Skocz do zawartości

Jak zaprosic/zmusic googlebota do odwiedzenia mojej strony?


ic3man1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zacząłem się bawić w pozycjonowanie strony mojego klienta. Dodałem ją tu i tam w celu podniesienia jej statystyk i wrzuciłem do narzedzia dla webmasterów w serwisie google. Przeglądając statystyki zaniepokoiło mnie, że googlebot odwiedził tą strone bardzo dawno temu (2006-06-07) i w catchu wyświetla starą jej wersje. Niepokoi mnie to tym bardziej, że w dokumentacji google jest napisane, że googlebot odwiedza strony co kilka sekund, ogólnie to niebardzo wiem co się dzieje. Czy ktoś wie, co można zrobić, żeby google bot odwiedził jakąś stronę? I generalnie, czy można coś zrobić, żeby googlebot odwiedzał strone częściej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dostaniesz szklaną kule i na tym sie skonczy ;)

...czy można coś zrobić, żeby googlebot odwiedzał strone częściej?

Linki i tylko linki, staly przyrost, nie duzy na poczatek, zasada roznych anchorow i jest git.

OT - co sobie przypominam jedna rozmowe, w ktorej koles mowi ze dodaje do ilus tam tysiecy wyszukiwarek i do google i jeszcze wierzy ze to skuteczne to sie smieje sam do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie to tym bardziej, że w dokumentacji google jest napisane, że googlebot odwiedza strony co kilka sekund, ogólnie to niebardzo wiem co się dzieje.

Miales na mysli ta sama strone?

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się do wątku zanim zostanie zamknięty. Pozycjonuję subdomenę, przez cały czas jest na 7 miejscu w google.pl i na 3 w google.com. Dziś rano wyrzuciło mi tą stronkę z pierwszej setki w obu googlach. Po czym teraz sprawdzam, w google.pl znów wróciła na swoje miejsce, a na google.com wciąż jej nie ma. Czy to tzw. google dance, czy jakiś update teraz google robią?

Jeśli pytanie jest głupie proszę po mnie nie jechać :rotfl:

02-468x90.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka mocnych linków i poczekać. Jakiś miesiąc temu sprawdziłem - wystarczyło 5 linków i strona po 9 dniach znalazła się w indeksie. To była nowa całkiem nowa domena.

A co powiesz na około 100 wpisów do katalogów w ciągu 7 dni (około 15 na dzień) strona po dwóch dniach zaindeksowana...po czym zniknęła po kolejnych 2 dniach.

Wróci czy nie wróci na Swoje miejsce ?:rotfl:

Też świeża domena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na około 100 wpisów do katalogów w ciągu 7 dni (około 15 na dzień) strona po dwóch dniach zaindeksowana...po czym zniknęła po kolejnych 2 dniach.

Wróci czy nie wróci na Swoje miejsce ?:)

Może wróci, a może nie - w maju tak załapałem filtr. Dodałem do około 70 katalogów w ciągu 2 tyg - wyszła z filtra po około 4 miesiącach :) Reguły nie ma - na pewno nie można przesadzać i przyrost musi być naturalny..

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos mi ciezko uwierzyc ze przy takim dodawaniu miales filtr, ja tam wale w tydzien linki w stopkach na kilku stronach na roznych IP w sumie z 8k zaindeksowanych i wszystko mi gra.

Chyba ze dawales ten sam anchor?

A moze miales pecha i jakims nieziemskim zbiegiem okolicznosci zaindeksowalo wiekszosc tych wpisow w katalogach w kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności