Skocz do zawartości

ZennoPoster 5 - Zautomatyzuj każde zadanie w sieci


sebau

Rekomendowane odpowiedzi

za wielopoziomowe cytaty dostaniesz bana na PiO...

ZenBLOG ma w edycji projektu pole do wstawiania prywatnych adresów proxy jeżeli chce się ich używać, jeżeli poprawnie wypełni się to pole to ich użyje, jeżeli jest puste to jedzie bez proxy.

Edytowane przez początkujący
wielopoziomowe cytaty i nieuzasadnione cytowanie całych wątków są na PiO zakazane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tylko mając kilkanaście/dziesiąt projektów edycja każdego by podmienić na na nowe proxy priv, jest trochę uciążliwa - taka opcja wstawienia szybkiego jak w zenblogu w zennoposterze powinna być, a nie zabawy w definicje żródła, testowanie, które dla prywatnych jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinował ktoś z Was może jak rozwiązać problem pytania zabezpieczającego? Chodzi mi o coś takiego, że mamy jako zabezpieczenie np. "Podaj sumę: 11+15", bawił się ktoś może jak zrobić aby np. w pliku txt podpiąć mu listę pytań i odpowiedzi np. "pytanie;odpowiedź" i żeby sobie sprawdzał czy ma na liście i jeśli tak to uzupełniał odpowiedź... Siedzę nad tym dłuższy czas i nie mam już pomysłu jak by to można było zrobić, będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroczo Twoja podpowiedź sporo mi pomogła, bo krążyłem w tych okolicach, dzięki! :) arve_lek nie do końca załapałem tą podpowiedź ;) Jeszcze tylko został mi jeden problem, Pobieram treść pytania przez HTML Take DOM, i nadałem mu {-Variable.Q-}, potem wyszukuję przez Word processing Regex i gdy regex wstawiam mu (?<={-Variable.Q-};).*(?=;) to nie trybi, jak podam mu regułę z przykładowym pytaniem (?<=Podaj\ sumę\ liczb\ 12\ \+\ 15;).*(?=;) to wszystko działa jak trzeba, czyli muszę coś nie tak robić z wstawianiem tam {-Variable.Q-}, ale po długim kombinowaniu nie mogę dojść co.

Jeszcze raz Mroczo i arve_lek dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam jak na Twoim przykładzie czyli na sztywno formułę to mi działa elegancko, ale ja zamiast "Stolica Niemiec" chciałbym wstawić zmienną z tekstem pobranego pytania... Gdy mam tak na sztywno to działa, ale wtedy sprawdza jedno pytanie czyli "Stolica Niemiec", a pojawia się kwestia jak mu podpiąć zmienną treść z {-Virtable.Q-}, bo w Regex jest inna składnia niż w zwykłym pobranym ze strony tekście pytania :/

04660672.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj po take dom zrobić zapis do pliku (?<={-Variable.Q-}).*?(?=.*?), kolejno wyciągnąć całość wiersza jako samą zmienna (usuwając wiersz) i wstaw ją w calości jako regex. W dokumentacji Zenka wyczytałem, że we wszystkich polach składnia zmiennych powinna działać. Niestety w praktyce nie wszystko się sprawdza, także nie daje gwarancji.

Edytowane przez lament

http://spinning.com.pl - przynęty spinningowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem gdzie dokładnie tkwi problem :) W tym przypadku Zenek jednak ładnie obsługuje zmienną gdy jako Regex wstawimy mu (?<={-Variable.Q-};).*(?=;) to za {-Variable.Q-} podstawia treść pytania pobraną przez Take DOM ze strony. Zwraca, że nic nie znalazł w pliku z pytaniami, bo za {-Variable.Q-} wstawia mu zwykły tekst np. Podaj sumę liczb 12 + 15, a w Regex musi być inna składnia i powinno być zapisane w postaci Podaj\ sumę\ liczb\ 12\ \+\ 15. Teraz zostaje tylko kwestia jak to konwertować podczas działania, bo tak jak przekształci się pytanie pobrane ze strony "Regexp tester" to prawidłowo wyszukuje i podstawia odpowiedź. Dzięki wszystkim za pomoc :) Musze tylko znaleźć jak zrobić zmień ciąg znaków x na ciąg znaków y - coś w stylu notatnikowego "zmień na" i będzie śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności