Skocz do zawartości

Jeden podserwis na kilku subdomenach.


MaKLeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Analizowałem sobie jedeną z wiekszej sieci serwisów i zwróciłem uwage na jedna z takich sytucji. Wortal składa się z głownego portalu i kilkunastu podserwisów. wyglada to tak.

Domena.pl

serwis1.Domena.pl

serwis2.Domena.pl

i tak kilkanascie podserwisow. Ale nie o tym chcialem pisać.

Kazdy z podserwisów znajduje się na kilku subdomenach.

pełna-nazwa-gry.Domena.pl

skrocona-nazwa-gry.Domena.pl

skrocona-nazaw-gry-mod.Domena.pl

Głowny wortal linkuje tylko do subdomen pełna-nazwa.gry.domena.pl. Moje pytanie brzmie.

1. ) Co daje stworzenie tylu subdomen do jednego podserwisu. Wplywa to na jego pozycje i pozycje głownej domeny ?

2. ) Czy takiej stronie nie grozi duplicate connect lub inne szmery bajery typy ban , filt itp ?

Za odpowiedz z gory dzieki ;)

Czasem, w nasze ręce trafiają stare zardzewiałe felgi, wydające się być złomem, z którego nie da sie nic zrobić. Gdy mamy felgi zabytkowe jedynym wyjściem wydaje się być Odnawianie Felg. Zapraszamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1- jesli katalogujesz swoj serwis to dzielac go na subdomeny mozesz miec wieksza ilosc linkow (w sumie).

- mozesz tez pozycjonowac pod wiecej fraz kazda subdomene pod inna

- googiel lepiej traktuje slowo kluczowe w nazwie subdomeny niz :

- - www.domena.pl/slowo.php i lepiej niz www.domena.pl/slowo/

ad 2- duplicate raczej nie grozi, mozesz miec taka sama grafike i uklad na kazdej subdomenie, ale inny content

i wydaje mi sie ze subdomeny sie przydaja do tego tez:

jak masz na 1 stronie pare linkow do podstron , wiadomo 2 linki do tej samej strony sie troche znosza w dzialaniu, jesli zas 1 link bedzie szedl do 1 subdomeny a 2gi do 2giej bedzie lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chcialem podziękować za odpowiedź. Odnośnie Twojej wypowiedzi do pytania drugiego. To mam dziwne wrażenie ze nie dokonca dobrze mowisz.

ad 2- duplicate raczej nie grozi, mozesz miec taka sama grafike i uklad na kazdej subdomenie, ale inny content

Ktoś już pisał na forum ze do jego stronki prowadzą 3 lub 4 adresy i czy groźi mu za to duplicate connect. Dostał odpowiedz "tak". Serwis o ktorym mowie ma 3 adresy do tego samego wortalu. Zatem content jest taki sam w przypadku wszystkich subdomen. Pytam bo zastanawialem sie nad zrobieniem podobnego manewru i nie wiem czy to jest dobry pomysł i czy warte jest świeczki. No i jak to zrobic zeby nie narobic przypału :) tzn. jak przekierować subdomeny na moj portal.

Za pomoc z góry dziekuje !

Czasem, w nasze ręce trafiają stare zardzewiałe felgi, wydające się być złomem, z którego nie da sie nic zrobić. Gdy mamy felgi zabytkowe jedynym wyjściem wydaje się być Odnawianie Felg. Zapraszamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja myslalem ze robisz na pozadnie

czyli pod kazda subdomena odmienny content

uklad strony mozesz miec taki sam u grafike- wazne zeby wlasciwa tresc byla rozna na rozych pod stronach lub subdomenach

jesli chcesz miec poprostu kopie strony glownej to cie nie lubie :D

edit:

ps. fajne linki w stopce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robie tego. Spotkalem taką sytuacje w sieci serwisow o tematyce gier. Kazdy podserwis danej gry ma kilka subdomen, ktore sa pełna nazwa lub skrutem danej gry. Podam na przykładzie quake 3 arena.

Serwis o quake 3 arena :

quake3.domena.pl

q3.domena.pl

q3arena.domena.pl

Pod każda subdomena jest ten sam serwis. Glowna domena jest q3.domena.pl a pozostale sa chyba przekierowane na q3.domena.pl tylko nie wiem jaka metodą. Dlatego pytalem. Czy grozi za to duplicate connect, I czy daje to jakis wplyw na pozycje glownej domeny i Serwisu pod tymi subdomenami.

ps. fajne linki w stopce

Dzieki, ale w jakim znaczeniu fajne :)

Czasem, w nasze ręce trafiają stare zardzewiałe felgi, wydające się być złomem, z którego nie da sie nic zrobić. Gdy mamy felgi zabytkowe jedynym wyjściem wydaje się być Odnawianie Felg. Zapraszamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności