Skocz do zawartości

Programista na etat


Pasja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Duże firmy nie mogą pozwolić sobie na tego typu praktyki

To jeszcze mało wiesz :P. Też się nie spodziewałem tego po największych z tej branży.

nie sądze żeby tak było. Duże firmy mają wielkie działy personalne, ksiegowe, IT. Jak to sobie wyobrażasz że 1 -wszego każdego miesiąca przychodzi Pani z HR i daje Ci kase w kopercie? Pisząc duże firmy mam na mysli firmy zatrudniające ponad 500 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądze żeby tak było. Duże firmy mają wielkie działy personalne, ksiegowe, IT. Jak to sobie wyobrażasz że 1 -wszego każdego miesiąca przychodzi Pani z HR i daje Ci kase w kopercie? Pisząc duże firmy mam na mysli firmy zatrudniające ponad 500 osób

Taką właśnie mam na myśli.

W kopercie nie, ale umowy o dzieło, zlecenie owszem. Właśnie takie duże firmy robią różne "sztuczki", aby tylko więcej zarobić.

blog o apple | highlab.pl - blog technologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką właśnie mam na myśli.

W kopercie nie, ale umowy o dzieło, zlecenie owszem. Właśnie takie duże firmy robią różne "sztuczki", aby tylko więcej zarobić.

Jeżeli masz w danej firmie umowę o pracę i umowy cywilno-prawne (zlecenie lub dzieło), to zleceniodawca, a zarazem twój pracodawca ma obowiązek odprowadzić komplet składek od zlecenia i od dzieła. Jak tego nie robi, to beknie przy najbliższej kontroli ZUS :P

Takie umowy w tym celu są wystawiane na żonę, dziewczynę, psa.. lub "pracodawca" ma drugą firmę,z której wystawia takie umowy.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od lokalizacji.

W Zielonej Gorze tez jest lipa bo jest malo firm :/

Z tych znanych to tylko ADB.

Sztuczna inteligencja (AI, artificial intelligence) to szeroka klasyfikacja przetwarzania danych. Machine Learning to technika przetwarzania danych, która umożliwia wykorzystanie przez komputery istniejących danych w celu przewidywania przyszłych zachowań, rezultatów i trendów. Drugie podejście to uczenie maszynowe (machine learning), czyli technika nauki o danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wszystko sie wiaze z tym ze nasz kraj to jedna wielka lipa :)

Prawdziwych agencji jest moze 3-4: Max Weber, Artegence, w sumie wiecej dobrych nie znam. oni tylko maja klientow na poziomie europy czyli duze firmy korporacyjne ktore zamawiaja kampanie za x mln zl i placa za autorski sklep internetowy 30 - 40 k

Reszta to tacy jak ja - raz w miesiacu im sie trafi jakies w miare sensowne zlecenie ale kasy z tego jest tyle ze nie wystarczyloby na utrzymanie na etacie pracownika za srednia krajowa. Pozostale 500 zapytan jakie sie dostaje to "Szanowni Panstwo, szukamy wykonawcy sklepu internetowego w granicach 200 - 300 zl, jestesmy supersprzedawcami na allegro" :]

Na rynku programistycznym jest gorzej bo firmy takie jak Motorola zgarnely najlepszych programistow i dla tych malutkich nic nie zostalo ;)

ps. jest nawet taki kawal wsrod programistow C++ : programistow dzieli sie na 3 grupy: slaby programista, dobry programista, programista Motoroli

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz znalesc dobrego programiste z doswiadczeniem to musisz mu placic minimum 25zl netto za godzine pracy. Jesli zatrudnisz takiego programiste to musisz tez byc pewien ze projekt ktory napisze pokryje te koszta i da Ci jeszcze zarobic bo inaczej szybko zbankrutujesz :)

Jesli masz maly budzet na projekt to najlepiej zlec jego wykonanie jakiejs firmie, ktore robila cos podobnego, prawdopodobnie zrobi to taniej.

A jesli szukasz czarnucha, ktory bedzie robil jakies drobne zlecenia, tj. Ty szukasz zlecenia a on robi to nie licz na sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intru ale ty narzekasz, trochę siedzę na forach graficznych i z tego co ludzie piszą to mało kto zatrudnia się na stałe w jakiejś agencji interaktywnej, przeważnie jest tak, że trzaskają na zlecenie, nawet takie firmy jak adv współpracują z freelancerami,

kurde, a prawdziwych agencji jest dużo więcej! :) prawdziwa mam na myśli taka, która pracuje dla zagranicy, są cooki, c5 itd, można wymieniać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500-4000(+laptop i koszty dojazdu etc etc)

tak,tak i zaraz dojedziemy do 10k netto i co 3 dni dziewczyna do biura by sobie ręcę wyluzował patrząc na nią.

i nie nie ma bata za mniej znaleźć DOBREGO programistę.

a po 2-3 miechach ten "dobry programista" przychodzi do pracy i zasypia nad klawiaturą bo w nocy robił sklep czy aplikacje dla kolegi na boku.....

Ja tak sobie czytam nieraz te wątki o zarobkach i roztacza się przedemną wizja "informatycznej krainy mlekiem i miodem płynącej".

Mam kontakt z moją byłą firmą, potężny koncern międzynarodowy, w Polsce dział programistów teraz chyba około 40 osób.

Jak pracowałem tam (do końca 2003 roku) to programista na dzień dobry dostawał 2000 brutto, po dwóch latach pracy jak było z nim wszystko OK to dostawał pomiedzy 4-6k brutto + przeważnie minimum tydzień na delegacji za granicą, gdzie diety już są troszke inne niż w Polsce.

Z tego co wiem w tej chwili na początku kwota nie jest wcale dużo większa, bodajże 2,5k brutto ale wzrosły kwoty dla tych co pracują kilka lat.

Dlatego życzę szczęścia wszystkim programistą co na początku, na dzień dobry mówią 4k netto + laptop + zwrot za dojazd + zwrot za sniadanie + 2h przerwy na launch + minimum 1,5k rocznie na nowe okulary bo przecież się należą + minimum 4 imprezy integracyjne rocznie w egipcie + monitor,klawiturę i myszkę w kolorzy blue bo taki lubi + procent od projektu............a w tym samym czasie robią w innej firmie za 2-2,5k netto i się cieszą jak dostaną za fuche 800zł.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności