Skocz do zawartości

Rozbudowany portal ogłoszeń


radadplo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was być może orientuje się ile kosztuje stworzenie "skrojonego na zamówienie" systemu ogłoszeń takiego jak np. autotrader.pl lub inny podobny, obecny na rynku produkt. Z rozbudowaną listą podkategorii, z panelem zarządzania z opcjami zaawansowanego przeszukiwania, z layoutem. Po prostu taka full opcja.

Nie chodzi mi o wycenę co do złotówki, ale generalnie o rząd wielkości, tak żebym mógł ocenić czy mnie stać. Nie dałem tego do działu ogłoszeń i zleceń, bo w sumie nie jestem na etapie kupowania tylko planowania. Rozumiem też że cena różni się w zależności od firmy itd.

Wydaje mi się że samo kodowanie nie jest takie drogie, ale pewien nie jestem bo moja znajomosc php i mysql jest na poziomie raczej podstawowym, nie wiem tez czy takie rozbudowane systemy stawia się na mysql itd.

Jeśli ktoś umie podać przynajmniej szacunkowy koszt, to byłbym wdzieczny.

Pozdrawiam,

Radek

Polecam nieruchomości Białystok

Nie tylko cv list motywacyjny na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ze wszystkim ceny zależą od tego kto za ile zrobi.

Zaczynając od 1 zł a kończąc na nowiutkim BMW.

Wydaje mi się, że mimo wszystko możliwe jest podanie rzędu wielkości. Oczywiście mogę napisać do 10-20 firm, które się tym zajmują i próbować ustalić średnią, łatwiej jest jednak zapytać tytuaj gdzie sporo ludzi zagląda a niektórzy siedzą w temacie programowania na tyle by móc przynajmniej szacunkowo określić kwotę i ewentualnie narzędzia, którymi się to wykonuje.

Pozdrawiam,

Radek

Polecam nieruchomości Białystok

Nie tylko cv list motywacyjny na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Student za 2000-3000 PLN zrobi. Firma powyżej 6000. Może nawet grubo powyżej.

Rozumiem, ze 10 tys zł powinienem mimo wszystko się zmieścić?

Pozdrawiam,

Radek

Polecam nieruchomości Białystok

Nie tylko cv list motywacyjny na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od szczegołow których wykonanie bywa najbardziej czasochłonne.

Gdybyś miał przygotowaną specyfikację czyli jakie funkcjonalności chciałbyś na takiej stronie to byłoby latwiej wycenić.

Ostatnio robiliśmy klientowi serwis: Katalog Firm + ogłoszenia + newsy + reklamy

Wszystko z panelem administracyjnym opcje ogłoszeń (oczekujące, aktywne, wygasłe) z podpięciem do poszczególnych branż i podkategorii w branżach, zgłaszanie ogłoszeń przez www + wyszukiwarka ogłoszeń po wyrażeniu kluczowym i branży za 3 000 zł netto.

Jako poczatek powinno być wystarczające. Coś wiecej to już musisz doliczać do kwoty.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje za odpowiedzi. Teraz robię wstępne rozeznanie jeśli chodzi o koszty. Jeśli wystarczy $$$ będę się w to pchał, jeśli nie dam sobie spokój. Specyfikację i strukturę serwisu dopiero będę tworzył i wiem, że wtedy cena dopiero zaczyna nabierać realnego kształtu i szybuje do góry, bo dodanie każdej nowej funkcjonalności to dodatkowe godziny pracy programisty.

Pozdrawiam,

Radek

Polecam nieruchomości Białystok

Nie tylko cv list motywacyjny na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz pełnej specyfikacji, nie przewidzisz wszystkiego, więc dolicz do tego jeszcze płacenie za robienie poprawek przez pierwszy rok, bo dużych dobrych portali ogłoszeniowych jest kilka, co oznacza tyle, że większość studentów i firm(nawet tych dużych) nie ma bladego pojęcia o robieniu takich rzeczy. Technicznie zapewne bez zarzutu, ale sęk tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dużych dobrych portali ogłoszeniowych jest kilka, co oznacza tyle, że większość studentów i firm(nawet tych dużych) nie ma bladego pojęcia o robieniu takich rzeczy

Zdaję sobie z tego sprawę, ale chyba znajdzie się na rynku osoba grupa osób, która ma pojęcie o aplikacjach php i projektowaniu wydajnych baz danych :-)

Pozdr,

Radek

Polecam nieruchomości Białystok

Nie tylko cv list motywacyjny na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz pełnej specyfikacji, nie przewidzisz wszystkiego, więc dolicz do tego jeszcze płacenie za robienie poprawek przez pierwszy rok, bo dużych dobrych portali ogłoszeniowych jest kilka, co oznacza tyle, że większość studentów i firm(nawet tych dużych) nie ma bladego pojęcia o robieniu takich rzeczy. Technicznie zapewne bez zarzutu, ale sęk tkwi w szczegółach.

Grzesiu

Zgadzam sie z Tobą, że sąk tkwi w szczegolach.

Natomiast pamiętajmy, że należy wzorować sie na najlepszych + dodatkowa wartość.

Tylko tak mozna przebić się przez konkurencje i zaistnieć na rynku.

Wszystkie dzialające serwisy ogłoszeniowe mają mniej lub wiecej wad. Ważne aby je zlokalizować i w nowym serwisie poprawić a dobre rzeczy ulepszyć.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności