Skocz do zawartości

A moze by tak szukajke zbudowac?


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy posiadasz wlasny mocny serwer z duzym laczem ??

Baza mysql moze nie wytrzymac ilosci danych.

Kiedys testowalismy na tym forum wyszukiwarke napisana w php z sf.net.

Jedna tylko strona cache z niej zajmowalo 15 mb.

Najpierw trzeba zrobic robota. Mozna to zrobic w oparciu o gotowe rozwiazania. Lub pisac od poczatku samemu. Na poczatku jakis harvester ktory wszystko wciaga.

Inna grupa musi ustalic co zbierac. Jakie informacje beda potrzebne. Na tej podstawie mozna dalej pracowac nad wynikami.

Wydaje mi sie ze lepszym rozwianiem moglo by byc uruchomieie systemu reklamy kontekstowej na zasadzie adsense. Na mala skale na poczatek w ramach systemu wymiany jak w bannerach.

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wszystkie pesymistyczne wypowiedzi poprzedników :D

Nie zastanawialiście się czasem nad mechanizmem wyszukującym czegoś innego niż po prostu stron WWW? Innymi słowy zbudowaniem czegoś prostrzego, czego jeszcze nie ma a jest potrzebne (jak szukajki MP3 lub FTPów - tylko ich jest sporo). Mi do głowy przyszedł tylko pomysł na wyszukiwarkę RSS (są tylko katalogi z szukaniem). Wiem, że to odrobinę co innego niż pasje uczestników tego forum, ale bota też potrzebuje, a silnik podobny tylko prostrzy, trudniejszy do oszukania i z minejszym indeksem, a konkurencji nie ma - można więc pozyskać jakichś userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE tam.. nie znacie się ;p

Ja mam pomysł na system, który nie potrzebuje pamięci (albo potrzebuje bardzo mało ;-))... wystarczy słaby procesor.. no i trochę czasu ;P

No i prosty robot. A jak działa ?

Wpisujesz hasło a on zaczyna przeczesywać cały internet w poszukiwaniu dobrych stron ;>>>>>>>>>

Genialne, co ? ;D ;) ;) :D :D :D :D :D

Piwo poproszę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że wystarczy pisać programy na potrzeby web i juz można napisać świetną wyszukiwarkę, do tego potrzebna jest wręcz wybitna znajomość rozmaitych algorytmów i ich zastosowań i spore doświadczenie w tym temacie.

Uważam że im więcej osób zbierzecie tym gorzej, na początku sam silnik powinna napisać jedna góra dwie osoby a dopiero potem można się zająć resztą.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to ja jeszcze raz - po co?

Jaki cel Wam przyświeca? Kto utrzyma taką kobyłę, bo na serwerze za 200 złotych to raczej długo nie pochodzi. Na czym ewentualnie zarobicie?

Nie chcę psuć zabawy, ale... proponuję powoli, od początku wszystko przemyśleć.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności