Skocz do zawartości

Pozycjonowanie jest (prawie) dla każdego


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dawna czytam forum i pozycjonuję według waszych wskazówek sklep internetowy. Kilka dni temu zarejestrowałam się ponieważ moje działania nie przynoszą efektów i stwierdziłam, że zasięgnę waszej opinii.

Moje "pozycjonowanie" to w zasadzie dodawanie strony sklepu internetowego do katalogów, wyczytałam, że to powinno wystarczyć i tak robiłam. Ale przez pół roku niestety nie ma praktycznie żadnych sukcesów. Kilka fraz wskoczyło mi na wyższe pozycje (czyli np. na 12 czy 18), ale zaraz później z tych pozycji znikały, jest to strasznie niestabilne.

Poczytałam, żeby dodawać wpisy na forum, tak też robiłam, ale dalej kiepskie efekty.

Zastanawiałam się nad zapleczem, ale przeczytałam tutaj, że jest to drogie i można osiągnąć efekty bez tego.

Teraz to już nie wiem co robić, może spróbować z zapleczem? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej, zatrudnić zawodowca. Dodawanie do forów ma sens ale gdy dodaje się do dużej ich ilości, a fora są niezłej jakości (żywe i nie zaspamowane), to samo katalogi. Zaplecze jest dobre, ale trzeba je porządnie podlinkować, niepodlinkowane nie ma żadnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy wszystko od trudnosci frazy na ktora chcesz sie pozycjonowac. Jezeli fraza jest latwa to katalogowanie starczy.

Spadki moga byc spowodowane slaba optymalizacja strony. Ciezko jest mi cos na ten temat napisac. Podaj adres tego sklepu.

Edytowane przez Foxen.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie katalogi? Dodawaj do tych z listy Cezzego. Reszte sobie odpuść.

Dodawaj linki wszędzie gdzie się da, ale najlepiej związanego tematycznie z twoją stroną.

Nawet linki nofollow warto dodawać :)

Właśnie kilka dni temu zaczęłam dodawać do tych katalogów, ale jeszcze nie dodałam do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszej. Poza tym, pamiętaj że google lubi unikatowe teksty. Wszystkie pisz "z palca". Możesz też później dopalać wpisy w katalogach linkami z innych stron. Poza tym, katalogi to nie wszystko. Fora, blogi, social media. Strony gov i edu. Jest tego w ciula w necie :)

Edytowane przez rexxx

Wyjątkowy materac gimnastyczny polskiej produkcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie katalogowania. Wiadomo, że ciężko jest rozkręcić własny katalog, jest tego już tyle w necie. Jak rozumiem dobry katalog to taki, w którym jest dużo unikalnej treści i do którego linkują na zasadzie wymiany linków strony dodane do tegoż katalogu.

A jak się ma taka sytuacja.

Stawiam sobie "samowypełniający się" katalog. W sumie jedyny problem ze stworzeniem takiego katalogu to umieszczenie dodanych linków z opisem z description (oczywiście jeśli są) do właściwych kategorii. Opis oczywiście nie będzie unikalny i treściwy (z description) i nie będzie linków zwrotnych, ale za to wpisów będzie od groma. Pytanie tylko czy taki katalog ma jakiekolwiek znaczenie zapleczowe, czy będzie to tylko zwykły śmietnik z linkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każde żywe forum jest dobre do pozyskania linków, najważniejsze to mieć listę takich, gdzie przechodzą linki w treści wpisów bez większego poruszenia wśród moderatorów :). Poszukaj w swojej tematyce for to będzie łatwiej pisać.

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jednym. Mam sporą grupę na FB ponad 30,000 osób. Grupa idealnie stargetowana pod moje www.

Stronka istnieje 4mc i od początku odwiedziło ją ponad 72,000 osób. Zastanawiam się, po przeczytaniu artykułu, czy generując ruch w 70% z social media i w takim tempie nie zrobiłem krzywdy stronie. Czy google nie nałoży jakiś filtrów i dalszy rozwój strony będzie niemożliwy.

Mówię z góry, że jestem total lama i zarejestrowałem się po to, aby rozwinąć swoje www.

Tematyka strony ogłoszenia o pracę dla artystów i humanistów.

Zastanawiam się nad jednym. Mam sporą grupę na FB ponad 30,000 osób. Grupa idealnie stargetowana pod moje www.

Stronka istnieje 4mc i od początku odwiedziło ją ponad 72,000 osób. Zastanawiam się, po przeczytaniu artykułu, czy generując ruch w 70% z social media i w takim tempie nie zrobiłem krzywdy stronie. Czy google nie nałoży jakiś filtrów i dalszy rozwój strony będzie niemożliwy.

Mówię z góry, że jestem total lama i zarejestrowałem się po to, aby rozwinąć swoje www.

Tematyka strony ogłoszenia o pracę dla artystów i humanistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności