Skocz do zawartości

Jak wybrać firmę?


jkolonko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja krotko i na temat (jest to wylacznie moja opinia): Prawdziwi, skuteczni pozycjonerzy pozycjonuja zazwyczaj tylko i wylacznie wlasne strony, na ktorych zarabiaja i o ktorej dbaja jak o wlasne dzieci.

Mylisz się, masz dużo racji, ale wszystko zależy od Skali. Pozycjonowałem sobie sklep, swój sklep, dzięki SEO miałem 400-800 zł i liczyłem na stabilny wzrost przez 2-3 lata. Pozycjonując najsilniejszą konkurencję za kwotę powiedzmy 1200-1500 zł zwiększam ich zyski o kilka tysięcy - czemu?. BO oni mają lepsze kredyty, większą sprzedaż (oparcie w sieci sklepów stacjonarnych), grono klientów i znana markę. Po zatym nie są jedynymi których pozycjonuję.

Gdyby od pozycjonowania a nie od jakości towarów, cen, jakości obsługi klienta zależał cały sukces np: sklepu internetowego wtedy byłaby to inna bajka. 90% pozycjonerów nie nadaje się np. do prowadzenia skelpu.

I jeszcze jedno. Nawet jeżeli czuję się lepszy od innych NIC nie stoi na przeszkodzie żeby nie dać im kilku stów miesięcznie za skorzystanie np.: z ich zaplecza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, masz dużo racji, ale wszystko zależy od Skali. Pozycjonowałem sobie sklep, swój sklep, dzięki SEO miałem 400-800 zł i liczyłem na stabilny wzrost przez 2-3 lata. Pozycjonując najsilniejszą konkurencję za kwotę powiedzmy 1200-1500 zł zwiększam ich zyski o kilka tysięcy - czemu?. BO oni mają lepsze kredyty, większą sprzedaż (oparcie w sieci sklepów stacjonarnych), grono klientów i znana markę. Po zatym nie są jedynymi których pozycjonuję.

Oczywiscie to co napisalem nie odnosi sie do Wszystkich, ale wiekszosc moich znajomych dziala wlasnie w taki sposob. Wszystko zalezy takze od tematyki, skali (tak jak dobrze napisales) i odpowiedniego wyboru branzy - najlepiej miec ich kilka zeby w razie jakiejs wpadki miec zabezpieczenie :) Jezeli ktos nie ma wlasnego pomyslu na biznes to pozostaja PP, ktore czasami tez sa bardzo korzystne. W erze dzisiejszych programow partnerskich nie jest trudno wybrac program dla siebie, chociaz sytuacja z PP w Polsce na tle UK i USA wyglada jak raczkujace dziecko (wystarczy porownac chociazby liczbe PP w polskim TD z liczba PP w UK, jezeli ktos takowy dostep posiada), ale jest coraz lepiej. A gdy juz zdobedzie sie odpowiednie zaplecze stron (nie mowie tutaj o qlwebach czy pseudo zapleczu z allegro itp.) wbicie sie w odpowiednia tematyke nie stanowi zadnego problemu. Pozniej zarabia sie DLA SIEBIE tyle, ze nawet nie mysli sie o tym zeby dla kogos pozycjonowac :)

Pozdrawiam,

Ważka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po prostu wiekszosc najlepszych pozycjonerow pozycjonuje tylko dla siebie... No bo po co dla innych jak mozna samemu wiecej zarobic niz dla kogos?? ...

Zapomniales o czasie i umiejetnosciach. Nie kazdy moze prowadzic portal o gotowaniu czy lowieniu ryb, trzeba cos na ten temat wiedziec a najlepiej zywo sie tym interesowac. Przy np. 10 serwisach o roznej tematyce trzeba zatrudnic redaktorow bo przeciez nie bedziesz zglebial wiedzy z 10 roznych dziedzin. Przyda sie tez wiele innych osob, od administratora serwera dedykowanego do osoby dodajacej jakies pliki/newsy. Ty musisz tym wszystkim zarzadzac, kierowac ludzmi [a ludzie sa zawodni], znac sie na wielu rzeczach, znosic stresy dzialan konkurencji i zawodnosci sprzetu, to jest tyle roboty ze 24h to stanowczo za malo aby robic to dobrze i zarabiac kokosy [w przypadku zaplecza jest duzo mnie roboty], juz wiecej szans jest z jednym wybitnie prowadzonym serwisem. Natomiast pozycjonujac "dla kogos" martwisz sie tylko o pozycje w wyszukiwarkach i utrzymanie zaplecza.

Co do tych 21latkow zajmujacych sie SEO...

SEO jest nowa dziedzina w Polsce, wiekszosc firm ma takie uslugi w swojej ofercie od gora 3 lat. Podobno intelekt czlowieka osiaga maksymalna wartosc w wieku 19 lat, troche sie utrzymuje i spada. Te 2 zdania dowodza, ze 21 latek moze byc bardziej biegly i doswiadczony w dziedzinie SEO niz osoby starsze. Spotkalem sie z osoba, ktora twierdzila, ze zajmuje sie pozycjonowaniem od kilkunastu lat, ciezko w to uwierzyc biorac pod uwage fakt, ze google ma dopiero 8. Ja nie mam jeszcze 21 lat a SEO zajmuje sie od jakis 3, jak zaczynalem to na ten temat bylo malo informacji i malo kto wogole sie tym zajmowal. Mam DG i zadowolonych klientow [wprawdzie nie duzo, ale jednak ;) <reklama>i szukam nowych</reklama>] co dowodzi, ze to nie wiek swiadczy o profesionalizmie. Oczywiscie w innych branzach moze byc inaczej [i pewnie wiele osob sie tym sugeruje wybierajac firme], ale w mlodym SEO jest dokladnie tak jak napisalem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brad masz racje wszystkiego nie da sie zrobic samemu, dlatego albo ma sie ludzi pod soba albo wykorzystuje sie PP pochlaniajace malo pracy poza pozycjonowaniem.

I takie samo mam zdanie o wieku pozycjonera, ktore nie jest wykladnikiem jego wiedzy, a przede wszystkim doswiadczenia! Przygody z pozycjonowaniem zaczynalem jakies 5 lat temu kiedy w Polsce rzadzil jeszcze Onet, a Google bylo w takiej sytuacji jak dzisiaj onet (co za ironia losu). Jeden prosty skrypt wystarczyl wtedy, aby wbic sie na 1 miejsca w Onecie, a w WP odpowiedni algorytm na klikohita. Chodz jestem mlody wiekiem (22 lata) mam duze doswiadczenie, wyzsze i skuteczniejsze niz pseudopozycjonerow, ktorzy oferuja swoje uslugi. Co z tego, ze ten ktos ma ladnie wygladajaca stronke o pozycjonowaniu i 30 lat na karku? Pozycjonowania nie uczy sie w szkole (i nie bedzie sie uczyc bo nauczanie byloby caly czas przeterminowane), pozycjonowania uczy sie zdobywajac doswiadczenie i uczac sie na wlasnych bledach i triumfach. Tez mam DG od kilku lat, ale nie oferuje uslug pozycjonowania chociaz jestem w tym dobry (lacznie z sukcesami na zachodzie) no bo po co? Wole dla siebie zarabiac :hi:

A co do mojego punktu widzenia to moze inaczej to napisze:

Nie podjalbym sie pozycjonowania jakiegos serwisu za pocycje w wyszukiwarce, ale za procent od sprzedazy. Jest to moim zdaniem najlepsze rozwiazanie dla obu stron. Pozycjoner dostaje pieniadze wowczas, gdy jego praca przynosi odpowiednie skutki, a ilosc tych pieniedzy jest odpowiednio proporcjonalna do pozycji w wyszukiwarce i zarobkow zamawiajacego uslugi pozycjonowania. Oczywiscie sa tutaj wyjatki np. gdy nie moznaby zmierzyc sprzedazy dzieki pozycjonowaniu itd.

Mialo byc krotko i na temat a walnalem epopeje, sorry :)

Pozdrawiam,

Ważka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkolonko

wiesz ciężko się wypowiadać nie znając argumentów 2 stron. Piszesz że strona jest na 9 pozycji i nic , jesteś brokerem . Jeśli jestes na 9 pozycji po frazie ubezpieczenia lub nieruchomości to nie jest tak źle chyba 

Co do braków odpowiedzi, fakt jest to mało profesjonalne ale sam często nie odpisuje na zapytania.

Jak widze że ktoś pisze do mnie z maila z WP, robi 3 ortografy i chce pozycjonowanie konieczne na 1 pozycje w ,,przeglądarce” po frazie praca lub dzwonki to sam rozumiesz 

Pamiętaj pozycjonowanie to nie pieczenie bułek, na efekty się czeka, w kwestie tego jak rozliczasz się z tymi firmami nie wnikam. Firmy które wymieniłes to raczej nei są 21 letni młodzieńcy bez DG

Panowie: kontynując temat pośredników

Bzdurą jest to co piszą niektórzy że pośrednicy to zarabiaja ochłapy i w ogóle. Pamiętajcie, zarabiają najwięcej Ci najbardziej leniwi 

Po co zażynac się przy 10 zleceniach po 500 złotych jak można wziąć 50 zleceń po 500 złotych z czego 50% wypłacamy osobie pozycjonującej.

Pamiętajmy że do nas należec będzie utrzymywanie relacji z klientami, monitorowanie wyników pracy itd. , to też praca.

To osoba która pozyska klienta rozdaje karty i decyduje o wszystkim i o tym należy pamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to google bylo pierwsza wyszukiwarka ? smile.gif Np. altavista ma 11 lat

Dlatego napisalem, ze trudno mi w to uwierzyc a nie ze jest to niemozliwe :hi:

Ile osob wtedy w polsce myslalo o reklamie swojego biznesu w internecie? Ile polakow kozystalo z wyszukiwarek?... zainteresowanie ta forma promocji zyskalo na popularnosci dopiero w XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu to pamiętam tylko fibbie, pneumę i tomasz.com, prawdopodobnie robił już lordbart i kilka Osób z forum, ale nie sądzę żeby ktoś z Polski zajmował się SEO zawodowo na rynek PL od kilkunastu lat. A już napewno nie osoby z Allegro :)

[edyta] Acha, zapomniałabym o Szooku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podjalbym sie pozycjonowania jakiegos serwisu za pocycje w wyszukiwarce, ale za procent od sprzedazy. Jest to moim zdaniem najlepsze rozwiazanie dla obu stron. Pozycjoner dostaje pieniadze wowczas, gdy jego praca przynosi odpowiednie skutki, a ilosc tych pieniedzy jest odpowiednio proporcjonalna do pozycji w wyszukiwarce i zarobkow zamawiajacego uslugi pozycjonowania. Oczywiscie sa tutaj wyjatki np. gdy nie moznaby zmierzyc sprzedazy dzieki pozycjonowaniu itd.

Piszesz, że pozycjonujesz 5 lat - ja pierwszą stronę zrobiłem dokładnie 11 lat temu (co do miesiąca), ale pozycjonuję od 1,5 roku :hi:. Ale nie to dego zmierzam....

to co napisałeś wydaje mi się że świadczy o braku doświadczenia i obycia w branaży e-commerce ... mógłbym się teraz rozpisywać, że pozycjonowanie to nie więcej niż 20-30% powodzenia sklepu .. uzasadniać ... ale po poprostu weź kilka zleceń "płatnych od zysku" i sam się przekonasz.

Płatnośc od zysku - nie dziękuję wtedy faktycznie wolę prowazić sklep sam,

a nie denerowac się, że gościu (kilka autentycznych przykłądów z życia róznych firm!):

a) nie zamówił towaru na który ma pierwszą pozycję w google.

c) nie odbiera telefonu który ma na stronie

d) zapomniał przełużyć domeny

e) wysyła towar raz na tydzień (zbiera zamówienia z tygodnia) - więc jak zamówisz w poniedziałek to towar przychodzi kurierem we wtorek .... następnego tygodnia

f) walą go reklamacje i po prostu je olewa

g) wymyślił, że nie wysyła za pobraniem

h) przy każdym towarze kazał umieścić informację: "przed zamówieniem sprawdź dostępność towaru telefonicznie"

i) zmienił sklep z oscommerca na "lepszy" w weekend !

j) ma najwyższe ceny w Necie (na 20-30 sklepów z branży) i mówi, że taniej mu się nie opłaca sprzedawać bo jest najlepszy.

k) przy pierwszej wypłacie prowizji mówi: "reszta to sprzedaż z allegro była"

l) wyjechał do Angli "na roboty" i zostawił sklep do porowadzenia młodszej siostrze a całością steruje z za kanału od 22.00 do 24.00

m) interes się rozwija ale drugi biznes jest lepszy i w momenice osiągnięcia dobrych pozycji mówi: "sorrki zamykam"

n) prowizję redukuje do połowy bo przecież sam też robi przy SEO

o) nie ma zysku od 6 miesięcy nie ma prowizji - bo przewala towar dla obrotu i kredytu kupieckiego.

p) nie wpsiuje nowych towarów na stornę bo czeka aż stare mu się sprzedadzą

i setki innych rzeczy których nie uwzględni się w ŻADNEJ umowie a nawet najlepszy kolega potrafi zaskoczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrtn: racja, to ma sens tylko wtedy gdy sklep juz przynosi jakies dochody ze sprzedazy bez pozycjonowania, wtedy zyskujemy pewnosc, ze osoba ktora go prowadzi jest kompetetna.

Co do mojej wczesniejszej wypowiedzi o prowadzeniu 10 serwisow na raz to chce cos sprostowac... zapomnialem o nowych pradach, mam na mysli WEB2.0, czyli serwisy tworzone przez swoich uzytkownikow [np. wikipedia].

Lecz miec 10 popularnych serwisow WEB2.0 to mistrzostwo swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisałeś wydaje mi się że świadczy o braku doświadczenia i obycia w branaży e-commerce ... mógłbym się teraz rozpisywać, że pozycjonowanie to nie więcej niż 20-30% powodzenia sklepu .. uzasadniać ... ale po poprostu weź kilka zleceń "płatnych od zysku" i sam się przekonasz.

mrtn strasznie zawezyles przedmiot pozycjonowania, a mianowicie tylko do sklepu internetowego. Akurat nie mialem takiego przedsiewziecia na mysli tylko np. PP sprawdzonych renomowanych firm, ktore oferuja znane produkty bardzo dobrej jakosci. Na sklepie prowadzonym i olewanym przez firme "krzak" oczywiscie, ze nie idzie zarobic. Nie ma nic za darmo...

pozycjonowanie to nie więcej niż 20-30% powodzenia sklepu ..

Nie wiem dokladnie jak sie to ma do sklepow internetowych ale wiem z doswiadczenia (a jednak...), ze pozycjonowanie to nawet 80-90% powodzenia sprzedazy. Znam strony, ktore wygladaja jak zrobione przez przedszkolakow, a dzieki pozycjonowaniu osiagaja zdumiewajace rezultaty.

Pozdrawiam,

Ważka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie jak sie to ma do sklepow internetowych ale wiem z doswiadczenia (a jednak...), ze pozycjonowanie to nawet 80-90% powodzenia sprzedazy. Znam strony, ktore wygladaja jak zrobione przez przedszkolakow, a dzieki pozycjonowaniu osiagaja zdumiewajace rezultaty.

??? chyba e-booków

- sorki ale nie mogłem się powstrzymać. - piszesz takie bzdury i potem przyłażą do mnie dzieciaki które sprzedają gó**o i obiecują złote góry za wypozycjonowanie. Przeceniasz rangę pozycjonowania. Szukałem górskich butów - oczywiście przez google - chyba żaden sklep nie był pozycjonowany ... ale mniejsza o to - kupiłem w pierwszym który odebrał telefon i przedstawił się nazwą sklepu. Towar był w domu kurierem <24 godzin. był to siódmy sklep z którym próbowałem się skontaktować - równolegle wysyłałem e-maile - oni tez pierwi odpowiedzieli.

Sam brak działającego numeru telefonu stacjonarnego zmniejsza sprzedaż o jakieś 20-30 %. Długi czas reakcji na e-maile (pow. 3 godzin) kolejne 20-30% itd.

Sprzedaż to nie wystawienie towaru - albo jak niektórzy myślą sprzedaż przez pośredników - owszem coś tam zarabiają -ale po prawdzie tak się nie da zbudowac marki i sklepu.

Piszesz o amerykańskich PP - znam je dobrze i ich sukces to nie wypozycjonowanie stron w PP a Marka samego sklepu. Pozycjonowanie nieco zwiększa sprzedaż. Ale taki Amazon ma np.: powierzchnię magazynkó o jakiej polskim hipermarketom się nie śniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności