Skocz do zawartości

mapy na stronie - zmieńcie na Google Maps


franckey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
W miare rozsadne? Roznicowanie cen w zaleznosci od wielkosci serwisu i ilosci domen jest w miare rozsadne?

Oczywiście, że tak inaczej nalezy traktować kogoś kto ma tylko stronę domową i zamieścił mapkę, żeby pokazać gdzie mieszka, a inaczej kogoś kto ma 100 000 U/dziennie i na mapie zarabiał konkretne pieniądze...

Teraz z innej beczki powiedzcie mi jak to jest z mapami miast przedwojennymi ??

Czy taką mapę mogę zamieścić bez obawy, że przedwojenny właściciel mnie udupi?? Chodzi o miasto przed wojną administrowane przez Niemców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanół się czy:

a) na czy na pewno jesteś stroną w tym pozwie

cool.gif gdzie mieści się sąd właściwy dla tej sprawy

Nie, no jestem jestem, na moje nieszczescie. Chodzilo mi raczej o to ze juz nic na tej stronie nie robie o kilku lat.
inaczej nalezy traktować kogoś kto ma tylko stronę domową i zamieścił mapkę, żeby pokazać gdzie mieszka, a inaczej kogoś kto ma 100 000 U/dziennie i na mapie zarabiał konkretne pieniądze...

No widzisz, oni za bardzo nie roznicuja ;)

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej zamiast grozic zaproponowac sprzedaz kawalka mapy np. za 100-200 PLN? I wszyscy beda zadowoleni.

Przecież to było by nie ludzkie!!!

Chyba łatwiej wydoić kilku amatorów.

Cena 25 tyś to chyba za wyłączność a nie jedną kopię i do tego kawałek, jakbyś skradł im orginały to było by to zrozumiałe.

Nie ma wątpliwosci że jest to kradzież ale też nie każda kradzież jest taka sama bo wtedy nie był by potrzebny kodeks.

Wg prawa to możesz zapłacić 3 razy tyle ile wyniosły ich straty, czyli trzy razy ile kosztowała ta mapka i tak to powinno sie skończyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kradzież tej mapki nazwaliśmy kradzieżą (sam grzmiałem), tak samo próbę zadoścuczynienia za tą kradzież wielokronie przewyższającą potencjalne straty, przy wykazanej woli strony "kradnącej" można nazwać sk...em, albo innym rodzajem kradzieży. Gdyby de facto zależało im np.: na nagłośnieniu sprawy (wiadomo, jest głośno, jest wyrok - nie będą kradli), sprawa już bybła by w sądzie a zainteresowany miałby u siebie kopię pozwu. Jak widac strona "poszkodowana" nie kwapi się do sądu ... więc albo to metoda wyciągania pieniędzy (wątpię), albo większa dzcinada niż ta cała kradzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tworca moze domagac sie trzykrotnosci utraconego wynagrodzenia. Ta firma pewnie ma jakis cennik, powinienes jakos ustalic ile kosztowalby legalne zamieszczenie takiej mapki. Jak beda wstanie udowodnic ze na umieszczeniu mapy zarobiles jakies pieniadze to moga zadac wyzszego odszkodowania.

Jak mozna porownac wklejenie kawalka mapy na strone do kradziezy samochodu, radia czy czegokolwiek. Chyba jest roznica miedzy fizyczna utata jakies rzeczy, a utrata oplaty za korzystanie z czegos?? Czy osoba ktora wynioslaby oryginaly tych map z firmy powinna odpowiadac tak samo jak ktos kto wykorzystal kawalek mapki na prywatnej stronie? Jedna i druga to zlodziej...?

Własny sklep internetowy dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jest wszytko chore i osoba poszkodowana, czyli właściciel mapy, w większość przypadków nie ponanosi żadnej straty w postaci alternatywnego zysku, bo większość webmasterów i tak by tego urywka mapy nie kupiła, raczej by zrezygnowali albo zrobili swój.

Warto by stworzyć listę, jakich rzeczy nie mozna miec na swoich stronach www i ją gdzieś zamieścić, żeby ostrzec innych.

Dokładnie sam mam wiele wątpliwości, tylko trzeba by to poprzeć jakimiś przepisami prawnymi, bo ktoś może powiedzieć że legalne, a rzeczywistość błędzie inna.

Na pewno można kopiować mapy z Google Maps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na pewno można kopiować mapy z Google Maps?

Coś czuję że autor tego całego postu miał co innego na myśli, nie chodziło mu o kopiowanie map z Google Maps, a wykorzystanie ich darmowego narzędzia do tworzenia i wyświetlania ich na naszej stronie. Jest to usługa bezpłatna, legalna, posiada tylko jakieś dobowe ograniczenia wejść na mapę (dla każdej domeny generuje się unikalny kod).

Przykłady wraz ze wskazówkami jak je wykonać możecie znaleźć m.in. tu: https://www.econym.demon.co.uk/googlemaps/index.htm

Profesjonalne badania rynku wykonywane przez socjologów

Prywatny blog

Pozycjonownie i optymalizacja stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trafiłem na ten temat przez wyszukiwarkę. Właśnie rozważam zlecenie zastosownia map w komercyjnym serwisie. Google maps wydaje się idealne do moich celów.

Czy wiadomo może komuś jakie są ograniczenia dobowe i ile kosztuje ich zniesienie ? Jakie są wasze doświadczenia w stosowaniu map Google do celów zawodowych ?

Wszystkim pozwanym do sądów współczuję. Radzę w miarę możliwości spełnić wymagania właścicieli map. Na szczescie to sprawy cywilne i wyroki nie mają wpływu na nasze kariery.

Pozdrawiam Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności