Skocz do zawartości

Gdzie w weekend wymienić PLN na EUR online?


Lesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie mogę wymienić walutę PLN na EUR w weekend? Dotychczas korzystam z internetowykantor.pl, ale jak dotąd wymianę robiłem w ciągu tygodnia. Ten kantor działa jedynie w dni robocze w godzinach roboczych. Potrzebuję wymienić trochę PLN na EUR. Konta bankowe mam w mBanku. Czy jakiś kantor internetowy działa w ogóle w weekendy? Czytałem gdzieś w necie, że jakieś tam działają tylko mają większe spready i się mało opłaca, jednak na pewno opłaca się dużo bardziej niż przewalutowanie PLN na EUR robione przez mBank. Za pierwszym razem, gdy rezerwowałem mieszkanie na Airbnb widziałem ceny podane w PLN, spieszyłem się i nie doczytałem (gdzieś to pewnie jest napisane, na pewno nie wołami), że transakcja zostanie zrealizowana w EUR. Płaciłem kartą w PLN. Jak mnie podliczyli to za przewalutowanie zapłaciłem 500 PLN! Najgłupiej wydane pieniądze w życiu. Teraz korzystam z konta walutowego i kantora online, no ale teraz właśnie potrzebuję weekendowego kantora. Wszedłem na kantorinternetowy.pl i wielki baner, że 24/7, ale jak się zagłębiłem to się okazało, że przelewy są realizowane w dni robocze.

 

Rozwiązanie problemu:

Widzę, że nikt tematu nie zna. Szukałem parę godzin, rejestrowałem się wszędzie, gdzie się dało i niestety wszędzie transfery są realizowane w dni robocze w godzinach roboczych. Nieważne, że to jest przelew teoretycznie wewnętrzny, ale kantory mają konto w mBanku korporacyjnym, a ja w mBanku detalicznym, dlatego przelew jest realizowany jako zewnętrzny. Pomyślałem więc o usłudze mKantor - kantorze uruchomionym 2 lata temu przez mBank. Wiem, że kursy są gorsze niż w kantorach internetowych, ale to jedyna szansa na realizację wymiany w weekend. Napisałem więc na czacie do konsultantki zapytanie, czy mKantor działa w weekendy. Nie - odpowiedziała. Zrezygnowany postanowiłem mimo wszystko spróbować, bo mKantor otwiera się w kilka minut, wystarczą 3 kliki. No i na próbę wymieniłem sobie 1 EUR - udało się! Tak więc dla potomnych - jeśli masz konto w mBanku i potrzebujesz wymienić walutę poza godzinami pracy to mKantor jest wyjściem. Spready są większe, ale jak nie ma wyjścia to można użyć mKantoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w KantorEkspert.pl wymieniałem w sobotę :) 

Sprawdź  kontenery biurowe Ultramodula, – to innowacyjna marka z branży budownictwa modułowego będąca częścią firmy Ultragroup.
Autoryzowany sklep z zegarkami, zegarki męskie i damskie - Zegart.pl

A może chcesz kupić meblościanki - sprawdź perlavita.com.pl meble do każdego wnętrza. W dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w pko ale z tego co się orientuje mbank też obsługują 

Sprawdź  kontenery biurowe Ultramodula, – to innowacyjna marka z branży budownictwa modułowego będąca częścią firmy Ultragroup.
Autoryzowany sklep z zegarkami, zegarki męskie i damskie - Zegart.pl

A może chcesz kupić meblościanki - sprawdź perlavita.com.pl meble do każdego wnętrza. W dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności