Skocz do zawartości

[prywata] Laptop


Mar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

truvati, skoro tak mowisz, to rzuc linkiem. Jestem wielce zainteresowany.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak szywno z tematem ale chętnie podzielę sie moją wiedzą na temat zakupów za granicą (mowa o laptopach).

Otóz z tym kipowaniem w USA nie jest tak cudownie jak niektórym się zdaje. Jedyną 100% firmą która ma gwarancję miedzynarodowa obejmujaca USA i Polske (czyli kupujesz w Usa, naprawiasz w PL). Co ciekawe jest to firma AMERYKAŃSKA a co jeszcze ciekawsze - podziwiam wszystkich ktozy znajda komputer w tej cenie dostarczany do domu w ciagu 2tygodni.

Taka gwarancje miala tez podobno Toshiba - niestety to fausz.

Dlatego osobiscie polecam w Usa kupic taniego (tzn bardzo dobrego ale i taniego :) ) Della i nawet zaplacic w polsce te 1,000 zl za naprawe - o ile sie zdazy :)

naughty.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie przed wakacjami notebooka Maxdata Eco 4000A. Wlasciwie glownie mnie cena skusila 1850zl. Wczesniej mialem do czynienia z notebookami asus, acer, toshiba, actina. Jakosc wykonania maxdaty podobnie jak acer czy asus (oczywiscie modele z nizszej polki). Aktualnie notebook pojechal do serwisu, bo byly problemy z bateria. Dotychczas jestem bardzo zadowolony z tego laptopa. Podoba mi sie bezglosna praca przy wlaczeniu trybu oszczedzania energii, wbudowany mikrofon (co ostatnio sie zadko zdarza w nowych lapkach), niewielkie gabaryty. Wady to: bateria wytrzymuje okolo 2h, przy bezglosnej pracy prawa strona notebooka lubi sie nagrzac (w zimie bedzie zaleta) :)

Apropo asusa to mam przykre doswiadczenia. Kupowalem dla znajomego kiedys i jajca nieziemskie sie dzialy na tym komputerze. Windows sie co jakis czas restartowal. Pisalem do serwisu co mam z tym zrobic. Polecili mi aktualizacje biosu. Faktycznie pomoglo, ale fajnie ze ten bios wyszedl dzien przed tym jak mi o tym napisali. Ponad miesiac stracilem na dochodzenie przyczyny, a jak sie okazalo - sam asus z tym walczyl.

W tej chwili fajna oferte ma FS. W vobisie jest za 3199 komputer na thurionie 80gb dysk 1gb ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linka moze nie zapodam, ale chodząc po hehe marketach carefura jest pełno tanich laptopów, jak by ktoś nie był pewien to przytocze swój przykład toshiby która była tańsza o 6 paczek niż w każdym innym sklepie z "laptopami"... a najtańsza oferta jaką znalazłem była i tak droższa o 2 paki :) , a sklep zapwenił jeszcze 2 letnią gwarancję za którą sie dodatkowo płaci ;) to chyba jedyna sieć z maskarycznie niskimi cenami na laptopy :), polecam chodzić sprawdzać czasami można trafić cudeńko :), mają dużlo laptopów dell'a i hp, zdażają się też asus'y i toshiby, polecam sprawdzić :) przecież nie sklep się liczy a marka sprzętu :)

brak sygnatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to może coś od siebie :)

Na laptopach pracuje od okooł 2 lat (obydwa z US). Z własnego doświadczenia moge powiedzieć co dla mnie jest istone (przy kupnie kolejnego):

1. Tylko centrino (moze nawet kosztem wolniejszego hdd) - ale laptop mus byc dla mnie cichutki jak myszka :) Tym bardziej ze nie widze roznicy pomiedzy 3.0 HT a 1.7M - praca glownie dreamweaver / photoshop / +cad co dziwne dla mnie brak roznicy

2. Wireless - standar / fajnie jak bez problemu obsługuje tryb adhoc

3. Solidna obudowa (z laptopem sie gania wiec jak patrze na jakies acer'e to sie zastanawiam kiedy ekran padnie od noszenia w plecaku)

4. Kilka (min 4 z roznych stron usb)

5. Ekran - jezeli WXGA to miej na uwadze fakt ze przy duzym sloncu zapomnisz o pracy - strasznie odbija (w biurze z roleta moze byc)

6. Waga calosci z zasilaczem / kwestia gustu ale nie dla mnie torba z kompletem wazaca powyzej 4kg

7. Reszta uzalezniona od celu ale 1GB ramu (juz nie koniecznie ddr2) to standard.

Sam wierny hp - dobra cena i jakosc rowniez (chociaz bateria moglaby byc lepsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truvati, też widziałem świetnego HP w markecie za 2200, ale zszedł na pniu. Nie zdążyłem nawet kasy wypłacić :)

unster, o jakiej firmie piszesz (co ma gwarancję na cały świat)?

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I wlasnie na moim biurku zagoscił długo oczekiwany laptop ASUS A6JC Q085H, na wrażenia jeszcze za wszczęśnie bo dopiero co go odebrałem... więm mam jeszcze kilka pytań do starych weteranów laptopowych.. jak postepować z nową baterią? Jak korzystam z sieci wyjmować ją? Jak często ją formatować, albo czy wogóle ją formatować?

Oczywiscie mile widzane wszelkie rady odnośnie laptopa, bo jest to mój pierwszy komuter tego typu.

Pozdrawiam,

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje tylko IBM Thinkpad. Te sprzety sa niezniszczalne. Mam wciaz mojego starego Thinkpada z procesorem Pentium 120 MHz i on do tej pory dziala, obudowa jest juz polamana i potrzaskana bo tyle lat byl intensywnie uzywany a elektronika chodzi bez zarzutu. Obecnie mam Thinkpad T42 i jestem z niego bardzo zadowolony. W pracy mam Della i jest to straszny zlom, grzeje sie jak kaloryfer i bez przerwy wyje mu wentylator, podczas ogladania filmu na DVD w polowie filmu wyje juz tak glosno ze nic dzwieku nie slychac. Mialem tez Compaqi i bez przerwy sie psuly.

No i ThinkPad ma 3 lata gwarancji miedzynaroowej. Poza tym T42 ma obudowe z tytanu, walnalem kiedys podobnym laptopem o sciane to kawal tynku sie ukruszyl a laptopowi nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postepować z nową baterią? Jak korzystam z sieci wyjmować ją? Jak często ją formatować, albo czy wogóle ją formatować?

:) nie pomyliles laptopa z komorka? Zreszta nawet komorki maja juz baterie nowego typu gdzie takie zabiegi sa juz niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odradzam HP, po roku uzytkowania modelu nx6110 moge stwierdzic, ze:

- matryca bardzo kiepska w porownaniu z konkurencja (nawet ta 'gorsza');

- o dlugosci trzymania baterii, ktora podaje instrukcja mozna pomarzyc (jak trzyma 2 godziny w Wordzie to juz jest bardzo dobrze);

- jakosc wykonania jest nie najgorsza (wygodna i poki co trwala klawiatura) ale tez nie najlepsza (po roku odksztalcila mi sie zewnetrzna czesc klapy - jakies wybrzuszenie lekkie i wieksza elastycznosc)

- HP skladane sa z bardzo roznych elementow (ja mama np. dysk Toshiby a DVDRW Panasonica) - czyzby nie ufali we wlasne rozwiazania?!;

- [o tym jakos nikt nie wspomina przy kupnie] HP branduje swoje komputery! to znaczy, ze jesli bedziecie chcieli np/ wsadzic jakies urzadzenie na MiniPCI to mozecie sobie je wybrac tylko z gamy urzadzen aprobowanych przez HP, nie trzeba wspominac ze czesto 300% drozszych od innych tej samej klasy;

napisalbym jeszcze o debilnej obsludze online ale nie mam sily :) jakby ktos mial pytania to piszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności