Skocz do zawartości

niszowe rynki


daimyo

Rekomendowane odpowiedzi

czas

O to najtrudniej :P

Moja rada:

1. Dokładnie przemyśleć tematykę (najlepiej nasze zainteresowania + słaba konkurencja :piwo: )

2. Poczekać 3 dni i ponownie się zastanowić czy ta tematyka nam odpowiada.

3. Zakupić łatwą do zapamiętania domenę + serwer (na początek za ok 100zl)

4. Jak już stworzymy wartościowy serwis i go wypozycjonujemy pod niszowe słowa (wystarczą katalogi + pare śmieci :) ) wtedy zyskamy pare wejsc dziennie z wyszukiwarki.

5. Te pare osób, które wpadną na stronę i uznają ją za wartościową, będą wracać i mozliwe, ze polecą znajomym.

Tym sposobem po paru miesiącach osiągniesz pareset userów na dzien.

P.S. Dobrze będzie jak stworzysz stronę w języku angielskim lub niemieckim (większe stawki za klika).

Osobiście mam jedną stronę niemiecką, która ma ok. 20-40 userów/dzien i zarabia więcej niz polska strona mająca 10 razy tyle odwiedzin ;)

pozdrawiam

NoteFighter.net - gra uczaca czytania nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z Toba ryu420. Jezeli "troszke" wypozycjonujesz strone to ledwo wejdziesz na pierwsza strone... Jesli chodzi o uzytkownikow szukajacych jakis produktow, informacji na nie itp. to sadze, ze wiekszosc z nich nie ma zielonego pojecia o tym gdzie taka informacje moga znalezc (to znaczy, nie pamientaja dokladnej nazwy domeny), tak wiec musza korzystac z wyszukiwarki... Jezeli zatem Twoja strona jest gdzies nisko to nikt do Ciebie nie trafi...

Obawiam sie czego innego... Jezeli ktos szuka jakiegos niszowego produktu (np. lekow, bo ostatnio glosno o nich w prasie) to wie gdzie szukac, zna na pamiec nazwy sklepow gdzie moze znalezc towar, ktory go interesuje i nie skorzysta z google, a co za tym idzie nie trafi na nasza strone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o uzytkownikow szukajacych jakis produktow, informacji

Z tym się zgodzę. Jeśli chodzi o coś konkretnego to trzeba być conajmniej w top 5, a najlepiej 1st.

Mi chodziło o pozycjonowanie serwisu, który zajmuję się niszową tematyką.

Najlepiej przedstawie to na przykładzie:

- Jest jakaś mało znana gra planszowa: "Wypasiona Owca".

O tej grze jest tylko wzmianka w wikipedii i na paru innych słabych stronach (blogi itp.)

- Zbierasz info o tej grze i tworzysz wortal.

- W każdym dużym mieście (i większej wsi :P) jest pare osób, które grają w "wypasioną owcę".

- Osoby, które grają w tą grę pewnie się znają. Jeśli jedna odkryje naszą stronę to poleci ją dalej.

- Po miesiącu masz juz 100 stałych userów. Oni pewnie staracją się zachęcić znajomych do gry w "Wypasioną Owcę" i liczba userów wzrasta.

Wiem, wiem... głupi przykład :P, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :)

NoteFighter.net - gra uczaca czytania nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jednak moim zdaniem, oplacaloby sie popracowac i poza zetelnym contestem i reklama zwiazana z zadowolonymi userami, nad top3... polaczenie tych wielu elementow powinno gwarantowac sukces w kazdym nawet najbardziej niszowym temacie (np. Wpływ naslonecznienia, na przyrost naturalny jeleni w polnocnej Norwegii :) ), bo chyba zgodzisz sie ze mna, ze stawianie na "zawodolonych klientow" to nie jest najszybsza metoda :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy probowaliscie kiedys oszacowac liczbe potencjalnych gosci strony? Chcialbym zorientowac sie na jaka dziennie ogladalnosc moge liczyc, a co za tym idzie jakie zyski to za soba pociagnie...

Ja próbowałem :)

Sprawdzam ile wejść mam z danej frazy, na której jestem na pierwszym miejscu.

wchodze na google.pl/trends , wpisuje moja fraze i fraze, ktora mnie interesi :P

Szacunkowo masz ilosc odwiedzin na frazie, która Cie interesuje :P

Jesli ktos ma inny sposób to z chęcią bym skorzystał z informacji !!!

pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze na google.pl/trends , wpisuje moja fraze i fraze, ktora mnie interesi

No tak... tez walczyłem z trendami... ale one Ci pokazuja tylko orientacyjne wartosci, odpowiadaja raczej na pytanie jak sie zmienia "zainteresowania" na dana fraze, a nie ile osob takowe zapytanie wygenerowalo [nie ma skali na osi x-ow].

EDIT: Wiecie moze, od jakiej minimalnej wartosci trendy generuja wykres? To juz by byla jakas informacja, czy dana fraza spelnia dany prog...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze na google.pl/trends , wpisuje moja fraze i fraze, ktora mnie interesi

No tak... tez walczyłem z trendami... ale one Ci pokazuja tylko orientacyjne wartosci, odpowiadaja raczej na pytanie jak sie zmienia "zainteresowania" na dana fraze, a nie ile osob takowe zapytanie wygenerowalo [nie ma skali na osi x-ow].

EDIT: Wiecie moze, od jakiej minimalnej wartosci trendy generuja wykres? To juz by byla jakas informacja, czy dana fraza spelnia dany prog...

Wiem, że mój polski jest beznadziejny, ale chyba dość jasno się wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności