Skocz do zawartości

Kupno licencji Windows


Aleksiejs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Muszę kupić sobie nowego laptopa i o ile z wyborem samego laptopa nie mam żadnego problemu (znalazłem to co chcę bez preinstalowanego systemu), to z systemem operacyjnym już jakiś problem jest ;)

Czy ktoś z Was się orientuje, czy kupując na allegro licencję, to czy ta za 50zł jest w jakiś sposób mniej legalna od tej za 1000zł? 

 

Na aukcjach piszą np. coś takiego:

Oprogramowanie - Oryginalne na licencji ESD sprzedawane jest na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE, a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł, że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy. 

Wyrok jest wykładnia prawa tj.dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.

 

Wszystko biorę na FV i na DG, więc nie chciałbym mieć kiedyś problemów w razie kontroli, ale również nie widzę sensu płacenia X więcej za to samo jeśli nie ma takiej potrzeby.

 

@Carnagge, podpowiesz coś? :)

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest legalna ale MS kręci nosem na licencje tego typu. Klucz aktywacyjny możesz użyć tylko raz. Może być błędny. MS umywa ręce. Trzeba molestować sprzedawcę.   Kupowałem oprogramowanie na tej licencji i dowiadywałem się u źródła MS. Sytemu na tej licencji bym nie kupił. Laptopy są też z systemem 10. 

PS. Z reguły są to klucze instalacyjne z odzysku.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro często można znaleźć takie aukcje gdzie klucz nie do końca będzie prawidłowy (nie zadziała), a nawet jeśli zadziała nie do końca musi być legalny (jest łatwe obejście tego aby jeden klucz działał na x komputerów).

Jak kupujesz na firmę kup tu: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/d/windows-10-pro/DF77X4D43RKT/48DN?icid=Cat-Windows-mosaic_banner1-pro

1000 zł z VAT plus odliczenie wydatku od podatków to nie tak dużo, a spokojna głowa = bezcenne.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem ostatnio 6 takich kluczy z Windows 10 na Polską FV gdzie na FV był wyszczególniony nawet klucz licencji + skan na email.

Wszystkie klucze aktywowałem telefonicznie przez support Microsoft i wszytko działa. Natomiast kupiłem klucze Sony Vegas PRO i w mojej ocenie okazał się piratem sprzedający w 5 min oddał kasę, nie drążyłem temat.

Cytat

To MS już tak tanio puszcza licencje?

To są klucze z poleasingowych, używanych komputerów ale zgodnie z cytowaną dyrektywą można ich kupować/sprzedawać. Jak tylko wprowadziły to zezwolenie takie klucze chodziły po 10-20 zł prawda bez FV. Teraz na FV sprzedają takie klucze po ok 50-100 zł.

Z tego co wiem zgodnie z mową licencyjną MS klucz jest przepisywany do płyty główny i może być zresetowany 1 maksymom 2 razy ( tak mi powiedziała Pani na infolinii). Więc jeśli klucz już był resetowany to jest problem z resetowanie go po raz trzeci-czwarty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu licencja za 1000 zł? Przecież windows 10 home kosztuje jakieś 400 zł. Od razu zaznaczę, że home można używać w firmie.

 

Z tymi licencjami nie jest sprawa do końca jasna. Jak już coś to kupować taki klucz z pudełkiem itp. Ja tak kupiłem office'a zadzowniłem do MS i mi powiedzieli, że klucz jest legalny, ale nie mogę go kupić i jak kupiłem to jest wtedy nielegalny :D więc MS ma swoją wizję na ten temat, co nie jest spójne z orzecznictwem sądów.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carnagge napisał:

Ale czemu licencja za 1000 zł? Przecież windows 10 home kosztuje jakieś 400 zł. Od razu zaznaczę, że home można używać w firmie

Ostatnio Home dla teściów kupowałem za ok 300 zł, z fakturą i na 100% legalny.Duże firmy często sprzedają taniej niż na oficjalnej stronie MS bo kupują hurtem i mają rabaty.

A z ciekawostek to teściowie mają już swoje lata i komp potrzebny im tylko do wystawiania faktur.Zadzwonili do jakiejś tam firmy, przyjechał przedstawiciel i powiedział że bez 6000 zł nie da rady.

Ja nowy komp plus subiekt na 3 stanowiska plus windows 10 zmieściłem w 1700 złotych.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, sam kiedyś kupowałem.Ale chciałem im kupić coś nowego.Tu bardziej chodzi o to że jak przedstawiciel firmy XXX zobaczył że starsi ludzie, nie znający się na temacie to powiedział że 6000 zł i zaraz szykuje cały zestaw.

Moja żona akurat była na miejscu i na pytanie co z kluczami licencyjnymi odpowiedział:A to obecnie nie są wymagane, to taka formalność.

Na szczęście zadzwonili teście do mnie bo pewnie by zapłacili.

Swoją drogą jak mi dali Pana przedstawiciela do telefonu to fajnie z nim rozmowa przebiegała, dalej był uparty że nie znam się i poniżej 6K nie da się kupić.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dopisze, że jesli kupujecie klucze z allegro miejscie świadomośc że możecie otrzymać wezwanie na komisariat w tej sprawie. Ja takowe miałem a klucz kupiłem w 2015r jak sie nie myle. Jak ktos nie wierzy moge podeslac skac wezwania, czekam na pismo jak sprawa sie zakonczy bo sam jestem ciekaw jaki wyrok w tej sprawie padnie na sprzedajacego.

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności