Skocz do zawartości

Mit Allegro?


todo

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak nie zgodzę się do końca z Hellzem, że marka Allegro jest taka silna.

Być może ma tutaj znaczenie miejsce zamieszkania, niby to i to centralna Polska, ale raczej tutaj upatrywałbym różnicy. Oczywiście Allegro nie jest znane przez każdego, ale wymieńcie 5 silniejszych marek w polskim Internecie :peace:

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można wiele zarobić. Wszystko jest uzaleznione od branży w jakiej działamy.

Gdy widze aukcje gdzie ktos zarabia na produkcie który sprzedaje 5-7zł a ja mam na tym samym 70zł to wole zostac przy sklepie i meczyc sie z wypozycjonowaniem własnego sklepu.

Czysta arytmetyka, ale widze tez ze niektórym się jednak to opłaca.

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem sklep specjalistyczny, pierwsze miejsce w google, to znaczna czesc klientow pytala czy moge produkt wystawic im na allegro, bo widzac iz mam duzo komentarzy, sa pewni ze nie beda oszukani. tak wiec allegro ma ta przewage ze daje dziwne poczucie bezpieczenstwa... choc ja kupilem kiedys drogi sprzet, dostalem rozwalony szajs a policja mnie olala, sprawa przegrana bo nie mozna bylo udowodnic iz to wina przedawcy... generalnie jak widze iz ktos ma na allegro aukcje a jest link do sklepu, kupuje w sklepie... czasami jest maly upuscik, w koncu nie placi prowizji allegro ;P

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo zadowolony ze sprzedawania na Allegro. Wystawiłem aukcję wczoraj, a w tej chwili mam już 11 kupujących (kwota 85 PLN za przedmiot, czyli jestem prawie 1000 zl do przodu!). A do końca aukcji jeszcze 6 dni! Gdybym chciał pozycjonować stronę, dodawać do katalogów, wykupować AdWords, itp. to dużo bardziej bym się namęczył. A tak to w 10 minut napisałem opis aukcji, wystawiłem, i od ręki mam masę kasy :D

A tak na marginesie - w aukcji też mam link do mojego sklepu, i połowa kupujących klika do sklepu i kupuje w sklepie a nie na aukcji mimo iż na aukcji jest TANIEJ o 15%! To ci dopiero ciekawostka, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - w aukcji też mam link do mojego sklepu, i połowa kupujących klika do sklepu i kupuje w sklepie a nie na aukcji mimo iż na aukcji jest TANIEJ o 15%! To ci dopiero ciekawostka, prawda?

Hmm jeśli masz ten link w aukcji to oczekuj jej usunięcia jak tylko jakiś życzliwy wyśle spam report.

Dawno nie byłem na allegro ale linka do swojego sklepu możesz umieścić na stronie "O mnie" a nie w samej aukcji. Myle się i coś się zmieniło?

Moja przygoda z allegro trwała jakieś 3 miesiące, przez ten czas sprzedałem około 400szt. towaru po 60zł.

Niestety po tym okresie usuwali moje aukcje za mega drobiazki tak często, że się wkurzyłem i zakończyłem "współpracę" z allegro.

Był to dobry okres własnie na to co produkowałem, oczywistym jednak dla mnie jest to, że jakbym rozwijał tą sprzedaż to postawiłbym nacisk na pozycjonowanie bo w moim przypadku oprócz efektu sprzedaży przyciągnełoby to wielu ludzi potrzebujących rad, współpracy itp itd.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że link mogę dać - bo to nie jest sklep per se, tylko strona, do której sprzedaję płatny dostęp, a przedmiotem aukcji jest właśnie 15% zniżki na płatny dostęp do tego serwisu! Więc jak miałbym wystawić aukcję "Dostęp do serwisu XXX 15% taniej" jeśli nie daję link do tego serwisu? Wszak gdybym go nie dał, to nikt nie kupiłby na aukcji bo nie mógłby dostać się do serwisu, którego dotyczy aukcja... Poza tym specjalnie na aukcji sprzedaję taniej niż poza nią, żeby nie być posądzony o to że chcę sobie darmową reklamę serwisu zrobić. Logiczne jest chyba że każdy powinien kupić na aukcji, a nie poza nią, skoro na aukcji jest taniej (jak widać, ludzie nie zawsze zachowują się logicznie).

Swoją drogą, jest to niezła zagwozdka związana z regulaminem Allegro, jak go interpretować w przypadku takiej aukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że link mogę dać - bo to nie jest sklep per se, tylko strona, do której sprzedaję płatny dostęp, a przedmiotem aukcji jest właśnie 15% zniżki na płatny dostęp do tego serwisu!

W poprzedniej wypowidzie napisałeś

....w aukcji też mam link do mojego sklepu, i połowa kupujących klika do sklepu i kupuje w sklepie ....

Z tego zrozumiałem, że w aukcji sprzedajesz powiedzmy "watę cukrową w proszku", którą też można kupić w Twoim sklepie. Jeśli oferujesz dostęp do jakiegoś serwisu to dziwne żebyś nie podał do jakiego...

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności