Skocz do zawartości

wirusy na gg


michal1986

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie o słynny komunikator gg

jeśli już gdzieś istnieje taki temat, to przepraszam (nie zauważyłem).

zasada jest taka:

dostałem od kogoś linka,

kliknąłem,

link wysyła się do innych z mojej listy, jeśli oni klikneli to nie widzą co do nich pisze,

oni klikają i sie rozsyła dalej...

to są tylko widoczne na pierwszy rzut oka objawy działania tego syfu...

spotkaliście sie z tym wirusem?

wiecie może czy jeszcze są jakieś gorsze skutki uboczne jego działania?

zastosowałem programy:

avast! Antivirus

Spybot - Search & Destroy

Ad-Aware SE Personal

kilka trojanów i śmieci wykryło, ale po ich usunięciu dalej osoby, które kliknęły w linka nie widzą co do nich pisze...

czy konieczne jest przeinstalowanie windowsa itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowałem programy:

avast! Antivirus

Spybot - Search & Destroy

Ad-Aware SE Personal

zacznij używać czegoś sensownego i sensownie, jak spybot to nie trzeba ad-aware. Avast cieszy się dobrą opinią, ale nie u ludzi którzy zajmują się serwisem komputerowym :D

jak przychodzi co do czego to czas reakcji na wirusa ma 3 dni.

polecam kaspersky'ego - czas reakcji max kilka godzin a oryginał wersji 6.0 kosztuje 120 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad-Aware jest dobrym uzupelnieniem Spybota - generalnie ten pierwszy jest skutecizejszy, ale zdarzaja sie rzeczy wykrywane tylko rpzez jeden z tych programow.

Co do wlasciwego tematu - jesli mowa o tym co myślę, to zeby po uruchomieniu teog linku cos wlazło na komputer to trzeba najpierw użyć Internet Explorera. Inna rzecz, ze nie wiem jak sie ma do tego integracja GaduGadu z IE (dla ominiecia tego problemu mozna uzywac np. Konnekta albo Mirandy).

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy bezpłatny do domowego użytku Antivir i trochę oleju w głowie. Kto klika w odnośniki z niewiadomego pochodzenia ? Prawdę mówiąc jeśli chodzi o antywirusy to każdy chwali swoje, każdy z nich też ma wady i zalety. Wymieniony wyżej przeze mnie codziennie aktualizuje swoją bazę więc jest na bieżąco o ile jakiś syf nowy wykryją. Jeśli chodzi o ochronę to zdaje egzamin, wykrywa też trojany z czym ma problem większość antywirusów, także osławiony kaspersky i nie obciąża kompa. No ale jak mówiłem każdy ma swój ulubiony, który mniej lub więcej spełnia swoje zadanie.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos uzywa gg+ie to sie nie ma co dziwic ;] konnekt + Opera, FF i mamy troche mniej problemow nie tylko w tym wypadku ale i przy innych okazjach ciekawych 'dodatkow' do ie :D

ja mam taki zestaw i klikajac w linka FF mi się zamknął. Ale na tym się skończyło.

Wystarczy bezpłatny do domowego użytku Antivir i trochę oleju w głowie. Kto klika w odnośniki z niewiadomego pochodzenia ?

zgadzam się. www.free-av.com i jest spokój, do tego raz na miesiac Ad-Aware'a odpalić (przy włączonym antyvirze) i nie ma szans nic złapać na kompie..

A co do odnośników niewiadomego pochodzenia, to ja je dostaje od moich znajomych, którzy mi na codzień roznego rodzaju linki do śmiesznych rzeczy przysyłają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto klika w odnośniki z niewiadomego pochodzenia?

Ja dzisiaj dostałem link z rozszerzeniem .jpg od dobrego znajomego i w takim wypadku mam w zwyczaju klikać na linki, niestety, bez zastanowienia. Mam nadzieję, że używanie konnekta i ff mnie uratowało.

-- Tuning - miniaturowych aut czyli Manga Cars ;)

-- sfah - a to moje...

-- skate punk - melodic punk, fast punk i deskorolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem link z rozszerzeniem .jpg

https://www.pcworld.pl/artykuly/45443.html

Rzadko sie zdarza, zeby ktos cos zaszywal w JPG, ale jednak łatę na te dziure warto zainstalowac.

Tu:

https://support.microsoft.com/default.aspx?...kb;EN-US;873374

masz narzedzie do wykrywania oprogramowania podatnego na dziure w obsludze JPEG

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sobie chwala AQQ, zwlaszcza, ze co jakis czas uzytkownicy tego komunikatora dostaja kody na darmowe loga/dzwonki. Kiedys byla jakas sprawa, ze podobno z tego komunikatora szly w internet informacje o komputerze uzytkownika. Nie wiem czy to prawda, a jesli tak, czy nie zmieniono tego w ktores wersji.

Do GG+ICQ wspomniana juz Miranda albo np. JavuJavu.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności