Skocz do zawartości

allpay.eu - forma rozliczeń i księgowania przychodów


nrm

Rekomendowane odpowiedzi

Ello.

Allpay - taki popularny system, a zupełnie nic konkretnego nie wygoglałem w tej sprawie. Dziwne.

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytania w jaki sposób księguje i rozlicza swoją współpracę z allpay.eu? Chodzi mi głównie o przelewy/CC.

1. Jak rozlicza się wystawianą FV (podobno tylko na prowizje) przez allpay.eu? Jest na tym jakiś vat? allpay.eu widzę, że teraz jest firmą brytyjską.

2. Jak rozliczać przelewy z allpaya, które ot tak sobie spływają i na nie nie ma już żadnych dokumentów.

ps. pozwolę sobie zostawić w tym temacie kilka linków jakby ktoś jeszcze w przyszłości googlał w poszukiwaniu odpowiedzi.

https://groups.google.pl/group/pl.soc.prawo...1a41e6fa044fbd1

https://groups.google.pl/group/pl.soc.prawo...9dd70c718cae4e3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allpay.eu - to firma czy żart?

Regulamin

§32

All information in the service and the regulations in Polish and/or English. The appropriate law is the law of the United Kingdom of England and Wales.

Warto najpierw nauczyć się angielskiego i potem tam otwierać firma (nawet jęsli ma tylko kapitał 1 GBP - ale może o to chodzi ;))

Bo np §3 mają inne treści w języku polskim i angielskim

AllPay services may only be used by used individuals, sole traders and self employed individuals.
Aha, S.A. albo Sp. z o.o. nie może być userem ... - i ciekawy, że individual nie może być nowy user, musze być używane, taki 2nd hand user...

ale

Użytkownikiem serwisu AllPay może być wyłącznie osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, a także prowadząca działalność gospodarczą jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej.
po polsku już nie ma problemu.

To nie budzi zaufanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny problem, brak jakiś konkretów w przelewach od allpaya nie ma infa za jakie to TIDy płatności tylko numer przelewu i jak tutaj później to udokumentować faktura za prowizje od nich chyba nic nie da.

Jak na razie wpisuje na fakturze i to na razie wystarcza dla mnie gorzej z urzędami:

Sposób zapłaty: przelew - zapłacono przez serwis allpay.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTSEO: no offence ale nie interesuje mnie poziom angielskiego pracowników tej firmy. Są niepodważalnym liderem tej branży w pl. maja największych klientów i to mi wystarcza.

@sorrow: no własnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinno być tak że:

pieniażki z allpay spływają ci za towar który sprzedajesz czyli księgujesz tak choćbyś coś sprzedał komuś (bez żadnego pośrednictwa).

Przykład:

sprzedaż książkę za 10zł. no to księgujesz sprzedaż w danym dniu. Jeśli nie jesteś "małym podatnikiem" to nie interesuje cie kiedy pieniadze spływają.

co do rachunku z allpay za prowizję, jeśli mają siedzibe w UK no to księgujesz to do kpir (ale jak to niestety nie wiem bo to mi księgowa robi, wiem ze wystawia jakas fakture wewnętrzną) i potem w VAT-7 wrzucasz to w import usług i doda Ci się 22% VAT.

Tak robię z adwords.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt: na logikę tak, ale pomyśl ile by to było księgowania jak masz 100 i więcej transakcji dziennie ;) poza tym usługi dostępu to nie to samo co towary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wpisałbym jedną kwotą raz na miesiąc wg jakiegoś zestawienia z konta allpay.

Allpay.pl jest obsługiwany przez polską firmę i normalnie wystawiają faktury vat ze stawką zw. Przed chwilą miałem taką przed sobą. Tyle, że to faktura za prowizje za płatności np kartami kredytowymi.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt: na logikę tak, ale pomyśl ile by to było księgowania jak masz 100 i więcej transakcji dziennie :D poza tym usługi dostępu to nie to samo co towary.

wiesz w jakim kraju żyjemy, wcale bym sie nie zdziwił jakbyś musiał wpisać każdą transakcje ;)

ale wydaje mi się, że jeśli nie sprzedajesz żywego towaru to mozesz wpisać sumę z danego dnia i wpisać "sprzedaż usługi xxxx"

Allpay.pl jest obsługiwany przez polską firmę i normalnie wystawiają faktury vat ze stawką zw. Przed chwilą miałem taką przed sobą. Tyle, że to faktura za prowizje za płatności np kartami kredytowymi.

kiedyś Allpay był z gliwic, teraz na stronie kontakt jest z UK.

Kiedy się to zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@normanos

Mi chodziło o ogólne presentacje, nie tylko o błedy językowe

Kiedyś miałem bardzo ciekawy oferty nowej firmy kurierskiej, ale w końcu decydowałem przeciw, bo nie ufałem takiej firmy wystarcze, żeby obrotować kilkadziesiąt tysiący zlotych moich pieniedzach w formie pobran.

I tak samo nie dałbym moje pieniędzy do rozliczenia mało wiarogodnej firmy - btw pamiętam, że jeden z pierwszych firm rozliczeniowych w EU zbankrutował (paybox, bili w .de, .uk, .at i jeszcze kilka innych krajów) - ale bez utraty kasy klientów (mieli duze firmy jako udziałowcy, między innymi Deutsche Bank).

I z takim regulaminem pierwszy sprytny kontroler US w społce wystarcze, żeby wszystkie faktury allpay.eu dać do kosza:

sp. (s.a. albo z o.o.) nie może być kontrahentem - > umowa nieważne -> prowizje nie mogą być koszty uzyskanie przychodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i otrzymałem pierwszą fakturę po zmianie właściciela serwisu Allpay. Faktura, a w zasadzie rachunek wystawiona jest przez firmę w Londynie...

Nazwa usługi na fakturze to "Opłata za uslugi serwisu ALLPAY", dawniej byla to "Obsluga transakcji finansowych". Walutą faktury jest GBP, ale na samej fakturze znajdują się dwie kwoty - PLN i GBP oraz podany jest kurs waluty. Nie ma żadnego rozliczenia VAT (Dawniej uslugi te były zwolnione z VAT, co pisało na fakturze, teraz nic).

Jak to wrzucić w koszty? Bezpośrednio w kwocie PLN wynikającej z rachunku czy też trzeba wystawić fakturę wewnętrzną, jak w przypadku importu usług ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności