Skocz do zawartości

pozwolenie na broń ostrą


EDDY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Polecam judo.

Tylko ze do judo potrzeba z 10 lat treningu, i modlitwy zeby przeciwnik nie zdarzyl Ci wyjechac zanim ty zdarzysz go dobrze zlapac. A jak już go złapiesz żeby Ci się nie wykręcił albo żeby miał ubranie za które możesz go przytrzymać i rzucić bo w koncu w Polsce ludzie nie chodzą na co dzień w mocnych judogach :D

Technika na filmiku moze i fajnie wyglada. Takie cos nawet i poczatkujacy zrobi jesli przeciwnik nie bedzie stawial oporu.

na ulice IMHO zupełnie nieprzydatne.

Pozdr,

Radek

Polecam nieruchomości Białystok

Nie tylko cv list motywacyjny na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sport walki jest przydatny w jakiś sposób, jeden mniej drugi bardziej. Z judo wyniesiesz silne łapki, dobre chwyty i duszenia, nauczysz się też upadać co też nie jest bez znaczenia,

Sport walki to ogólnie lepsza kondycja, siła, wytrzymałość, pewność siebie

Ale lepiej potrenować coś wszechstronnego, polecam krav mage. Uczą mnie jak gryźć,kopać w krocze i wydłubywać oczka :D . A cała reszta to kick boxibg +parter (zapasy,judo)

Kiedys trenowałem judo, kick boxing, i jeśli miałbym wybierać pod kątem ulicy postawiłbym na kravkę. Sam trenuje jednak bardziej pod kątem utrzymania higieny mięśni i kręgosłupa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport walki to ogólnie lepsza kondycja, siła, wytrzymałość, pewność siebie

i tak naprawdę "na ulicy" o to głównie chodzi, wyśrubowanie umiejętności do takiego poziomu żeby zastosować je na ulicy to naprawdę lata pracy i to nie tylko nad techniką- IMO tutaj właśnie wszelkie systemy samoobrony się sprawdzają bo uczą reagować prostymi działaniami w sytuacji stresowej, oswoić się z bólem etc.

Sam trenowałem w ciągu kilku lat różne rzeczy- od aikido do walki toporem i tarczą, kilka razy miałem spotkanie z różnej maści elementem i sądzę, że żeby wystraszyć podpitych chuliganów wystarczy dużo pewności siebie i stosunkowo niewiele umiejętności, natomiast żeby wystraszyć/zwyciężyć bandytę (albo kilku) z krwi i kości- trzeba naprawdę dłuuuugo trenować. Żadna broń tu nie pomoże jeśli przeciwnicy nie zwieją na sam widok uzbrojenia. Więc, nie wiedząc kogo ma się przed sobą, lepiej oddalić się czym prędzej czyli spier...ć gdzie pieprz rośnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trenuję Judo od jakichś 10 latek właśnie :) Oczywiście nie zamykam się w tej dziedzinie. Zgadzam się, że na ulicę potrzebna jest wszechstronność więc rekreacyjnie boksuję, kiedyś przez 2,5 roku non stop 2 razy w tyg. Jednak sportem, który uwielbiam jest Judo, a jak słyszę komentarze w stylu:

zeby przeciwnik nie zdarzyl Ci wyjechac zanim ty zdarzysz go dobrze zlapac.
albo
A jak już go złapiesz żeby Ci się nie wykręcił albo żeby miał ubranie za które możesz go przytrzymać i rzucić bo w koncu w Polsce ludzie nie chodzą na co dzień w mocnych judogach

To mi ręce opadają bo odrazu widać, że ktoś nie ma o tym zielonego pojęcia.

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności