje bezpośrednio u nich, można wykupić banery i polecane marki, tak koszt jest wysoki, ale skuteczny, sam płatny link w postaci prostego linku daje rzetelną informacje o solidności i wiarygodności firmy a to już coś.

Nie każdego stać na wpis w Panoramie Firm.

POZYCJONOWANIE NETImage

https://www.netimage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności