Skocz do zawartości

Udostępnienie bazy danych?


tomekf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prowadzę serwis, który umożliwia zakładanie for dyskusyjnych za darmo. Ostatnio użytkownicy domagają się wydania im baz danych w celu przeniesienia forum na inny serwer.

Z prawa autorskiego:

Art. 8. 1. Prawo autorskie przysługuje twórcy, o ile ustawa nie

stanowi inaczej.

2. Domniemywa się, że twórcą jest osoba, której nazwisko w tym

charakterze uwidoczniono na egzemplarzach utworu lub której

autorstwo podano do publicznej wiadomo?ci w jakikolwiek inny

sposób w związku z rozpowszechnianiem utworu.

3. Dopóki twórca nie ujawnił swojego autorstwa, w wykonywaniu

prawa autorskiego zastępuje go producent lub wydawca, a w razie

ich braku - właściwa organizacja zbiorowego zarządzania prawami

autorskimi.

Dla wyjaśnienia. Baza danych jest własnością użytkownika który jest administratorem forum i dla którego owa baza została zrobiona. Toteż proszę tak jak to już robiłem w mailu o wydanie bazy mojemu użytkownikowi. Przepraszam nie proszę a rządam gdyż ma on do tego pełne prawo i administracja pun.pl nie robi mu łaski. I ma obowiązek wydać na prośbę użytkownika pliki które tworzył, lub współtworzył.

Z brakiem szacunku

admin[at]prochy.pl

Czy mam obowiązek wydawania baz danych, które i tak będą dla nich mało użyteczne, ze względu na poczynione przeze mnie modyfikacje baz danych pod mój serwis ?

Dziękuję za pomoc.

Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zrzucie niech będą tylko posty tego admina i koniec.
Oczywiście jednocześnie poproś o hasło do panelu admina. A gdy będzie chciał resztę powołaj się na ochronę danych osobowych i poproś ksero dowodów i hasła od każdego użytkownika z adnotacją, „że wyraża zgodę na przekazanie danych …. „. Podobnie z tego, co mi wiadomo od dalszych znajomych robił inny duży portal z fora mi :) … robił bo zmienił regulamin szybko. Też to radze ;)

Wszystko pocztą polską ;)

Jak widze "klient" był nie miły ;) Uważaj bo czasami trafi się niepoprawne kodowanie w eksporcie ;) Ew pomieszana struktura dokumentu ... ;)

POPRAW REGULAMIN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. Serwis pun.pl jest wyłącznym właścicielem baz danych i nie oferuje możliwości otrzymania kopii bazy MySQL.

Ja to bym poprawił na:

11. Serwis pun.pl jest wyłącznym właścicielem baz danych i tym samym nie udostępnia kopii bazy danych w żadnej postaci.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. Serwis pun.pl jest wyłącznym właścicielem baz danych i tym samym nie udostępnia kopii bazy danych w żadnej postaci.

Wpis zmieniony :) Dziękuję.

Jak by mi ktoś nie chciał wydać bazę danych to na upartego bym zripował forum HTTrack'iem po czym perl, wyrażenia regularne i problem z głowy ;) i tyle by admin miał z tego ze bym mu jeszcze dodatkowy transfer zjadł...

Z taką wiedzą, jaką posiadasz, nikt by darmowego forum nie założył, więc chyba nie mam się o co martwić ;)

Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności