Skocz do zawartości

Gość mnie okradł, czy i jak mogę to publicznie ujawnić?


Michau

Rekomendowane odpowiedzi

master: Tak się akurat składa, że ja żyję z efektów mojej pracy. Pracowałem = zrobiłem serwis = sprzedaję usługę i zarabiam. Ktoś mnie okrada i sprzedaje efekty mojej pracy = nie sprzedaję usługi bo klienci idą do złodzieja i kupują za darmochę. Czyli nie zarabiam kasy i nie mam za co żyć. Nadal uważasz że to jest "pietrucha"?

Lista usuwanych polskich domen nie jest dostępna publicznie. Publicznie jest dostępna tylko lista na top100.pl, która NIE jest listą usuwanych polskich domen. Tzn. zawiera ona część z tych domen, które zostały usunięte, ale zawiera też "fałszywki" - domeny które nie zostały usunięte, a jedynie zmieniły delegację DNS. Poza tym nie zawiera ona wszystkich usuwanych domen, a jedynie te które były obsługiwane przez providerów wymienionych na liście. Np. moje domeny obsługuję na własnym DNS i nigdy ich nikt na top100.pl nie zobaczy.

Tak jak pisałem wcześniej, istnieje różnica między listą jako pojęciem ogólnym (ktoś sobie napisał skrypt i generuje taką listę) a konkretną listą którą ja stworzyłem. Ta moja lista ma indywidualne cechy pozwalające ją zidentyfikowac jako mój utwór, i można dowieść patrząc na listę czy to mój utwór czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że może spokojnie poinformować, że z serwisu został usuniety osobnik Karol X. za nieprzestrzeganie i złamanie regulaminu (za sprzeczną z regulaminem próbę sprzedaży własności intelektualnej należącej do serwisu) i w stosunku do tego użytkownika podjete zostaną działania na drodze prawnej.

--------------------------------------------------------

powyższe nie kwalifikuje się jako zniesławienie a jako informacja i masz problem z głowy.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym, że jak Ci ukradną samochód to tracisz go fizycznie, a w tym przypadku nic nie tracisz. Nie widzę sensu latania po sądach i wojowania o pietruchę - bo jaką koleś dostanie karę..? Pójdzie do więzienia? A nawet jak go posadzą, miałbyś z tego satysfakcję? Druga sprawa to fakt, że nie wyobrażam sobie siebie idącego na komisariat poto by "złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa". Poprostu nie mógłbym. Ale to już kwestia własnych zasad.

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@master

Jako ofiara przestępstwa też nie poszedłbyć na komisariat złozyć doniesienie? Bo tak to brzmi z Twojego postu, ze oprawca może zostać pokrzywdzony, bo jego czyn miał wg Ciebie niewielką szkodliwość.

Dziwne poglądy

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwac go dla samego pozwu to strata czasu. Natomista aby ubiegac sie o odszkodowanie musisz przedstawic dowody na to jakie straty poniosles. To wcale nie jest takie proste i moze zostac podwazone przez obronce. Jesli udalo Ci sie go "wyeliminowac" i juz Cie nie okrada to daj sobie spokoj, wiecej na tym pozwie stracisz czasu i pieniedzy niz zyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym, że jak Ci ukradną samochód to tracisz go fizycznie, a w tym przypadku nic nie tracisz.

To jest nieprawda, że nic nie tracę. Tracę pieniądze, bo ludzie zamiast mnie kupują u złodzieja który sprzedaje po dumpingowej cenie - właśnie dlatego że ukradł, a nie zapracował na to. Ja poświęcałem swój czas, pisałem skrypt który generuje listę, wymyślałem jak obejść ograniczenia NASKu w dostępie do bazy WHOIS, utrzymuję serwer dedykowany na którym lista codziennie generuje się przez 8 godzin. [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] po prostu kradnie i już. Załóżmy że 5 osób chcących kupić u mnie pójdzie zamiast tego do złodzieja. Oznacza to że straciłem 500 zł. Nadal uważasz że nic nie tracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: zgłoś na Allegro, przedstaw dowody, napisz na kilku forach i OLEJ gnojka - nie warto tracić nerwów. Kiedyś walczyłam z plagą plagiatów opisów moich aukcji i treści stron - niewiele zdziałałam, obrzucono mnie tylko błotem, a taplać się w błocie nie lubię. Nawet dziś mnie rozśmieszył mały skurczybyk -> www.linkipozycjonujace.com - www.katalogowanie.info - przecież to ledwie kilka prostych zdań na krzyż :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności