Skocz do zawartości

Quo vadis SEO ?


Maksiulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Aktualnie pomagam przy pozycjonowaniu jednej osobie. Prześledziłem całą konkurencję (z TOP 10) i ich BL na konkretną frazę. Jako że niemal wszyscy są pozycjonowani na firmach zewnętrznych, co widać po stopkach, jestem zniesmaczony tym co widziałem. Ich zaplecza to jeden wielki śmietnik. Strona o oponach, a linki prowadzą z for ogrodniczych, chińskich blogów (czy co to jest), i innych stron powiązanych tematyką tak jak rower i prom kosmiczny. Czy pozycjonerzy za 500 zł miesięcznie aż tak jadą po bandzie by nawalać kilkaset BL z jednej domeny krzak i mają klienta w nosie ? Przecie o filtr domena aż się prosi... Co prawda wypadłem z tematu jakiś czas, i gdybaliśmy nad pomocą z zewnątrz, ale jak zobaczyłem to wszystko to mam wrażenie że te BL za 50 czy 100 zł które są "wysokiej jakości" to szajs jakich mało. Nawet tutaj na forum widzę pełno tego typu ogłoszeń. Czytam co się dzieje i jak widzę to wszystko to już sam nie wiem co o tym myśleć. W SEO już leci się po bandzie, byle klienta złapać, a co dalej to już nie jego problem (poza wyjątkami) ? Czy może jest coś, czego ja nie widzę ? Rozumiem cena do jakości, ale już chyba lepiej mniej BL, ale z jakiś tematycznych stron, nie ? A jak Wy to widzicie ?

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe w Łodzi. Na rynku od 1995 roku! 

Blog księgowego, czyli nowe przepisy podatkowe opisane prostym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo klienta interesują raczej wejścia na stronę a nie skupianie się na tworzeniu "tematycznego" zaplecza. Automatyzacja ogranicza koszty więc jeśli jest skuteczna dlaczego z niej nie korzystać? Przy założeniu, że obie strony (klient i pozycjoner) świadome są ryzyka z tym związanego nie widzę tutaj żadnego problemu. A wolny czas można poświęcić na ciekawsze rzeczy ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winę za taki stan rzeczy ponoszą obydwie strony.  Klient bo w naszym kraju najważniejsze kryterium wyboru jest cena.  Agencja seo,  bo łapią masę klientów po 500zł na miesiąc.  Wiadomo za 500zł nie da się wiele zrobić. Można napisać 1-2 artykuły,  opublikować na swoim zapleczu i ewentualnie uruchomić jakiś projekt na automacie bez zbytniego kombinowania.

Powstaje pytanie ,  skoro twoja konkurencja jest wyżej od ciebie to widocznie ich strategia działa? Działa ale do czasu. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Prześledziłem całą konkurencję (z TOP 10) i ich BL na konkretną frazę. Jako że niemal wszyscy są pozycjonowani na firmach zewnętrznych, co widać po stopkach, jestem zniesmaczony tym co widziałem. Ich zaplecza to jeden wielki śmietnik. 

Jeśli strony w TOPach to znaczy "śmietnik" działa, więc co Tobie do tego? Dodatkowo wielce prawdopodobnie, że nie wiesz jak zobaczyć wszystkie linki, ukryte przekierowania.

Cytat

Czy może jest coś, czego ja nie widzę ?

Oczywista oczywistość jak mówił klasyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest trollowanie. "coś z tym zrobić" - na przykład pójść w ich ślady albo coś innego.

Zapewniam, że nigdy na tym forum nie pojawi się w stopce czy gdzie indziej żadna moja oferta na (pseudo) white seo usługi więc nie mam interesu aby trollować.

8 godzin temu, Maksiulek napisał:

Strona o oponach, a linki prowadzą z for ogrodniczych, chińskich blogów (czy co to jest), i innych stron powiązanych tematyką tak jak rower i prom kosmiczny.

Nieraz widziałem, jak jakaś całkowicie niekomercyjna strona miała linki ze stron o innej tematyce oraz jeden, dwa, trzy ze stron zagranicznych. To się zdarza w sposób naturalny.

Ba, powiem więcej: stronie na przykład o chwilówkach łatwiej pozyskać naturalny link ze strony niepowiązanej niż z powiązanej tematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maksiulek ważny jest efekt końcowy, jeśli klient ma zysk z takich działań, rozumie je i jest zadowolony to według mnie nie ma problemu.
widzę że wypadłeś z obiegu przed wielką automatyzacją i hurtowymi działaniami. Wcześniej przeważnie wystarczał SWL ;)

 

 

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To, co wynikałoby z analizy technicznej przestaje pokrywać się z szeroko rozumianymi rekomendacjami i działaniem algorytmu. To jeszcze szczególnie widoczne w ostatnich latach. Jest dużo anomalii, które trudno zdrowym rozsądkiem wytłumaczyć . Te same techniki w obrębie różnych domen dają różne wyniki. Kiedyś wiedziałeś, że jak dorzucisz 5 tys. znaków na podstronę, to powinno wzrosnąć. A dzisiaj albo zmaleje, albo wzrośnie, albo będzie stało w miejscu. I zastanawiaj się, dlaczego.

 

2. Algorytm przestaje działać wstecz. Jeśli ktoś np. spamem w 2016 r. zrobił domenę X i w tym 2016 r. nie wypadła, to pewnie już nie wypadnie; nawet była pchana spamem z Rumaka. Ale potwórzenie tego dzisiaj nie jest już możliwe, tj. odtworzenie 100% miejscówek nie da ci tej samej pozycji, którą zajmuje domena X. O tym niewiele się mówi, ale jak poanalizujesz TOP'y, to zobaczysz fajne case'y.

 

3. Nie będę prał na PiO brudów, dlatego bez wskazywania żadnych konkretnych domen, usiądź do frazy "projektowanie wnętrz wrocław", sprawdź profil domen z TOP 10, wróć na forum i powiedz mi, dlaczego to, czym popychane są strony w tej branży, działa. A branż, w którym domeny mają taki, a nie inny profil linków jest w p*tę. Klient, dla którego analizowałem TOP 10 tam kilka miesięcy temu nie zdecydował się na podjęcie współpracy, bo uważał, że takie sadzenie linkami będzie negatywnie wpływało na wizerunek jego biura. Niewykluczone. Pozostało mu kupować sponsorowane, albo wysuszać portfel na PPC.

 

Do your thing.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paq napisał:

Klient, dla którego analizowałem TOP 10 tam kilka miesięcy temu nie zdecydował się na podjęcie współpracy, bo uważał, że takie sadzenie linkami będzie negatywnie wpływało na wizerunek jego biura. Niewykluczone.

A jaki odsetek jego potencjalnych klientów sprawdzałby backlinki do jego strony? 075% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego klientów? Żaden. Wiesz, pracowałem z takimi Klientami, którzy prosili nawet o zdejmowanie linków z profili na forach, bo dogrzebali się do jakiegoś przypadkowego konta Agata1988 (w sygnaturze Agata1988 chwali się, że robi zdjęcia produktowe w jego sklepie), w którym to wrzuciliśmy link do docelowej, ale Klient poinformował mnie, że sobie tego nie życzy, bo żadna Agata nie robi w jego sklepie zdjęć produktowych.

 

Ale nie to jest przedmiotem rozmowy. Współpraca Klienta z agencją to temat na inny wątek.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat dość intensywnie komentowany. Dziękuję za wypowiedzi.

 

@Nikonem Pozycjoner jest pewnie świadom tego do czego doprowadzi takie pozycjonowanie, ale sądzę że większość klientów o tym nie wie. Będzie problem, będzie pewnie rada. @SzlafRock masz rację że cena robi swoje, ale osobiście sądziłem że będzie ciut lepiej. Przynajmniej że BL za 30 zł (10 sztuk) itp. oferty będą coś warte, ale jak poprosiłem jednego osobnika o adresy tylko dwóch "zaplecz tematycznych" na których zostawiłby linki, pozycjoner zamilkł. To jakim cudem po wszystkim dostał bym "raport" ? No chyba że z pustymi sloganami i bez linków. @MaxPan mnie to lotto, dosłownie. Tylko dziwię się że takie śmietniki działają na pozycję. Masz rację, nie wiem jak zobaczyć ukryte przekierowania bo tego tematu nie zagłębiałem. SEO jest jako hobby u mnie, nie oferuję takich usług komercyjnie bo to nie moja dziedzina. @falkonetti W ich ślady nie idę, ale nie jest tajemnicą że aby być wysoko, trzeba sprawdzić konkurencję z jaką się walczy. @qazy I taki mam zamiar, robić swoje, ale jak mówiłem wcześniej, aby mierzyć w top, trzeba prześledzić co robi konkurencja. @jimmi Dokładnie, wypadłem z obiegu. Też wróciłem na forum i nadrabiam zaległości. Niestety po sprawdzeniu co się dzieje, nie ukrywam zdziwienia. Czy tamci klienci są zadowoleni, nie wiem. To konkurencja, a nie wypada ich pytać jak im podoba się pozycjonowanie. W tej branży (oczywiście opony wspomniane były przykładem) osoby są, mówiąc delikatnie, antytechniczne. Komputer to Windows, przeglądarka i jakiś tam ich program. Na tym ich wiedza się kończy. @Paq Nie zamierzam zostawiać linków gdzie konkurencja po tym co zobaczyłem, ale gdybałem czy tak nie zrobić. Teraz mam zastrzeżenia czy nie wyjdzie z tego wtopa i filtr jak pójdę w ich ślady. Twój 3 punkt zerknę w wolnej chwili. 

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe w Łodzi. Na rynku od 1995 roku! 

Blog księgowego, czyli nowe przepisy podatkowe opisane prostym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności