Skocz do zawartości

Kradną moje czeki


Michau

Rekomendowane odpowiedzi

myslałem o zgłoszeniu na policje ale ostatecznie dałem sobie siana bo winnych i tak nie znajdą a jeszcze może sie dostać komus niewinnemu - w przypadku Poczty Polskiej to jest jak boksowanie się z lokomotywą

przesyłki przechodzą przez dzisiątki róznych miejsc bez najmniejszej kontroli, w przypadku firm kurierskich każda przesyłka jest monitorowana - każde wejscie i wyjscie z magazynu tranzytowego, jezeli paczka przepadnie w okreslnym punkcie od razu widac kto jest wienien w przypadku systemu poczty zupełnie nic nie wiadomo.

Jeszcze jednen myk Poczty Polskiej z piorytetem Wam opisze - list wysłany w piątek rano czyli powienien dojść do mnie w poniedziałek góra wtorek, oczywiscie nie dotarł ale za to w czwartek znalazłem awizo w skrzynce datowane na poniedziałek :rotf: oczywiscie codziennie sprawdzam skrzynke, mało tego pod adresem na który był zaadresowany nie ma możliwości żeby nikogo nie było ale co tam grunt że dostarczyli przesyłke w ogóle.

Czy to znaczy że każdą paczkę wącha pies?

no tak prawie, tzn nie wiem jak to wyglada na granicach lądowych ale u nas najpierw wkraczał celnik z psem który sobie wąchał wszystkie kontenery, Stał z tym psem praktycznie przy całym przeładunku kontenerów, jeżeli przy którymś coś mu sie nie spodobało to były wywlekane wszystkie przesyłki i wąchane z osobna. Bywało tak tez że nie raz cały kontener szedł do szczegółowej bo pies nie potrafił wskazać konkretnej przesyłki a zachowywał się dziwnie, wtedy my klepiący w klawiatury wpadalismy w czarną rozpacz bo potem musielismy nadganiac opóżnienia .

Częsć przesyłek była otwierana na zasadzie chybił-trafił, często też były kontrolowane przesyłki z krajów "szczególnego zainteresowania urzedu celnego" np Holandia, Kolumbia itd :blink:. Ja tam pracowałem jeszcze przed atakiem na WTC wiec teraz pewnie panują jakieś zaostrzenia w tych kwestiach.

Generalnie to byłą porypana i stresująca praca ale podobało mi sie bo pracowałem od 23 do wypisania ostaniego listu przewozowego czyli do mniej wiecej do godziny 4-5 a miałem pełen etat i całkiem niezle płacili jak na tamte czasy

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał porozmawiać po męsku ze swoim listonoszem. Może to nie koniecznie on, ale często bywa, że przesyłki giną właśnie na tej drodze.

Kiedyś mój listonosz jechał rowerem w koszyku przewożąc listy, jeden "pak" listów spadł mu na ziemie a po zwróceniu mu uwagi odpowiedział "a uj z nimi"

2000 $$ to kupa kasy. Daj listonoszowi info, ze jeśli te czeki będą przychodziły,odpaliszmu legalnie trochę grosza.

Edit

faktycznie, głupia rada

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gostek porady masz (bez urazy) na poziomie doradcy Lepera od stosunków z kosmitami :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michau: Wydaje mi sie ze zawsze moga przeslac czek do twojego banku w USA i oni zrealizuja ten czek na twoim koncie czekowym. Jesli chodzi o paczki to ostatnio lotnicza wysylalem ze stanow to ktora miala dojscw 7 dni i nie dosc ze doszla otwarta to jeszcze zawartoosc byla uszkodzona. Z karteczkami z potwierdzeniem odbioru to juz inna jest historia ja sie dorobie majatku na poczcie polskiej go wysylanie paczki za granice z potwierdzeniem odbioru jest uslufga fikcyjna i nigdy zwrotka nie wraca a wtedy reklamacja i 10 krotna wartosc musza wyplacic jako odszkodowanie. Jednak najzabawniejsze jest to ze form potwierdzenia jest po polsku i po (uwaga) francusku ani joty po angielsku bo jak mowil pan rzecznik poczty polskiej jezyk francuski jest miedzynarodowym jezykiem pocztowym ... osobiscie to sprawdzalem w 5 urzedach pocztowych w tym w warszawie glownym na swietokrzyskiej i tam tez nikt nie znal tego miedzynarodowego jesyka pocztowego co wiecej malo kto w usa na poczcie go zna lub sie orientuje to tez sprawdzalem. Tak czy owak usluga w praktyce nie istnieje.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności