Skocz do zawartości

mapy na stronie - zmieńcie na Google Maps


franckey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Panowie i Panie, ja Was rozniez ostrzegam przed zamieszczaniem fragmentow map z niewiadomego lub wiadomego pochodznia. Nie ma roznicy czy napiszemy skad ja wzielismy czy nie. Nawet najmniejsze fragmenty na najbardziej odleglych podstronach na najmniejszych w Waszych stron moga sie przyczynic o zawal serca.

I nie mowie tu o kwocie rzedu kilkuset zlotych, lecz o wiele wiele wiekszej.

Jeszzce raz Was prosze, uczcie sie na bledach innych.

Pozdrawiam

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No pewnie, mozesz zrobic swoja mape od podstaw. Nikt Ci tego nie opatentuje. Przestrzegam tylko przed zamieszczaniem nie swoich map na stronie. To ze zmienisz jakas pierdolke nie znaczy ze nie lamiesz praw autorskich. Mowisz ze panikuje ? Powiem tak, sprawa moja trafia wlasnie do sadu wiec chcialem aby inni nie mieli takich problemow.

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musiałeś nieźle komuś podpaść :) Ja w necie ciągle widzę mapy zeskanowane i na 100% zamieszczone bez zgody właściciela, a wystarczyło tylko "wsadzić" taką mapę do np. Corel Trace żeby nie podpaść pod używanie cudzej własności. Z drugiej strony to śmieszne włóczyć człowieka po sądach za to, że wykorzystał kawałek cudzej mapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie mapy bez praw do tego typu działań to też przestępstwo (jedynie trudniej jest to udowodnić), nie dziwcie się że firmy ścigają za każdy kawałek (walczą o swoje) ...

p.s. corel trace to raczej zrobi kasze...

jak już to do draw i ręcznie... [dwa lata doświadczenia z bawieniem się w mini kartografię]

brak sygnatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie mapy bez praw do tego typu działań to też przestępstwo (jedynie trudniej jest to udowodnić), nie dziwcie się że firmy ścigają za każdy kawałek (walczą o swoje) ...

Z tego co się orientuję to jest bardzo popularna forma robienia "swoich" :D map i to przez firmy kartograficzne również. W końcu układ ulic nie jest prawnie zastrzeżony więc co można udowodnić...

Ja zaś się dziwię, bo rozumiem ściganie cwaniaczków, którzy zasysają całe mapy i do tego czerpią z tego określone zyski, ale najczęściej tak jest, że przyp... się do takich właśnie, którzy kawałek mapy wykorzystali na stronie żeby powiedzmy pokazać jak trafić na szkolenie.... I żeby za to żadali przeprosin, hmm.. wklejenia linku do ich strony na określony czas, lub powiedzmy niewielką gratyfikację pieniężną, ale żadanie xxk pln za takie coś to zakrawa na żart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to śmieszne włóczyć człowieka po sądach za to, że wykorzystał kawałek cudzej mapy...

To śmieszne, żeby ścigać złodzieji którzy ukradną ci samochód ...

Widziałem pracę ludzi którzy rasteryzują mapy z jakiś map sateliternych itp... myślę, że po 12g siedzenia nad szczeólnie pilnym i zagmatwanym zleceniem gołymi rękoma udusiliby złodzieja który ukradł ich pracę :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najczęściej tak jest, że przyp... się do takich właśnie, którzy kawałek mapy wykorzystali na stronie żeby powiedzmy pokazać jak trafić na szkolenie.... I żeby za to żadali przeprosin, hmm.. wklejenia linku do ich strony na określony czas, lub powiedzmy niewielką gratyfikację pieniężną, ale żadanie xxk pln za takie coś to zakrawa na żart...

A z kolei jakby tobie ukradli samochód to no byś ścigał, ale za kradzież lusterka i tylnego migacza zarządł byś tylko przeprosin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrtn kurcze wyprzedziłeś mnie, miałem podać właśnie podobny przykład z radiem z samochodu,

jeżeli komuś jest potrzebny kawałek mapy to niech ruszy d*pe i przerobi ten malutki kawałek na podstawie mapy którą tam chciał umieścić wtedy zobaczy że nawet nad kilkoma ulicami trzeba trochę czasu spędzić...

brak sygnatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kupi

ten kawalek mapy

nie byloby problemow gdyby Ci "producenci" map byli laskawi sprzedawac je na kawaleczki

a tak byli, sa i beda znienawidzeni za groźby i zostaje GoogleMaps.

Czy nie lepiej zamiast grozic zaproponowac sprzedaz kawalka mapy np. za 100-200 PLN? I wszyscy beda zadowoleni.

https://' target="_blank">

sq- Aero Plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliście. Chodzi mi o karę adekwatną do czynu. Za lusterko jak skrobniesz chyba nie jesteś tak samo ścigany jak za samochód ? U nas jakoś tak się utarło, że za przysłowiową kradzież kilograma gruszek bardziej cię udupią niż za np. spowodowanie strat w firmie (zwłaszcza państwowej) na wiele milionów złotych.

Reasumując :D Koleś który zamieścił kawałek mapy na stronie odwiedzanej przez 100 osób na miesiąc, żeby pokazać gdzie mieszka chyba nie powinien być tak samo traktowany jak ten mający 100 000 uniq/dziennie który wykorzystuje cudzą mapę do zobrazowania np. gdzie leżą reklamowane przez niego nieruchomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...a człowieku o czym to piszesz kradzież to kradzież a podcieranie sobie d...y opowiastkami o kradzieży w rządzie to samousprawiedliwanie się.

Naprawde mam ochotę cię okraść a potem wywalić to wszystko spalić i powiedzieć : "no w sumie potrzebowałem tylko opału do ogrzania się nie można mnie za to karać jak za sprzedaż paserowi".

Z taką mentalnością dłuuugo bedziemy 4-tym światem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności