Skocz do zawartości

Ześwirowała klawiatura w laptopie - pomoże ktoś?


Baba Jaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Proszę o pomoc.
Laptop HP Pavilion, przytargany 3 lata temu z UK, zmieniłam systemowo język na polski. W międzyczasie ogarniałam, monitorowałam, raz format około rok temu.

 

Klawiatura działa nieprawidłowo. Działa jakby w zwolnionym tempie, jeśli piszę szybko — gubi wiele znaków w słowach, które wpisuję.
Nawet jak piszę wolno, to czasem muszę wciskać po kilka razy jakiś znak, żeby "zaskoczył".

Raz działa bez zarzutu, a na drugi dzień wariuje przez 5 godzin. Potem znowu działa super, a po kilku godzinach, lub dniach znowu świruje przez kilka godzin lub cały dzień.
Popięam lawaręstacjną, działa bez zarzuu.
Przykład powyżej — starałam się napisać średnim tempem: "Podpięłam klawiaturę stacjonarną, działa bez zarzutu."
Sterowniki uaktualniłam, nie wiem, co jeszcze mogę zrobić. Nic nowego nie instalowałam i nie podejmowałam działań, które mogłyby wpłynąć na jej pracę. Podpięłam klawiaturę bezprzewodową z kompa stacjonarnego córy, działa bez zarzutu.

Podejrzewam, że to nie jest problem uszkodzonej klawiatury, tylko jakiś .... nie wiem .... systemowy? Sterowniki (pomimo że są uaktualnione?). Lub cokolwiek innego, ale nie samego sprzętu.

Będę wdzięczna za naprowadzenie mnie na rozwiązanie tego problemu, zanim wyrzucę lapka przez okno  w nagłym przypływie niekoniecznie pozytywnych emocji :shok:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MaxPan napisał:

To mechaniczne uszkodzenia prawdopodobne jeśli zewnętrzna działa bez zarzutów.

 

Ale jak to jest możliwe przy mechanicznej awarii klawiatury, że na przykład teraz piszę bardzo szybko i działa w porządku nie gubiąc żadnego znaku. Za godzinę jej się włączą fochy i zacznie spowalniać i to bardzo gubiąc znaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wykluczyć błąd po stronie systemu to trzeba by było :

Zainstalować inny system operacyjny obok istniejącego albo przywitać się z LiveCD Linux. Ostatnia jest najtańsza i bezinwazyjna metoda na test Twojego sprzętu.Obstawiam coś na taśmie, ale zdalnie sobie mogę...

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe w Łodzi. Na rynku od 1995 roku! 

Blog księgowego, czyli nowe przepisy podatkowe opisane prostym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale jak to jest możliwe przy mechanicznej awarii klawiatury, że na przykład teraz piszę bardzo szybko i działa w porządku nie gubiąc żadnego znaku.

Bo gdzieś nie ma kontaktu dobrego, tak jak mówi @Maksiulek też obstawiam taśmę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli serwis. No nic, trzeba będzie w takim razie zawieźć.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, to proszę pisać — będę zaglądać.

Przed chwilą, ar4 napisał:

virusy lagują...

 

:shok::shok::shok:

Nie strasz ... mam avasta, czyszczę cleanerem i czasem skanuję Malwarebyte. Co jeszcze mogę zrobić, żeby wykluczyć tę ewentualność?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ar4 napisał:

A ja obstawiam taśmę lub virusy lagują...

wirus laguje klawiaturę tylko na laptopie ale zewnętrzne żadne nie, bardzo głupi wirus był by.

Cytat

Czyli serwis. No nic, trzeba będzie w takim razie zawieźć.

Można spróbować sformatować dysk i wgrać na nowo Windows. Wtedy będziesz mieć 100% pewności czy to mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wylałaś coś na klawiaturę ? Może lepko się tam zaczyna robić.

Ja na Twoim miejscu bym tego livecd jeszcze zarzucił, to wykluczy ewentualnie winę po stronie systemu. Z minusów że nie masz wtedy programów z Windows.

 

@ar4 było testowane, pisała o tym :)

 

Format to kasowanie wszystkiego i system od zera. Trzeba robić backup.

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe w Łodzi. Na rynku od 1995 roku! 

Blog księgowego, czyli nowe przepisy podatkowe opisane prostym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Maksiulek napisał:

Format to kasowanie wszystkiego i system od zera. Trzeba robić backup.

 

Dwa profesjonalne (niekoniecznie mam klucze) stracę wtedy doszczętnie :(

Przed chwilą, Maksiulek napisał:

A nie wylałaś coś na klawiaturę ? Może lepko się tam zaczyna robić.

Ja na Twoim miejscu bym tego livecd jeszcze zarzucił, to wykluczy ewentualnie winę po stronie systemu. Z minusów że nie masz wtedy programów z Windows.

 

 

Nie wylałam nic na klawiaturę — wchodzi w grę jedynie jakiś paproch, który ewentualnie podszedł pod spód. Ale wtedy nie działaby chyba jeden klawisz, a nie wszystkie — cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności