Skocz do zawartości

Ile prądu pobiera komputer?


MoRiA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i każdego z osobna.

Czy orientujecie się, jaką ilość energii elektrycznej pobiera przeciętny, standardowy jak na dzisiejsze czasy komputer stacjonarny? Myślę tu o jak najbardziej przeciętnej maszynie, której wartość sklepowa to 1500-2000 złotych brutto. Do tego chodzi mi po głowie kwestia poboru mocy przez np. 17-calowy monitor, nie LCD, płaski ekran, ot taki 'hicior' sprzed 5 lat.

Dzięki za odpowiedzi.

"...wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy..."

Zawiodły i rozczarowały, więc nie polecam: ReMedia z Bydgoszczy, Net-Sukces Krzysztof Ziółkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

Na monitorze zazwyczaj jest podany pobór prądu.

Na 100% to tylko po podlączeniu licznika można poznać pobór.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na zasilaczu komputera jego moc i na zasilaczu LCD tak samo i obliczysz sobie najprawdopodobniej bedzie to ok 400W co daje Ci koszt 0,4 x cena 1kWh

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na zasilaczu komputera jego moc
Na zasilaczu jest podana maksymalna moc jaką można go obciążyć. Zasilacz taki pobiera więcej prądu niż oddaje, ale to już zależy od jego sprawności.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoRiA[, podaj konfigurację swojego sprzętu, bo tak nie można nic wyliczyć.

Beerbant, tak się nie oblicza zużycia prądu:)

Stary monitor CRT 17'' powinien zużywać ~100W.

Reszta gratów załóżmy 120W.

Jeśli komputer dziennie chodzi przez 10 h, to w skali miesiąca daje nam (10 * 30):

300 h * 220 W / 1000 W * 0,4 zł = 26,4 zł

Sprawność zasilacza, o ile to standardowy rupieć wynosi ~60%. Także całkowity koszt będzie wyższy.

PS. Oczywiście dokładny pobór prądu musisz zmierzyć przed zasilaczem przy wykonywaniu różnych czynności w systemie i obliczyć średnią. Następnie podstawiasz dokładną liczbę przepracowanego czasu w miesiącu i sprawdzasz na ostatnim rachunku za prąd stawkę brutto za 1 kWh, bo w różnych częściach kraju są inne stawki.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moce podane na zasilaczach to moce maksymalne jakimi można ich obciążyć bez szkody dla nich a nie moce jakie pobierają. Moc pobierana zależy od bebechów jakie posiadasz w swojej maszynce. Postawiłem sobie kiedyś w domu serwerek do podziału pasma internetowego, który posiadał dość prądożerne dyski scsi. Serwerek chodził 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Oczywiście bez monitora i innych zbędnych mu pierdół. Opłata za prąd w przeliczeniu na m-c wzrosła mi o jakieś 50-60zł. Osobiście myślę że w twoim przypadku gdyby ci nawet komp chodził przez 10h dziennie przez 7dni w tygodniu to dodatkowy koszt jaki byś poniósł za prąd który pobiera to jakieś 15-20zł miesięcznie.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem max ile może pobierać w/g tabliczki znamionowej na wyrost :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności