Skocz do zawartości

[prywata] Laptop


Mar

Rekomendowane odpowiedzi

I wlasnie na moim biurku zagoscił długo oczekiwany laptop ASUS A6JC Q085H

I jak wrarzenia??:pisze:

ja mam kilka pytań bo tez przymierzam sie do kupna laptopka:

1. Czy procek to końiecznie Intel?? AMD odpada??

2. Czy ACERy są naprawde awaryjne?? czy to tylko takie ploty??

zastanawiam sie nad aceram bo przy tych samych parametrach są tańsze od asusów o 20-30%, asusa mam już w domu jednego i jest spoko.

co byście mi polecili za 2500zł??

z góry dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

z notebookami jest jak z telefonami komórkowymi, jednym sagem się nigdy nie popsuł, a nokia miała awarię po pół roku, itd..

za 2500 wiele się kupić nie da, akurat się rozglądałem za komputerami w tej cenie (dla koleżanki :pisze:) i zdecydowaliśmy się na TOSHIBA Satellite L100-173, ale niestety 'się skończyły', przynajmniej w Karen Notebook,

granica cenową podnieśliśmy do 3k, ew. z drobnymi, więc już coś tam wybrać można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolar nie twierdze, ze sie psuja tylko wymieniam problemy z jakimi w ciagu tego roku sie spotkalem, kupilem ten komputer przekonany o mitycznej niezdzieralnosci, swietnych parametrach i powaznym podejsciu do klienta (nawet tego ekonomicznego)... jak widac sie mylilem :pisze:

wyglada na to, ze z laptopami tez jest juz tak, jak mowi Kaviorek, przy czym ciagle najlepsze opinie dochodza do mnie o Toshibach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2500 wiele się kupić nie da

no nie wiem zobacz te aukcje na allegro:

https://allegro.pl/item140605345.html

https://allegro.pl/item141806887.html

jeśli chodzi o parametry to jak dla mnie sa dobre (grac nie gram a 1GB ramu to nie mam w moim PC:| )

nie wiem co o tych ACERach myśłeć, każdy narzeka ale 2 lata gwarancji są... a za 2/3 lata i tak kupie sobie pewnie kolejnego laptopka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile z tych 2 lat przeleży w serwisie?

3 moich znajomych ma acery i cała 3jka miała problemy:

1. Matryca siadła po 3 dniach od zakupu - wymieniona na gwarancji.

2. Napęd combo przestał czytać płyty CD, a DVD czyta, jak ma dobry humor.

3. Padła płyta główna, kilka dni po gwarancji. Kilka serwisów chciało wymienić za grubą kasę, kilka innych chciała odkupić kompa na złom. W końcu w innym szybko zdiagnozowali problem i naprawili za śmieszne pieniądze.

Tak więc ja acera bym nie kupił dla zasady.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I jak wrarzenia??smile.gif

Jak narazie spełniamoje oczekiwania, jestem z niego bardzo zadowolony. Użytkuję go dopiero miesiąc, bateria przy standardowej pracy ponad 3h.Co mnie w nim denerwuje, to wejścia USB z tyłu, ale to takie szczegół, i nie mogę się przyzwyczaić do spacji.. reaguje tylko na naciśnięcie na środek lub lewą stronę.

Co do wydajności, też nie najgorzej, programy typu Inventor10, AutoCad działają bez zarzutu.

Co do awaryjności, wszystkie się psują. Marka teraz już tak dużo jak kiedyś, można mieć Asera który będzie działać kilka dobrych lat i Toshibę która padnie po kilku miesiącach. Ja zdecydowałem się na Asusa, ze względu na cenę i odzielną k. graficzną. No i oczywiście dwuletnia międzynarodowa gwarancja.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno (3 miesiące temu) kupiłem Acera za 2500 zl i narazie jestem z niego zadowolony. Jeszcze nie miałem awarii i mam nadzieję że tak pozostanie, marka może nie za ciekawa, ale spisuje się bez zarzutów. Koleżanka też ma Acera już od roku i również nie miała z nim kłopotów. Ja osobiście polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje tylko IBM Thinkpad. Te sprzety sa niezniszczalne. Obecnie mam Thinkpad T42 i jestem z niego bardzo zadowolony.

Zgadzam się w 100%. teraz tez mam T42 wcześniej był T40 i na pewno jak będę zmieniał to zmienie na nastepną Tetetke od IBMa nie do zdarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja bym kupił tego:

www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=25&...KatItemCId=4518

matryca jak matryca, za dużego wyboru nie ma, prawie wszystkie teraz to 15.4" WXGA (1280x800), TruBrite®, wyświetla ładnie, ale czy to standard, czy niżej/wyżej to nie wiem,

z uwag:

- przydało by się 2GB ramu dla Vista, bo trochę niemrawy czasami,

- nie ma irda (jak komuś potrzeba),

- na dysku przelicznik oszukuje o całe 10GB! :)

- ehh.. już o 300zł tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje tylko IBM Thinkpad. Te sprzety sa niezniszczalne. Mam wciaz mojego starego Thinkpada z procesorem Pentium 120 MHz i on do tej pory dziala.

IBM to ina liga. Mam jeszcze w szafie działającego TP 600 E(P2II 366). Zresztą nawet najtańsza seria R jest nie do pogardzenia. Co do Lenovo N100 - ciągle wysoka kultura pracy ale jakość i ergonomia obudowy to już nie to samo.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od stycznia HP nx7400 i za taką cenę jest to moim zdaniem idealny laptop.

Jedyny minus jaki mi czasem dokucza to przy oglądaniu ciemnych scen w filmach lampa od LCD, która potrafi dawać poświatę 5 cm od dołu przy opuszczeniu głowy o kilkanaście cm jak ogląda się z daleka (2-3m).

I nie nadaje się do pracy na dworze, ze względu na szklany wyświetlacz, który odbija światło, ale za to daje świetne kolory w pomieszczeniach.

Komputer nie słyszalny przy uruchomionej operze,ie,ff,xchat,konnekt i zend studio - wentylator stoi w miejscu. Dysku nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Asus F3JC-AP103M?

Ma być tylko do prostych prac typu internet/płatności, robienie stronek w Macromedii itd. używany raczej tylko w podróżach, poza domem, możliwe, że po założeniu firmy ktoś będzie na nim pracował.

Opłaca się waszym zdaniem taki sprzęt kupić czy nie warto bo za np. 6 miesięcy stanie o 10% czy coś w tym tylu?

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności