Skocz do zawartości

Przyszłość SEO w perspektywie kilku lat


kevin19x

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Paq napisał:

Wysoka pozycja w wyszukiwarce jest na ogół wyrazem potencjału całej firmy, jej nakładów inwestycyjnych na produkt, opakowanie itd. Nie bez powodu TOP jest obsadzony przez podmioty z najlepszą ofertą, szybkimi stronami dostosowanymi do mobile, czytelnym procesem zakupowym itd. Im więcej ładujesz w content, linki, tym prawdopodobnie lepiej pilnujesz biznesu od tego, który tego nie ma. Proste.

Albo masz naturalne linki z powodu rozpoznawalności marki ale nie dzięki pozycjonowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego w G zmieniają algorytm, ładując w to kupę kasy i pracy, dla sportu, nie aby możliwie utrudnić oszukiwanie algorytmu, tak aby ci którzy nie mają wybitnych stron mogli kupować pozycje w adwordsie.  Paq -firmy ładują kasę w strony ich jakość, content itd bo okazało się że już, nie wystarczy pie*dolnąć jakimś rumakiem 10 000 000 spamerskich linków aby być w topie. Jak znów okaże się ze taniej i szybciej  jest na maxa spamować to spora część rynku będzie spamowała. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paq tak jak poprzednicy pisali, firmy z topów po prostu umieją dobrze wydawać kasę i im się to opłaca. A jakimi metodami tam się znalazły to jest rzecz bardzo wtórna. Każda firma woli wydać mniej. Co prawda jest pewien poziom poniżej, którego duże firmy nie schodzą z różnych względów.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkaszka Kwestia IMO rozmiarów biznesu i tego, co można ryzykować i ewentualnie stracić. Nawet jeśli agencja SEM obsługująca takie Leroy Merlin, Casto albo innego giganta z dowolnego sektora (tutaj w przykładzie budowlanka) w PL wyniuchałaby, że jakiś konkretny skrypt robiony przez Zenka albo Rumaka działa, to sądzisz, że ryzykowaliby długoterminową współpracę dla krótkoterminowych efektów? Nie wiem, ja sam do wielu tematów prowadzonych przez siebie już teraz podchodzę inaczej niż kilka lat temu.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe rekiny zapewne będą inwestować, ale zawsze w morzu pływają mniejsze ale żarłoczne rybki, nie mając takich budżetów, ani czasu na "prawie naturalne" robienie topów, będą próbowały wbijać się w topy na dopalaczu. Uda się są królami, nie, kombinują dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem o tym, że w Polsce ludziska chcą tanio i dobrze. Tak sie nie da. Małe fimry o ile mają budżety na marketing to są nie adekwatne do oczekiwań. Duzi gracze mają więcej i zabezpieczają środki na miare potrzeb.

Czesto odbijam sie obarierę cenową wsród klientów z polski. Każdy już prawie posiada internet i sprawdza cenę a nie jakośc.  to jest bolączka naszego kraju.

 

Co do etyki w biznesie. Odnosze wrażenie, że już nie istnieje. Strony są robione tym czym popdanie aby były wyniki. Nikt jednak nie myśli o tym, że wyniki są na chwile. Inaczej trzeba rozpatrywać średnie lub duże marki a inczej fryzjera z pcimia dolngo ale to chyba wiadomo.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzlafRock napisał:

Juz pisalem o tym, że w Polsce ludziska chcą tanio i dobrze. Tak sie nie da. Małe fimry o ile mają budżety na marketing to są nie adekwatne do oczekiwań. Duzi gracze mają więcej i zabezpieczają środki na miare potrzeb.

Czesto odbijam sie obarierę cenową wsród klientów z polski. Każdy już prawie posiada internet i sprawdza cenę a nie jakośc.  to jest bolączka naszego kraju.

 

Co do etyki w biznesie. Odnosze wrażenie, że już nie istnieje. Strony są robione tym czym popdanie aby były wyniki. Nikt jednak nie myśli o tym, że wyniki są na chwile. Inaczej trzeba rozpatrywać średnie lub duże marki a inczej fryzjera z pcimia dolngo ale to chyba wiadomo.


Generalnie się zgadzam z przedmówcą, z tym, że akurat pochodzę z miejscowości obok Pcimia i gwoli ścisłości  Pcim podzielony jest na trzy sołectwa: Pcim Centrum, Pcim-Krzywica i Pcim-Sucha. Nic nie słyszałem o Pcimiu Dolnym :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedł Pcim dolny a miały być Ustrzyki dolne ;) KSU jeszcze żywe...
 

Kupowanie po najniższych cenach jest zrozumiałe. ale trzeba trzymać się jakiś parametrów technicznych,. Tego własnie często brakuje polskiemu klientowi. np. kupuje cement w cenie piachu i się dziwi że jakoś tak nie działa jak powinien.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pyciak napisał:

Nic nie słyszałem o Pcimiu Dolnym

 

przepraszam, ja to po prostu wymysiłem.  Tak naprwadę nie wiem czy jest Pcim Dolny. To taki przykład. sorry. 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie to, że na tym forum mówimy tylko o pozycjonowaniu. Trzeba jednak wiedzieć, że bez spojrzenia na całość działań marketingowych pewne sprawy nie mają sensu. Giganci (jak to określacie) robią wiele, żeby ludzie w wyszukiwarki nie wpisywali hasła "szybkie pożyczki" czy też "chwilówki" ale raczej "żuraw pożyczki" albo "o-sok pożyczki".

 

Mam często kontakt z klientem, któremu potrzebuje coś wyjaśnić i chce mu pokazać na stronie jakieś przykłady - wiecie,  że większość nie potrafi wpisać adresu i otworzyć strony, tak zwyczajnie? Wpisują frazę w wyszukiwarkę :) Jak chce wejść na allegro.pl to w wyszukiwarkę wpisują własnie to słowo. Podobnie z innymi.

 

Każda branża jest inna. Jedni chcą być tylko w necie, a inni też w TV, radio, FB i w lodówce.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności