Skocz do zawartości

A moze by tak szukajke zbudowac?


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie jako glowny prowokator dyskusji chcialbym sie wypowiedziec bo sledzac wasze wypociy od jakiegos czasu widze, ze wiecej jest gadania niz mowienia ;) i wiecej pesymistow niz optymistow wiem, ze nasowa sie wiele watpliwosci , ale trzeba wierzyc w siebie... w kazdym razie PANOWIE i PANIE (o ile takie tez biora udzia w dyskusji :))

Sadze, ze melassa przyjol dosc sluszna koncepcje. Co do bazy MySQL niie moze byc mozwy o komercyjnej wersji bazy bo nas zwyczajnie nie bedzie na nia stac. Co do sprzetu to powiem tak jesli sie ladnie postaramy i napiszemy sobie jakis ladny plan to mysle, ze w ICM-e znajdzie sie miejsce. Zreszta na mojej uczelni tez jest planowane uruchomienie centrum informatycznego podlaczonego do duzego wezla, ale w tej chwili ICM ma chyba najlepsze warunki. Trzeba im przedstawic cos co bedzie budowane w konkretach maja sprzet, ze nie wspomne o maszynach z 16 procesorami itp. dostaja dotacje z UE (przy dobrych warunkach jak sie zbierzemy do kupy mozna zalorzyc organizacje i ubiegac sie o dotacje z UE) jesli nasz projekt sie spodoba, a mysle, ze tak bedzie jesli zmierzemy grupe kompetnych ludzi z glowa na karku to wlozymy swoje 3 grosze w buudowanie globalnej sieci.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze melassa przyjol dosc sluszna koncepcje. Co do bazy MySQL niie moze byc mozwy o komercyjnej wersji bazy bo nas zwyczajnie nie bedzie na nia stac.

A kto powiedział że komercyjną ?

Jest wiele dobrych baz danych za free, od postgresa począwszy.

A tak na marginesie, to czy biorąc się za taki projekt nie lepiej było by pomyśleć nad napisaniem własnej, dedykowanej pod własne potrzeby, bazy danych ?

Na MySQL-u to napewno daleko nie zajedziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie ze ludzie z forum byliby w stanie napisac wlasna dedykowana baze danych poniewaz mysql na ktorego tak narzekacie jest tworozny przez specjalistow od kilku ladnych lat.

Postgre raczej odpada ze wzgledu na szybkosc dzialania.

Co serwerow nie ma szans na ich otrzymanie ze wzgledu na brak aplikacji. Jesli tylko storzone byloby narzedzie zbierajace i opisany projekt szanse sa. Ale wiem z autopsji ze z takimi rzeczami jest ciezko. Takich jak my zapalencow w internecie jest mnostwo :)

Trzeba pokazac konkrety.

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi sorka że tak ostatnio żadko wpadam ale potrzebuję odpoczynku nawet własne projektu przesuwam w bok...

Co do bazy uważam że do celów testowych MySQL styka potem przenióśłbym to wszystko na Oracla w gruncie rzeczy w miare stabilne

Melassa napisanie Bazy danych?? typu Acces nie stwarza większych problemów w dniu dzisiejszym

że MySQL jest takim a nie innym narzedziem wynika z okresu jego tworzenia na poczatku też byla bodajże praca dyplomowa zapaleńców

QAle do rzeczy bo tak na prawde do rozpisania funkcjonalności wyszukiwarki i poszczególnych modułów uważam że styka spokojnie MYSQL POstgress czy cokolwiek darmowego...

Jeżeli chodzi o języki wszystkie języki programowania są darmowe... mniej lub bardziej

Oki ja mogę zając sie problemem bazodanowym. Czyli rozpisanie DB

trzeba zrobić domenę i na tej domenie wymieniac informacje musi być chroniona hasłem nie każdy może tam wejść...

Ja jestem na TAK

zacznijmy coś

CZEKAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99,99% że się nie uda. Ktos się zakłada ? Nawet o 100 zł.

Tego nie byl bym taki pewien, bo jezeli swoj udzial w tym projekcie deklaruje sid1972 to projekt ma wielkie szanse powodzenia.

Ja jestem na TAK

zacznijmy coś

CZEKAM

Ja rowniez jestem na tak i moge to uzasadnic wypowiedzia, ktora jest powyzej tego cytatu. ;)

Jednak mysle, zeby narazie skupic sie na sylwestrze, fajerwerkach i szampanie, a 2 stycznia jak juz glowa przestanie bolec to wziasc sie do roboty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mysle, zeby narazie skupic sie na sylwestrze, fajerwerkach i szampanie, a 2 stycznia jak juz glowa przestanie bolec to wziasc sie do roboty. Smile

Dokładnie. Po sylwestrze sie tym zajmiemy ;-)

Ja moge zajac sie domena. .info sa teraz za darmo a .com .net widzialem gdzies za 31zl. A co z serwerkiem?

Tylko trzeba ustalic. Robimy czy nie?

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zYm3N napisał: 

99,99% że się nie uda. Ktos się zakłada ? Nawet o 100 zł.

Tego nie byl bym taki pewien, bo jezeli swoj udzial w tym projekcie deklaruje sid1972 to projekt ma wielkie szanse powodzenia.

IMHO: upadnie tak samo jak SEOpl...

Potężne firmy tworzą wyszukiwarki. Ludzie pracujący w nich dostają za to $$$. A wy chcecie się za to wziać i robić konkurencje potęgom takim jak wp.pl czy onet.pl ? Za nimi idą potężne pieniądze..

Jeśli nawet zrobicie coś na skalę netsprintu (to byłoby potężne osiągnięcie), to co.. 1%-2% rynku was zadowoli ?

Jeśli jesteście w stanie wyżywić siebie, swoje rodziny za "darmo" no to gratuluję. Uważam, że projekt padnie.

Znajdziecie dobrze płatną "fuche" i nagle braknie wam czasu na szukajkę..

pozdrl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po nowym roku ustalimy wszystko narazie zyczenia na nowy rok:

ile Miller nam naklamal?

ile Kwach obietnic zklamal?

ile Kalisz nosi sadla?

ile Beger owsa zjadla?

ile Peczak wziol na boku?

tyle szczescia w nowym roku!

;)

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności