Skocz do zawartości

Legalność Torrentów...


pawcioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym stworzyć portal o tematyce torrentowej. I tutaj nasuwa mi sie kilka pytanek:

1) Czy google adsense ma coś do tego?? Czy może mnei zbanować jeżeli umieszczę ich rekjlamy na mojej stronie z torrentami?? W regulaminie nic takeigo nei doczytałem..

2) Czy jak umieszczę tekst typu wszystkie pliki które są zamieszczone na tej stronei są własnoscią ich autorów bleble i że nei wolno ściągać jak sie nei ma takiego pliku na dysko i że ściaga sie na własną odpowiedzialność jak sie nie ma takiego pliku i że jest to nielegalne to moja strona będzie legalna?? :)

yyy jak mi cos jeszcze przyjdzie do głowy to napisze ;)

Bo torrenty.org itp serwisy jakoś działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czy jak umieszczę tekst typu wszystkie pliki które są zamieszczone na tej stronei są własnoscią ich autorów bleble i że nei wolno ściągać jak sie nei ma takiego pliku na dysko i że ściaga sie na własną odpowiedzialność jak sie nie ma takiego pliku i że jest to nielegalne to moja strona będzie legalna?? :)

taka sama bzdura jak "odsłuchaj mp3 w 24h a potem skasuj" ;)

odp: nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Jak pisałem takie dopiski nie mają mocy prawnej. Nawet po wstawieniu czegoś takiego jesteś nadal odpowiedzialny za udostępnianie plików na których nie masz licencji. Daje Ci to złudną nadzieje działania legalnie.

Prawda jest, że mało kiedy policja ma czas na małe stronki. Ale jeżeli jakiś wydawca zgłosi to masz przechlapane. A gdy wstawisz reklamy to mogą dodać zarzut czerpania korzyści majątkowych.

Tematyka warez/torrent jest bardzo niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy prawnej zobaczcie sobie osiolek.com lub osloskop.net. Te strony dzialaja juz kilka lat. Z tego co pamietam osloskop mial problemy z Tomaszem Lisem jak dali sumy do jego ksiazki, poza tym dziala caly czas.

Strony sa chyba jedne z bardziej popularnych w Polsce napewno w tej brazy linkow do emula i pewnie sa jednymi z popularniejszych stron w Polsce.

Wiec jak sie ma to tego prawo to nie wiem.

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sama bzdura jak "odsłuchaj mp3 w 24h a potem skasuj" :)

To to jeszcze nic. W czasach gdy pojawiał się Windows XP, pamiętam stronkę, na której pisało: ściągnij nowego Windows-a XP. Pamiętaj, ściągasz system w celach testowych! Po 24h należy usunąć wszystkie pliki...

Na innej jeszcze stronce pisało: Wszystkie zgromadzone materiały na tej stronie to rzeczy prywatne. Jeżeli jesteś jakimś anty-piratem lub jesteś w jakiś sposób powiązany z organizacjami antypirackimi - natychmiast opuść tę stronę, gdyż naruszasz moje prawo do prywatności...

(mniej/więcej takie bzdury...)

Takich stron raczej już nie ma (przynajmniej nie znajdziesz ich w rankingu prv.pl). Z Twojego ptk. 2. wynika, że chcesz opracować nową formę powyższych. ;)

Poza tym: "Nie wolno ściągnąć jak się nie ma na dysku?" - no comment :)

Dodaj jeszcze żeby nie klikali w linki, gdyż wszystkie są "broken".

Wracając do tematu: prubując robić stronę tego typu, GAS będzie mogło zarzucić Ci zawsze działalność niezgodną z obowiązującym prawem (bo rozpowszechniasz nielegalne pliki lub ułatwiasz do nich dostęp). No chyba, że strona ma mieć charakter czysto informacyjny (jednak tutaj również należy uważać).

Portal komputerowy

-
webmastering, biznes

Forum IT - informatyka, komputery, technologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy prawnej zobaczcie sobie osiolek.com lub osloskop.net. Te strony dzialaja juz kilka lat. Z tego co pamietam osloskop mial problemy z Tomaszem Lisem jak dali sumy do jego ksiazki, poza tym dziala caly czas.

A Ziutek z 3ciego już kilka lat kradnie radia z samochodów. Skoro go jeszcze nie posadzili to pewnie można kraść radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że troszkę nie na temat, ale ktoś wspomniał, że napisanie na stronie, że autor strony nie ponosi odpowiedzialności, nie ma mocy prawnej - przynajmniej w Polsce.

Zwróćcie jednak uwagę na to, że google video czy youtube działa na podobnej zasadzie - mają napisane, że nie odpowiadają za rzeczy, które są ładowane na serwer... to tak w skrócie.

I teraz pytanie: Co powinienem zrobić, jeśli moja gra zostaje umieszczona na stronie typu maxior, bez mojej zgody - i nie chodzi mi o to, żeby do nich pisać w sprawie usunięcia gry, tylko o kwestie prawne i sprawienie, by ponieśli odpowiedzialność, za brak przestrzegania praw autorskich.

Być może ktoś z Was spotkał się już z podobnymi sytuacjami?

Czy pozostaje mi tylko wniesienie sprawy do sądu, czy też jest jakaś inna instancja, która zajmuje się takimi rzeczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie jednak uwagę na to, że google video czy youtube działa na podobnej zasadzie - mają napisane, że nie odpowiadają za rzeczy, które są ładowane na serwer... to tak w skrócie.

pisać sobie mogą :) a przecież nijak ma to się do prawa autorskiego. a po przejęciu ich przez google pisma i pierwsze pozwy już się posypały ;)

Czy pozostaje mi tylko wniesienie sprawy do sądu, czy też jest jakaś inna instancja, która zajmuje się takimi rzeczami?

nie, tylko sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, jak wam ukradna auto i po 24h zostawia gdzies w polu to to nie jest kradziez? zastanowic sie co piszecie...

albo ukrada auto, ale napisza na drzwiach ze to auto nazlezy do tego i tego to jest ok ?

OMG pomyslcie troche

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 24h zostawia gdzies w polu to to nie jest kradziez?

zasadniczo pobieżnie nie, bo to w takim przypadku jest to "krótkotrwałe użycie", nie wiem jak teraz ale jeszcze par lat temu to była podstawowa linia obrony złodziei aut złapanych na gorącym :)

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie torrentów to dla g są równi i równiejsi. Mało tego, nawet w as wyświetlają reklamy stron z torrentami.

A w sprawie luk w prawie to prym chyba wiedzie piratebay i groźby prawne do nich kirowane https://thepiratebay.org/legal

Ostatnio nawet udało się zająć ich serwery na kilka miesięcy tyle że strona miała kopie gdzieś indziej i wróciłą po kliku dniach. W tym samym czasie miliony użytkowników w jednym czasie zaczeło wchodzić na stronę szwedzkiej policji powodując lekka rozsypkę ich sprzętu.

Właściciele serwisu założyli sprawy za zamknięcie ich strony.

Nie wiem jak to się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności