Skocz do zawartości

Książka nt. pozycjonowania


Nowaczyk-Robert

Rekomendowane odpowiedzi

... Patrząc na Twoje posty i stronkę, chodź nie jestem "miszczem seo" śmiem twierdzić, że książka będzie ...

;) !!!

chodź chodź chodź pokażę Ci bananka !!!

a tak serio, to chyba miałeś na myśli "choć" cfaniaku-krytykancie :-]

...

ech tak to jest z tymi Polakami, widzi źdźbło w czyimś oku, a belki we własnym nie zauważa

pozdr.

i fhc gratuluję wydania książki (a co do wartości merytorycznych, będziemy się nad Tobą znęcać po premierze)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Chciałem tylko uaktualnić temat i poinformować, że książka dzisiaj obchodzi swoją premierę, prawdopodobnie od dzisiaj można się spodziewać wysyłek do tych, którzy już zamówili.

W empikach i księgarniach lada dzień.

Pozdrawiam

Robert Nowaczyk

rankhouse-logo-top1.png

Pozycjonowanie stron Katowice - www.rankhouse.pl
tel.: 32 307 07 03 / mob.: +48 533 336 613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko uaktualnić temat i poinformować, że książka dzisiaj obchodzi swoją premierę, prawdopodobnie od dzisiaj można się spodziewać wysyłek do tych, którzy już zamówili.

W empikach i księgarniach lada dzień.

Pozdrawiam

Robert Nowaczyk

:D

to biegnę do księgarni - przy jakimś spotkanku będę prosiło AUTPOGRAFY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś niby premiera biegnę rano do empiku, a bardzo miła pani poinformowała mnie, że nowości zawsze w poniedziałek mają... ;)

No cóż pozostaje czekać do poniedziałku :D

Tabele i statystyki piłkarskie wszystkich najwazniejszych lig europejskich

Aż strach zakładać nowe tematy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie książki:

1. Dlaczego dodanie strony przez formularz Google jest "najgorszym sposobem"? Przecież jeśli nie będą do niej prowadzić linki to i tak nie zostanie dodana.

2. Dlaczego w książce w dziale, w którym mowa o przeniesieniu PR na nową domenę, jedną z podanych metod (dzięki różnym językom programowania) jest przekierowanie w HTML za pomocą Refresh w Meta? Poza tym przekierowanie 301 w PHP nie zawsze działa. Przykład - https://www.angielski.nauczaj.com która początkowo znajdowała się pod adresem https://www.anglik.ovh.org - przekierowanie zostało wstawione w połowie wakacji, więc strona załapała się na update. PR https://www.anglik.ovh.org wynosił 4, a teraz obie strony mają 0. W tym samym dniu wstawiłam przekierowanie na inną stronę, z https://www.ang.ovh.org na https://www.korepetycje.nauczaj.com i zadziałało. Obie strony mają PR=4.

3. "Podniesiemy swój poziom również dzięki linkom z domen rządowych, edukacyjnych czy wojskowych - te domeny są "uwielbiane" przez Google, między innymi dlatego, że nie są dostępne dla szarych" ludzi." - nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi szarymi ludźmi.

4. "Mapa strony pomaga w szybszej indeksacji w Google, a dodatkowo dodanie jej do systemu GS umożliwia (od niedawna) ręczne ustawienie częstotliwości odwiedzin robota, czyli sami decydujemy, jak często ma on odwiedzać naszą witrynę." - nie jestem tego pewna.

5. Na samym początku napisałeś, że metatagi (poza title) praktycznie nie mają znaczenia, a w innym rozdziale czytam "Meta tagi to jeden z podstawowych elementów, dzięki którym możesz wypozycjonować swoją stronę WWW". Poza tym nie zgadzam się z tym, że w meta należy podać jak najbardziej szczegółowy opis strony. Według mnie powinno się wybrać najważniejsze słowa i opisać stronę z ich użyciem, ale nie przesadzać z ich ilością.

6. W tekście o title: "Dodatkowe słowa kluczowe nie zaszkodzą, a wręcz wzmocnią pozycję strony w wynikach" - im mniej słów tym lepiej. W podanym w książce przykładzie jest to następujący tytuł: komputery, PC, sprzedaż - Sklep komputerowy - laptopy, drukarki, myszki. Moim zdaniem jest on za długi.

7. "Oczywiście w opisie obrazka w żadnym wypadku nie można stosować słów kluczowych, gdyż powinny się tam znaleźć słowa opisujące to, co znajduje się na danym obrazku." - ale jeśli mam stronę o laptopach i wstawię obrazek jednego z nich to opis nie może być inny niż np. Laptop Toshiba itp. Nie będę przecież wstawiać tam zdjęć, które nie są związane z tematyką strony, więc logiczne jest wstawienie np. jednego słowa kluczowego do alt'a.

8. "Dobrą ilością dodawania linków do katalogów jest ok. 30-40 na dzień, jednak i to czasami nie wystarcza." - nie ma wspomnianego nic o tym, że przy pozycjonowaniu nowych stron trzeba wyjątkowo uważać z tą ilością.

9. Według mnie nie powinno być tu informacji o tym jak zdobyć fałszywy PR.

10. Raz jest napisane "Data Centre" a raz "Data Center". Pierwsze słowo (Centre) jest angielskie, a drugie (Center) amerykańskie, więc powinno się wpisywać konsekwentnie tę samą wersję.

11. Nie podoba mi się definicja: "Sandbox - coś jak filtr, tylko na wiele fraz". Jak to "coś jak"? Co ma przez to rozumieć osoba początkująca?

W książce albo niektóre informacje są pomijane i niedokładnie omawiane, albo są powtarzane kilka razy (o altach w obrazkach czytałam chyba ze 3 razy). Nie ma w niej nic nowego i jest pisana bardzo ogólnikowo. Poza tym najpierw krytykowane są systemy wymiany linków, a potem jest o nich aż tyle stron z opisem jak dodać do systemu, jak usunąć itp. Przecież takie informacje znajdują się na tych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książke zamierzam kupić przy najbliższej wizycie w empiku, jeśli oczywiście będzie albo poproszę gwiazdora o zakup :)

Taki lekki off ale również o książce,nieco innej chyba.

Natrafiłem na coś takiego : https://ksiegarnia.pwn.pl/6238_pozycja.html

Miał ktoś okazję już czytać ? Warto czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności