Skocz do zawartości

Hosting - pomocy :(


zYm3N

Rekomendowane odpowiedzi

jezu

trudno mi cokolwiek powiedziec, bo jak wiesz nie mam mozliwosci sprawdzenia predkosci z Polski, ale z Interii sie lepiej wynies jak najszybciej, bo chcialbym wreszcie zobaczyc ta Twoja slawetna strone walczaca ze *spamem*, ale nie moge tam wejsc, bo mi sie nie laduje.

Ja dlatego wybralem hosting we Francji, bo jest dosyc szybko i z Polski i ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Misiaczku,

Moja sławetna ;)strona walcząca ze *spamem* ;) stoi na tragicznym serwerze liceum które ukończyłem, a dodatkowo przechodzi przez jeden z najmniej stabilnych aliasów pocztowych (w.pl). Jeżeli chcesz to usunę noarchive, podejrzysz sobie kopię Google, choć będzie wtedy wypadało abym zrezygnował z cloakingu. ;)

Na Interii stoją inne moje strony, nieco mniej sławetne, ale za to "nieco" bardziej istotne.

W przymusowych planach mam między innymi zrobienie kilku galerii oraz forum tematycznego (przewiduję do roku ok. 5 tys userów). Namiastka tego pierwszego (moje strony testowe) daje mi ok. 3-5 tys. wejść. Wypozycjonuję to ładniej, to powinno być i 30 tys. dziennie (strona wejściowa: 180kB i nie może być mniejsza). Już sam ten projekt jest na granicy transferu PowWeb (luzem 5GB dziennie przy samych polskich hasłach).

Ciężko mi wytłumaczyć firmie która przeznacza na epromocję 244 zł rocznie (hosting+domena plus moje skromne umiejętności) że w tym miesiącu po trzecim dniu okresu rozliczeniowego musimy dokupić transfer za 50 zł, a jeśli z miejsca nie upieprzę wszystkich swoich pomysłów, to wypadało będzie do końca tego miesiąca dokupić transfer za kolejne 1000 zł. W PL koszty transferu są kolosalne.

Forum które mam w planach, znając życie, da kolejne ok. 5GB dziennie i (niestety?) będzie się dynamicznie rozwijać. A - niestety - nie mogę ze znanych tylko mnie przyczyn zarabiać na hosting via AdSense czy Overture (co prawdopodobnie bez problemu bym zrobił).

Raczej straciłem nadzieję na znalezienie polskich providerów/sponsorów.

1. PowWeb wydaje się być przyjemniejszy, bardziej user-friendly. Denerwuje mnie sposób płatności. STRASZNY ping. JEDNAK jakiś limit transferu. W cenie domena .com

2. MidPhase też ma problemy z płatnością z PL. Ping prawie taki jak w PowWeb. Utrzymują w std. pakiecie tylko jedną domenę (albo własną albo .com w cenie).

Przeraża mnie ten ping 30 razy większy niż z Interii, właśnie, jak Wam chodzą strony www.powweb.com i www.midphase.com? Zadowalająco? Pytam osoby z Polski ;). U mnie całkiem okay, ale mam w biurze ładne łącze więc nie jest to miarodajne. Zerkniecie? Możecie tam wejść przez Affiliate Michała (65$) ;).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re up:

Pisałem już kiedyś, że proszę aby osoby które znają moje sajty nie wymieniały ich nazw i adresów, ani moich fraz kluczowych na tym forum.

50GB transferu wygeneruje np. forum phpbb posiadające 5 tysięcy userów, czy często odwiedzana strona z większą ilością multimediów. Moje sajty generują (grrr, niestety) 5GB i muszę dokupywać za złodziejskie kwoty ok. 1GB, a osoby które na część z nich wchodzą widzą "przyjdź za miesiąc, bo serwis jest zawieszony", zamiast oglądać mój content, bo nie stać mnie na jego podanie (za cenę Interii).

Czy znacie dobrą alternatywę? Tzn. ponawiam pytanie: jak Wam chodzą z Polski strony www.midphase.com www.powweb.com i jakieś strony z katalogu użytkowników PowWeb?

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum z 5tysiecy userow i 50GB transferu? :D chyba jak wszystko jest w grafice i lokalnie tam wrzucasz zdjęcia i załączniki :(

u mnie jest 5k userów (+/- bo co jakis czas kasuje nieaktywnych) i transfer wraz z 2 serwisami to 6-9GB wg. licznika providera i 15GB wg. webalizera :(

na małe strony jest sporo miejsca w polsce, poszukajcie bardziej (webserwer, fr 2be) z dużymi serwisami jest juz większy problem bo w polsce za drogo. w usa tanio ale daleko i gównianie. proponuje szukać w europie (bedzie ciezko), konkretnie u niemców i brytyjczyków.

no i wystrzegac sie polskich resselerów z kontamiw usa.. makabra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to usunę noarchive, podejrzysz sobie kopię Google, choć będzie wtedy wypadało abym zrezygnował z cloakingu. ;)

Nie no, nie rezygnuj w zadnym wypadku z cloakingu, moze kiedys sie polacze przez proxy.... ;)

1. PowWeb wydaje się być przyjemniejszy, bardziej user-friendly. Denerwuje mnie sposób płatności. STRASZNY ping. JEDNAK jakiś limit transferu. W cenie domena .com

Pamietaj, ze jest jeszcze limit zpytan do bazy mysql. Limit wynosi 72 000 zapytan na godzine dla jednego usera. Userow mozesz miec 3, wiec tak naprawde limit jest 216 000. W sumie to nawet z takim forum jakie planujesz, ciezko by Ci bylo to przekroczyc, ale podaje to tylko tak formalnie dla informacji.

W sumie to chyba kazdy provider ma jakis limit, ale nie pisze o tym otwarcie, jednak jest to czesto zawarte w jakiejs zawilej klauzuli w TOS. ;)

Co do midphase to nie mam z nimi doswiadczenia, ale limit pewnie jakis i tak maja, tylko o tym nie pisza.

u mnie jest 5k userów (+/- bo co jakis czas kasuje nieaktywnych) i transfer wraz z 2 serwisami to 6-9GB wg. licznika providera i 15GB wg. webalizera

Wiesz, nie sama ilosc userow swiadczy o tym jaki bedzie transfer. Mozesz miec 200 userow, ale jezeli sa bardzo aktywni to 15GB tez zrobia.

U mnie w grudniu bylo 15 GB, a userow jeszcze nie ma tysiaca, za to postow dziennie jest sporo i samych wejsc z wyszukiwarek bylo kolo 7000.

Styczen w porownaniu z grudniem zapowiada sie na duzo wiecej transferu i napewno przekroczy 15GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Czy znacie dobrą alternatywę? Tzn. ponawiam pytanie: jak Wam chodzą z Polski strony www.midphase.com www.powweb.com i jakieś strony z katalogu użytkowników PowWeb?

strony chodza wolno, mozna sie zlozyc na jakis serwerek w kilka osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na wlasne potrzeby na szybkich laczach  reselera chetnie sie dogadam jak ktos ma potrzebe.

Jakie warunki cenowe na ogromne konto? Ogromne, czyli do 100 GB transferu, do 500 MB konto www i min. 10 skrzynek pocztowych bez limitów. Subdomeny min. 100, liczba baz MySQL 3 z limitem na konto www.

Oczywiście do tego rewrite i inne takie;)

Cena za rok.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na wlasne potrzeby na szybkich laczach  reselera chetnie sie dogadam jak ktos ma potrzebe.

Jakie warunki cenowe na ogromne konto? Ogromne, czyli do 100 GB transferu, do 500 MB konto www i min. 10 skrzynek pocztowych bez limitów. Subdomeny min. 100, liczba baz MySQL 3 z limitem na konto www.

Oczywiście do tego rewrite i inne takie;)

Cena za rok.

opcji z takim transferem nie mam, ale moge dac inna 5 GB miejsca i 50 GB transferu nielimitowane bazy, maile, domeny itd. stateczne ip i inne rzeczy takie jak cpanel czy ssl itd. to wszystko za rozsadna - wg. mnie - cene oddam 360 zlrok (580 zl/2 lata, 760 zl/3 lata) lata przy kursie USD BRE Banku na 05.01.2004 3,1423 zl

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności