Skocz do zawartości

Mit Allegro?


todo

Rekomendowane odpowiedzi

Mit Allegro ?

Po kilku latach działalności, zdecydowałem się na wyprobowanie sprzedaży własnych produktów i usług poprzez allegro. Aby przekonać się o możliwościach tego serwisu, nawiązałem współprace z doświadczonymi sprzedawcami, odpowiednio staranie przygotowywałem aukcje. Przetestowałem wszystkie możliwe formy promocji aukcji w serwisie allegro...

...i dziwię się sprzedawcom wystawiający aukcje, dlaczego zamiast inwestować we własne strony i sklepy internetowe poprzez promowanie ich i zdobywanie nowych partnerów - ślepo wierzą w możliwości allegro. Średnio wypozycjonowana strona, potrafi sprzedać więcej niżeli nie jedna aukcja. Allegro będzie wykorzystywane przeze mnie wyłącznie jako forma promocji firmy oraz jej produktów, zaś głównym kanałem sprzedaży pozostaną jednak strony firmowe.

Zastanawia mnie ja sprawa wygląda w waszym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję na Allegro już od pewnego czasu i po moich obserwacjach musze przyznać, że mnie to również zastanawia.

Jednak wydaje mi się że firmy te dlatego tak wierzą w moc i siłę przebicia na allegro ponieważ maja niski prestiż i sprzedaż przez allegro ich w pełni zadowala. Gdyby mieli zainwestować w profesjonalną stronę sklepu, w wypozycjonowanie go i czekanie aż coś się sprzeda na nowej domenie to po prostu byłoby to dla nich nieopłacalne.

Z drugiej strony Allego oferuje ogromny potencjał rynku i często właśnie też bywa tak, że niektórzy zaczynają od sprzedaży na Allegro, a dopiero potem zakładają swój własny sklep on-line.

/l~~$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz ilu z tych sprzedawców to sklepy internetowe lub sklepy naziemne. Traktują allegro jako dodatkowe źródło dochodów.

Inni nie mają sklepu internetowego bo po prostu nie mają dostępu do towarów na codzień, kupili coś okazjonalnie i chcą to sprzedać z zyskiem. Po co takim osobom sklep?

Ps. Nie rozumie sensu tego tematu, przepraszam :-) (brzmi on troche po majewskiemu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Todo

Mam podobne doświadczenia. Wstawiłem ten sam towar co na obsługiwanej stronie do allegro i to 20% taniej i nawet nie drgneło. Być może, branża tak rozpuszczona że sprzedają się tylko sztuki po parę złoty i to stare ;)

I tu przydaje się allegro bardzo. Starsze rzeczy, uszkodzone, po kilka złoty schodziły jak bułeczki, a na firmowej stronie nie wystawiłym tego z 2 powodów: 1. prestiż, 2. psucie stałych klientów.

Zatem Allegro tak alre nie na wszystko, a najlepiej się dowiedzieć na co próbując sprzedać

* prawie jak w pozycjonowanu (nie spróbujes znie dowiesz sie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro daje jeszcze jedna najistotniejsza mozliwosc, wszedlem sobie popatrzec i przypadkiem sobie kupilem socjalistyczna przypinke z napisem "przodownik pracy socjalistycznej" - w zyciu bym nie wpadl na pomysl ze cos takiego jest do kupienia i ze chcialbym to miec ;)

kupilem juz tak kilka roznych rzeczy, np. frytkownice bo mi sie przypomnialo ze istnieje cos takiego i jest duzo lepsze od robienia frytek na kuchence gazowej :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todo co do sklepow oczywiscie ze jest to lepsze rozwiazanie.

Ale wiekszosc tych co siedza w allegro dlugo już dawmo Allegro uzywaja do promocji swoich sklepow.

Aukcje są jakby dodatkowym miejscem promocji produktów.

Wystarczy zaobserwowac takie branze jak moto.

Jak znajdziesz jakis produkt moto w wiekszosc jest to zwiazane ze sklepem inaczej mowiac z serwisem internetowym.

W duzej ilosci przypadkow zadowolony czlowiek z zakupow tak naprawde w danym sklepie bedzie juz tam zakupowal produkty ktore wie ze moze tam znalezc.

Z drugiej strony allegro jest dobre dla ludzi ktorzy chca wystartowac, zdobyc na start ruch.

Wiec mozna powiedziec ze dobry sklep mysli o wszystkim

o allegro

o ceneo i temu podobnych

o boksach czy to adwords, onet czy wirtualna.

o pozycjonowaniu

o systemie partnerskim

o programach lojalnościowych.

o dobrej jakości usługi

o super obsłudze

o niskich cenach

o przyjemnym rozpatrywaniu reklamacji bez przepychanek

dobra dobra nie piszcie ze tak tylko w erze :).

Jestem przekonany że nastawianie się tyl;ko na allegro to błąd, ale nalezy pamietac ze kazdy z wyzej wymienionych elementów jest konieczny do osiągnięcia sukcesu.

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedawca oferuje konkurencyjne ceny to najprościej jest mu wystawić przedmiot na Allegro. Jak ktoś szuka danego przedmiotu to ustawi według cen i mamy sprzedane. Wyszukiwarka google nie ustawia wg cen.

Więc z punkty widzenia klienta Allegro jest lepsze niż wyszukiwarka.

A porównywarki nie są doskonałe, bo nie każdy z nich korzysta i też nie każda ma wszystkie sklepy (bo prowizje, bo coś tam). Więc mając sklep i wiedząc, że ma się niskie ceny, sprzedawcy wystawiają na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też aukcję gdzie ludzie kupują np nasiona, gadżety etc za kilka złotych. Gdy widzą, że skusiło się na to już 70 osób, to myślą, że faktycznie coś musi w tym być i też chcą to mieć :)

Poza tym, jeśli ktoś zajmuje się sprzedażą przedmiotów na poważnie i ogranicza się jedynie do allegro, to raczej mądre to nie jest ;)

-- Tuning - miniaturowych aut czyli Manga Cars ;)

-- sfah - a to moje...

-- skate punk - melodic punk, fast punk i deskorolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dlaczego Allegro? Mają tak silną markę, że nawet osoby korzystające z netu od wielkiego dzwonu nie raz o niej słyszały. Mało tego - wielokrotnie było głośno w prasie i telewizji o złapaniu oszustów z Allegro, co daje przeciętnemu użytkownikowi pewne poczucie bezpieczeństwa, co innego niż jakiś mały sklepik internetowy ze średnią grafiką.

Allegro ma tak silną pozycję, że już weszło do słownika potocznego, nikt z was nie odsyła do pozycjonerów ze Świstaka czy Ebay'a. Obecnie serwis ten posiada ok 5 mln zarejestrowanych użytkowników, nawet zakładając, że tylko 1/5 z nich kupuje regularnie, to i tak mamy ogromny rynek zbytu.

Na koniec, uważam, że przy niskich/ średnich obrotach lepiej płacić prowizje na Allegro, niż wkładać kasę w budowę profesjonalnego sklepu internetowego oraz jego promocję w sieci. Wychodzi taniej i szybciej. Oczywiście, gdy już się wyrobi pewną markę na Allegro i zdobędzie stałych klientów, to można o tym pomyśleć.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi którzy z Allegro żyją i mają dużo lepszy rynek zbytu niż poprzez stawianie w tym celu witryny. Przykładowo dla 100 par koszulek nie wypozycjonuję sobie strony na keyword "koszulki" prawda ?

Zjedzą mnie koszty już na samym starcie. Jednak wydać kilkadziesiąt złotych na propomowanie produktu na stronie głównej Allegro to już praktycznie gwarancja 100% sprzedaży i zysku. CHoć też nie zawsze, czasem widywałem aukcje ze strony głównej gdzie było zero kupujacych, kwestia produktu.

Natomiast trzeba przyznać, że Allegro jest najlepszym dostępnym antykwariatem książek, giełdą części komputerowych i telefonii komórkowej. Jeśli chodzi o sprzęt nowy, tu również bardzo często rządzi Allegro, można kupić podzespoły komputerowe w cenach hurtowych, gwarancja, faktura, itp.

Jednak nie zgodzę się do końca z Hellzem, że marka Allegro jest taka silna. Na przykładzie siostry, która stawia pierwsze kroki w internecie - najpierw skorzystała z wyszukiwarki, potem dowiedziała się o Allegro, zastanawiając się co ma teraz kikać żeby to kupić :peace: - także za mało reklam telewizyjnych, takich które wogóle wyjaśniałyby czym jest Allegro.

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności