Skocz do zawartości

Pozycjonowanie jest (prawie) dla każdego


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

@rexxx

Znam seo-odkurzacz. Nie używałem, także nie mogę o nim nic więcej powiedzieć.

@januszszczepanski

I w dodatku niektórzy specjalnie zakładają konta dla tego jednego tematu!

Masz artystyczną stronę? Dodaj ją do artystycznego katalogu sztuki ARTKATALOG.PL
Jeśli nie masz artystycznej strony, nic straconego! Dodaj ją do europejskiego katalogu stron ZWARTA.EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi, czy wszystkie backlinki da się zaindeksować? Czy są takie których mimo wysiłków i staran zaindeksować mi się nie uda?

Wszystko zależy od tego gdzie te linki się znajdują (czy na zadbanej stronce, czy np. w zaspamowanym oflagowanym katalogu), oraz jak bardzo je podlinkujesz oraz z jakich źródeł podlinkowujesz. Generalnie zasada, czym gorsza miejscówka, tym więcej trzeba włożyć linków, aby się zaindeksowało.

100% indeksacji jest bardzo ciężko osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, co Was skłoniło do podzielenia się tak głębokimi przemyśleniami? Czy było to może jakieś przemożne, niepohamowane, rozsadzające Wasze szlachetne wnętrza odczucie, że świat SEO nie poradzi sobie bez nich ani chwili dłużej? Nie mogąc wyjść z podziwu dla tego iście prometejskiego poświęcenia zastanawiam się jednocześnie, czy aby doniosłość owych epickich analiz jest godna naszych marnych oczu?

  • Like 1

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Domz padł bo czasy się zmieniły i katalogi nie mają już znaczenia dla ludzi. Teraz trzeba szukać alternatyw.

A dlaczego nie warto pozycjonować w katalogach? Poza tym gdybym wpisała swoją działalność do katalogu to przecież nic złego się stać nie może, raczej tylko może zwiększyć moje szanse na wyjście firmy na światło dzienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie warto pozycjonować w katalogach? Poza tym gdybym wpisała swoją działalność do katalogu to przecież nic złego się stać nie może, raczej tylko może zwiększyć moje szanse na wyjście firmy na światło dzienne?

"na chłopski rozum" masz oczywiście rację :P

ale Google od dawna nie jest tak logiczne, jak Twój sposób rozumowania i to ich kasa liczy się przede wszystkim...

i teraz zadaj sobie kilka pytań, które pomogą Ci samodzielnie dojść do odpowiedzi:

- kiedy ostatnio szukałam czegoś w internecie?

- czy skorzystałam z wyszukiwarki (google, bing, duckduckgo), czy najpierw wyszukałam katalog firm i w nim szukałam odpowiedzi na poszukiwania?

- jeśli szukałam za pomocą katalogu, to co sprawiło, że znam ten katalog? czy był to katalog firm, czy stron internetowych?

Jak odpowiedziałaś sobie na powyższe pytania, to zastanów się nad tym, że każda wyszukiwarka jest tak naprawdę wielkim katalogiem, który żyje z reklam... Jaki ma zatem interes we wspieraniu konkurencyjnych katalogów?

Jeśli zatem szczerze się nad tym zastanowiłaś, to odpowiedz sobie na pytanie: czy zatem wolę, żeby moja strona była łatwa do znalezienia w tysiącu małych katalogów w internecie, czy może raczej w widoczna w najpopularniejszych wyszukiwarkach?

I powyższe rozumowanie pomoże Ci dojść do odpowiedzi, w czym mogą Ci zaszkodzić katalogi, jeśli skorzystasz z nich nieumiejętnie ;)

A teraz czas uczyć się, jakie warunki należy spełnić, żeby katalogi nie były krzywdzące dla Twojej strony ;)

aha... i na koniec od razu Ci zwrócę uwagę, że tanie i dobre to najczęściej dwa różne produkty... (to odnośnie Twoich innych postów, gdzie używasz często "tanim kosztem")

Brak wiedzy bywa bardzo kosztowny ;)

  • Like 2
dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fakt, nie szukałabym w katalogu firm np kwiaciarni tylko wstukałabym w google, ale może jednak ktoś preferuje szukanie przez katalogi i może do jakiejś grupy odbiorców można w ten sposób trafić. Postać rzeczy zmienia tu fakt, że google to źle odbiera tak? Nie jestem pewna, że dobrze to rozumiem. Może tanim kosztem warto się wspomóc a skupić uwagę głównie na "drogie a solidne"?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od firmy i jej polityki. Outsourcing jest tańszy. Lepiej mieć dobrego zewnętrznego pozycjonera, a zajmować się tym na czym się zna, i co można weryfikować, a zewnętrzną firmę można oceniać po wynikach. Lepsze i tańsze rozwiązanie.

Profesjonalne indywidualne szkolenia dla firm oraz business coaching wrocław z certyfikowanym coachem ICF.

Szkolenia dla menadżerów oraz szkolenia dla sprzedawców. Dokonaj z nami przełomu w pracy, karierze, lub życiu osobistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności