Skocz do zawartości

Ile jesteście w stanie zapłacić... :>


Brad

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie interesuje mnie cena 9zł brutto miesięcznie od strony + 10 gr na rękę od każdej frazy po odliczeniu kosztów serwerów. Czyli przy 50 frazach jest to koszt 14zł + koszty serwerów/msc.

Zakładając, że mamy 1 frazę za której pozycjonowanie płacimy 300zł miesięcznie za utrzymanie w TOP10 Google i Onetu to koszt jej utrzymania jak łatwo wyliczyć wynosi około 10zł dziennie. Zakładając, że strona wypadnie z TOP10 na 5 dni, zleceniodawca może żądać 50zł zwrotu [choć to oczywiście zależy od umowy]. Więc już na samym zwrocie zwraca się koszt monitoringu.

Kolejnym i w sumie najważniejszym plusem SEO monitoringu jest możliwość sprawdzenia pewnych zależności i naturalności.

Ze statystyk, będzie można wyczytać, że po wejściu na pozycjonowaną frazę do TOP3 różnica w przyroście odwiedzin wynosi średnio +20 uu dziennie czyli +- 600 uu miesięcznie. Koszt pozycjonowania tej frazy wynosi Y a z 600uu miesięcznie mam Z dochodu. Jeśli Y>Z to ta fraza przestaje być dla mnie opłacalna i albo negocjuje cenę albo z niej rezygnuje. Przy kilkudziesięciu frazach kilka takich powinno się znaleźć. Możemy też zaobserwować, że koszt utrzymania frazy na 1 miejscu jest mniej opłacalny niż koszt jej utrzymania np. na 2, jak to możliwe? pozycjoner żeby zdobyć 1 miejsce musi ponieść koszta wraz z czasem pracy np. 300zł, dzięki jego usłudze klient ma 400zł przychodu czyli 100zł dochodu, natomiast koszt wypozycjonowania frazy na 2 pozycji to już tylko 150zł a klient ma na niej 300zł przychodu czyli jego dochód jest większy o 50zł w porównaniu z dochodem osiąganym gdy fraza była na pierwszym miejscu. Już teraz widać ile firmy mogą zaoszczędzić na takich statystykach.

Wykres będzie podawał również Link Popularity w aż 5 szukajkach, dzięki czemu można śledzić naturalność tego przyrostu dzięki czemu doświadczony pozycjoner będzie wiedział kiedy i na co może sobie pozwolić.

Ostatnią rzeczą na którą chciałbym zwrócić uwagę jest czas ;)

Na pewno wielu pozycjonerów sprawdza codziennie wiele fraz, ile czasu to zajmuje? każdy może to obliczyć indywidualnie i pomnożywszy przez liczbę dni w miesiącu zadać sobie pytanie ile ten mój czas jest wart, bo chyba nie smsa za 1zł+vat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Całość kosztów wszystkich niezbędnych programow do automatyzacji samego monitoringu to około max 2000$ (koszt jednorazowy) :) (automatyczny monitoring dostępności witryn 20-60$/miesięcznie)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, wczoraj sprawdzanie pozycji, a dzisiaj już analiza ROI. Ciekawe co będzie jutro?

Ale ja nic nie dodałem, tylko wytłumaczyłem w niewielkiej części jakie ważne funkcje takie statystyki mogą pełnic.

Na jakim etapie jest ten projekt?

W połowie realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak trudno napisac sobie samemu takie narzedzie? !!!

Wystarczy pare krokow:

1)pobieranie danych z google (curl)

2)wybieranie interesujacych nas informacji, np. ile wynikow pod site: (proste regexpy)

3)wrzucenie do bazy :(

4)wyliczenie np. mediany i wrzucenie do tabelki w htmlu ;)

5)dodatkowo jak ktos chce przybajerowac mozna sie pobawic biblioteka graficzna (gd) w php, tworzac wykresiki itd, ewentualnie skorzystac z gotowych frameworkow do wykresow

punkty 1,2,3 wrzucic do crona i gotowe :) Takie cos to potrafi napisac student za 50zl :)

A moze sie myle ? moze jeszcze jakies dodatkowe ficzersy przewidujesz Brad ?

:)

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos to potrafi napisac student za 50zl

Gdyby to było takie proste to nie zabierałbym się za to. Poza tym przeczytaj posty mrtn, który też ma podobną zabawkę.

A moze sie myle ? moze jeszcze jakies dodatkowe ficzersy przewidujesz Brad ?

Ja mam do każdego projektu miliony pomysłów :D SEO monitor to tylko tak naprawdę jeden moduł potężniejszego narzędzia.

dobrym pomysłem byłoby rozróżnienie wersji lite i pro..

Jeśli uda mi się opracować i zaimplementować pewien algorytm to usługa może okazać się dużo tańsza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak trudno napisac sobie samemu takie narzedzie? :D

cholernie trudno

1)pobieranie danych z google (curl)

I co chwilę BAN BAN, albo DC na którym trwa remont, a wyniki muszą być codzinnie

2)wybieranie interesujacych nas informacji, np. ile wynikow pod site: (proste regexpy)

albo pozycję z siódmej strony, a tu nagle okazuje się, że na pierwszej stornie jest wpis do katalogu z adresem strony i PROSTE wyrażenie regularne podaje pozycje nie te co trzeba. CO prawda w rzeczywistości nie jest to baardzio trudne ale trzeba uwzglednić kilka przypadków ciekeawych np: nasza domena zwiera się w nazwie innej, linki reklamowe, adres naszej strony w description innej itp :(.

4)wyliczenie np. mediany i wrzucenie do tabelki w htmlu :)

jasne 500 razy dziennie dla 1000 stron z tysięcy wyników

5)dodatkowo jak ktos chce przybajerowac mozna sie pobawic biblioteka graficzna (gd) w php, tworzac wykresiki itd, ewentualnie skorzystac z gotowych frameworkow do wykresow

i przy narzedziu dla LUDU dedyk dwuprocesorkowy bo sobie na raz 100 userów z rana tabelki zacznie wyświetlać :).

punkty 1,2,3 wrzucic do crona i gotowe :) Takie cos to potrafi napisac student za 50zl :)

Dam 500 zł studentowi który zrobi to PRAWDŁOWO - ale się niestety dotychczas tak nie zdażyło.

A moze sie myle ? moze jeszcze jakies dodatkowe ficzersy przewidujesz Brad ?

Mylisz się, dla takich jak ty KAŻDY skrypt jest banalny i za 50 zł - tylko ŻADEN potem nie działa tak jak trzeba, nie można wprowadzić poprawek, zarzyna serwer ...

niby wszytko takie łatwe i proste na nawet porządnej agregacji Rss w śmietnikowych zapleczach u nikogo nie widziałem, ani newsów SEO Friendly .. okazuje się, że coś zrobić PORZĄDNIE jest jednak bardzo trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak trudno napisac sobie samemu takie narzedzie?

cholernie trudno

Wszystko zalezy od umiejetnosci :shout:

1)pobieranie danych z google (curl)

I co chwilę BAN BAN, albo DC na którym trwa remont, a wyniki muszą być codzinnie

Heh, czy ja wiem...ja pobralem spokojnie paredziesiat(a moze nawet pareset?) GB danych z google i nie zaliczylem ani razu bana :)

2)wybieranie interesujacych nas informacji, np. ile wynikow pod site: (proste regexpy)

albo pozycję z siódmej strony, a tu nagle okazuje się, że na pierwszej stornie jest wpis do katalogu z adresem strony i PROSTE wyrażenie regularne podaje pozycje nie te co trzeba. CO prawda w rzeczywistości nie jest to baardzio trudne ale trzeba uwzglednić kilka przypadków ciekeawych np: nasza domena zwiera się w nazwie innej, linki reklamowe, adres naszej strony w description innej itp ;).

Eee, nie przesadzaj, przeciez wystarczy wyciagnac to "zielone" z serpow albo to co jest w href

4)wyliczenie np. mediany i wrzucenie do tabelki w htmlu

jasne 500 razy dziennie dla 1000 stron z tysięcy wyników

No jak...masz powiedzmy 100 domen, dla kazdej interesuje cie 100 keywordow, pobierasz ze dane ze 100 DC, to 1mln danych, wrzucasz do tabelki mysql: STRONA | DATA | KEYWORD | POZYCJA, razem caly rekod to ma nie wiem, z 50bajtow(juz z uwgzlednieniem indexow) ;) Czyli dziennie rosnie ci baza o 50MB..Wyliczanie z tego mediany to naprawde nie jest taki wielki problem :)

5)dodatkowo jak ktos chce przybajerowac mozna sie pobawic biblioteka graficzna (gd) w php, tworzac wykresiki itd, ewentualnie skorzystac z gotowych frameworkow do wykresow

i przy narzedziu dla LUDU dedyk dwuprocesorkowy bo sobie na raz 100 userów z rana tabelki zacznie wyświetlać :).

Przeciez grafike mozesz generowac statycznie raz dzienne..

punkty 1,2,3 wrzucic do crona i gotowe Takie cos to potrafi napisac student za 50zl

Dam 500 zł studentowi który zrobi to PRAWDŁOWO - ale się niestety dotychczas tak nie zdażyło.

Ale przeciez Ty taki system juz masz ;)

Mylisz się, dla takich jak ty KAŻDY skrypt jest banalny i za 50 zł - tylko ŻADEN potem nie działa tak jak trzeba, nie można wprowadzić poprawek, zarzyna serwer ...

To bylo takie symboliczne 50zl, z tym niedzialaniem, zarzynaniem serwera to heh.. Ciekawe masz doswiadczenia :) Wiadomo , poprawki zawsze sie wprowadza, ale nie popadajmy w paranoje

Ps. o ironio gdzies zle zacytowalem :P

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno sie niedlugo zdziwisz jak za jakis miesiac jakis (pewnie nie jeden) "gimnazjalista" zacznie sprzedawac takie uslugi na allegro za grosze ;)

Pozatym na zachodzie malo kto sie interesuje pozycjami..w sensie klient sie tym nie interesuje, pozycjoner moze tak, aby dadac troche linkow z odpowiednim anchorem, tylko czy do tego potrzebuje informacji na ktorym DC, jakie ma konretnie pozycje pod kazde slowo? Nie sadze, ale ja na pozycjonowaniu sie nie znam :)

:shout:

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata - odkąd mam coś takiego, nie zdziwiłem się - to i przez miesiąc, ani 12 miesięcy się nie zdziwię, bo żaden gimnazjalista tego nie zrobi. Spróbuj sam, zamiast tyle gadać. Widzę, że świetnie znasz Zachód. Fajnie tam jest, skoro klienci nie interesują się pozycjami :shout:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisalem w 2 leniwe dni z php jestem taki sobie proste rzeczy tylko robie panel mam totalny OEM :shout:

1 najpierw sprawdzamy z listy dostepnych DC ktore dzisiaj dzialaja ;)

2 potem w cronie co kilka h odpytujemy kazdego keya tylko kilku(nastu) losowych aktywnych DC

3 wyniki oczywiscie do mysqla

4 wyniki pobierane sa przez php i przekazywane do gotowego flasha ktory juz sobie sam to ladnie rysuje (gotowiec gdzies znaleziony w sieci)

Zakladajac ze mamy ok 200DC na kazdym limit 1000 zapytan na dobe mozemy troche poszalec :)

Jak komus malo to trzeba zaczac kombinowac:

a) proxy

:) np napisac kawalek kodu zeby mozna bylo odpytywac za posrednictwem hostingow na ktorych mamy zaplecza

c) restartowac NEOzdrade za 28zl :) podpieta pod blaszaka kupionego na allegro za 50zl.

edit tak to wygladalo rok temu:

5e8j7ttngynf7abl.png

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności