Skocz do zawartości

Przykłady spamu w poczcie e-mail.


Liszu

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.... coraz częściej przychodzą mi tzw. oferty niezamówione... niektóre są ewidentnym przykładem spamu, inne zaś całkiem pomysłowo taki fakt maskują. Oto jaka wiadomość przyszła do mnie ostatnio (imię, nazwisko oraz adres wymysliłem):

Witam serdecznie.

Uprzejmie proszę o wyrażenie zgody na przesłanie mojej oferty tłumacza.

Pozdrawiam

Stefan Lukratywny

www.tlumaczysko.pl

Przyznam się, że byłem pod wrażeniem pomysłowego wciśnięcia właściwie wszystkich niezbędnych informacji pod pozorem uprzejmego zapytania. Oczywiście stronę sprawdziłem - była to internetowa wizytówka z wielkim nagłówkiem "OFERTA" i wypisanymi usługami wraz z cennikiem. :D

Może zna ktoś inne ciekawe podejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wymyśliłeś tematyki, teąż to dostałem :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, z tymi zaproszeniami to przeszkadzają niekiedy :/ Człowiek mysli że jak odpisze dostanie jedna oferte jakiejs firmy, ale jak kolega wyżej wspomniał jest to istne sprawdzanie swojej spamlisty ;D

trance_is_not_a_techno_v2.0_by_tvg.gif

Rzetelne i profesjonalne w tym co robi biuro tłumaczeń Katowice wygrało w kategorii najlepsza obsługa klienta.

Tani, profesjonalny zwrot podatku z Niemiec i Austrii. Dodatkowo Kindergeld Austria i Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście dostali maila o takiej treści:

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z dnia 18 lipca 2002

uprzejmie zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na otrzymywanie od naszej firmy informacji handlowych

drogą elektroniczną, wysyłając zwrotny e-mail ze słowem "TAK" w temacie.

Pastwa adres email został pozyskany z ogólnie dostępnych źródeł takich jak Panorama Firm,

Polskie Książki Telefoniczne i inne w celu wysłania tej wiadomości i nie jest przechowywany w żadnej bazie danych.

To wysłalibyscie zwrotnego maila o treści "tak" ?

Ja na pewno nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co ciekawe spam jest przestępstwem ( co najmniej wykroczeniem?). Znalazłem ciekawy artykuł przy okazji ściągania kontentu ze stronki serwisu prawoity.pl a mianowicie:

https://prawoity.pl/wiadomosci/spam-ochrona-przed-spamem

https://prawoity.pl/wiadomosci/czy-moge-zwr...-takich-dzialan

Macie tam napiane przykłady spamerskich informacji które mają na celu obejście przepisów ustawy zakazującej przesyłanie korespondencji handlowej na nasze skrzynki. Spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności