Skocz do zawartości

Faktura dla zagranicznego kontrahenta - odwieczne pytanie


conradd

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Finan napisał:

Przeżyłem kontrolę krzyżową.I to nie jedną.Sądzę że autorowi tematu chodzi o rozliczenia z poza unii europejskiej.Większość firm z terenu UE nie zapłaci nie otrzymując faktury.

 

Chodzi mi o kontrahentów z UE i spoza. Dziwne jest to, ze sporo kontrahentów z UE nie chce faktur (różne kraje). Pisze mi taka osoba, że nie chce faktur i co? Mam im wciskać je na siłę jak SPAM? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conradd Cypr się dobrze domyślam? Przerabiałem ten temat podczas kontroli US, ważne jest abyś Ty miał fakturę oraz prawidłowo ją zaksięgował w dokumentach.

Korzystasz z konta firmowego czy np. z prywatnego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej? Bo to też ma znaczenie, ale księgowa powinna o tym wiedzieć.

Moja rada zmień ją, skoro nie wie podstawowych rzeczy.

Zapytaj ją o coś takiego:

Ty mi świadczysz usługę/wysyłasz towar.Ja Ci zapłaciłem wcześniej, potem wystawiasz fakturę.

I według tego co Ci księgowa mówi jak mnie zmusisz do odebrania faktury?Jeśli jej nie będę chciał?Przyjedziesz i dasz mi ją na siłę?

Możesz jedynie w mailu wysłać jak napisał @Carnagge wcześniej.

A czy ktoś odbierze to inna sprawa, drugi czy nie wrzuci w kosz takiego maila od razu.

A trzeci czy Ty będziesz archiwizował wysłanie faktur?Bo nie ma takiego obowiązku w Polsce.

 

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Finan Nie tylko Cypr - różne kraje, chociaż cypryjskich spółek jest sporo. Korzystam tylko z konta firmowego. Ehh czyli najlepiej jednak wciskać na maila. Tyle że stawiajac się w ich sytuacji gdyby mi ktoś wysyłał takie dokumenty mailem to traktowałbym to jako spam i szybko się wkurzył, jesli kilka razy upomniałbym się że ich nie chcę a taki delikwent dalej z uporem mi je podsyłał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności