Skocz do zawartości

strajk poczty, a działalność gospodarcza


lordbart

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy w życiu nie wysłałbym nic pocztą do urzędu skarbowego. Piecząteczka USa musi być.

eee tam, ja wszystko wysyłam poczta i zyję. Jeszcz eby tego brakowało, żeby ciagle zapierniczać do USu.

Chwilka , a czy listonosze nie dostaja osobnej kasy za roznoszenie tkz. druków bezadresowych ??

Chyba nie skoro m.in. chcieli kasy właśnie za to. Ale moim zdaniem nie w tym rzecz: listonosze nie są od noszenia śmieci!!! Niech sobie poczta zatrudni studentów do ulotek, a nie dorzuca tony makulatury do i tak obladowanych listonoszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem jak na innych pocztach ale u mnie umnie śmiecie reklamowe roznosi osobny gość. nawet pytałem się o tego roznosiciela na pocztcie bo ma wygląd kloszarda a centralnie otwiera sobie wszystkie skrzynki pocztowe

Właśnie dzięki temu na bieżące dostaje śmieci od Marcinkiewicza i HGW zamiast normalnej korespondencji

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie poczta zatrudni studentów do ulotek, a nie dorzuca tony makulatury do i tak obladowanych listonoszy.

Już widzę te rzesze studentów, ciągnących na pocztę żeby zdobyć takie "stanowisko" ;)

U mnie był jeden taki listonosz-cwaniaczek. Jak mu się już nie chciało, to wrzucał przesyłki w sposób losowy. Listy przynosili sąsiedzi i na zasadzie wymiany ;) odbierali swoją pocztę.

Wystarczyła jedna rozmowa z kierownikiem poczty - teraz cwaniaczkowi się chce !!!

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzeczy wysłałem do skarbówki - bardzo często pity klientów, które były wypełniane w ostatni dzień rozliczeń rocznych. Kilka razy deklaracje zaginęły, ale były ich kserokopie z doczepionym dowodem nadania poleconego.

I dzięki takiemu zabiegowi zawsze udało się załatwić sprawę.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na priorytetowe paczki zawsze ponad 2 tygodnie, listy przychodza wczesniej bo w tydzien. Kierowniczka poczty jest glucha na wszelkie skargi, a to wszystko akurat w miejscowosci gdzie srednio na jednej dostarczonej rencie listonosz zarabia 10zl. One zawsze sa na czas :)

[EDIT]

Przypomnialo mi sie jak kiedys gosc wyklucal sie z kierowniczka na poczcie ze nie dosc ze wezwanie do sadu zostalo doreczone juz po rozprawie to jeszcze do zupelnie innej osoby niz bylo adresowane !!!

Tutaj bedzie sygnaturka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz, który biega w mojej okolicy (najczęściej gdyz czasem zastępują go inni) jest czlekiem przednim ze wszech miar.

Roznosi wszystko szybko (inni, jak tego choroba lub inne zyciowe sprawy polożą, robią to co najmniej 2 x dłużej), sympatycznym, na widok którego człowiek sie uśmiechnie.

Paczki rozwożą "żuk'owcy", od pojazdu ktorym śmigają. Też z nimi nie ma większych problemów, a swego czasu tych paczek przyłaziło do mnie dość sporo.

Ale... zawsze jest pewne ale. Owi zmiennicy listonosza zasadniczego to istna tragedia i juz pomijam czas gdyż można to zrzucić na brak znajomości terenu, numeracji budynków itd. Ale ich teksty jakie czasem wydają powinny być omawiane na szkoleniach w zakresie kontaktu z klientem. Jako przykłady na anty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordbart:

p.s. cholerne nieroby strajkują

"Nieroby" jak ich nazywasz normalnych warunków pracy żądają od lat i od lat ostrzegali dyrekcję możlwiością strajku, a dyrekcja nie tylko nie poprawiła tych warunków, ale i z miesiąca na miesiąc dowala im więcej ulotek (nie zmieniając przy tym wypłaty, a jednoczesnie nakazujac ignorowac naklejki "czysty punkt").

Kiedys dorabialem sobie w wakacje jako listonosz, pierwsze czego sie tam nauczylem to szacunku do tego zawodu (nie zmieniajac przy tym negatywnej opinii o samej firmie, ale to inna bajka).

Beerbant:

Chwilka , a czy listonosze nie dostaja osobnej kasy za roznoszenie tkz. druków bezadresowych ??

Ani grosza, nawet jesli dany listonosz bedzie mial pecha, ze na jego rewir dostanie akurat wyjatkowo dużą część ulotek. A musza jeszcze zdazyc z emeryturami, rentami, poleconymi itp. I chodza tak i w najwiekszy upał, i w najwiekszy mróz.

lynks:

Nie wiem jak na innych pocztach ale u mnie umnie śmiecie reklamowe roznosi osobny gość

A na pewno te pocztowe? Jest ktos taki jak "ekspresowiec", ale jemu najczesciej daja do rozniesienia odcinki rentowe i polecone gdy sa dni szczytu (np. jak wysypuja sie rachunki).

A studentow poczta zatrudnia - miedzy czerwcem a wrzesniem.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nieroby" jak ich nazywasz normalnych

A przepraszam, jak mam nazywać gości, którzy nie mają ochoty wjechac windą zeby zostawić przesyłkę poleconą, a paczek to nawet nie biorą z poczty, tylko od razu jadą do mnie z awizo. I potem musze zapieprzać pół miasta po paczkę. Przeczytaj kilka wypowiedzi wyżej innych zadowolonych z usług ( o Paniach w okienkach to już nie wspominajac, bo to osobna długa historia ) i potem stawaj w obronie uciśnionych

I na koniec: nikt ich siłą w tej pracy nie trzyma

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony olewaja, to co Pisal Lordbart a czsami nawet gubia przesylki, z drugiej strony juz wiem dlaczego tak sie dzieje i nie dziwie sie ze strajkuja, za taka pensje jak im placa i tak sie staraja niesamowicie :shout:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno te pocztowe? Jest ktos taki jak "ekspresowiec", ale jemu najczesciej daja do rozniesienia odcinki rentowe i polecone gdy sa dni szczytu (np. jak wysypuja sie rachunki).

Na poczcie powiedziano mi ze to ich pracownik, nie wiem na jakich zasadach pracjue i zresztą nic mnie to nie obchodzi. Tak jak pisałem normalnej poczty nie mam już od dawna a ulotki reklamowe są non-stop.

Ja tam w zasadzie nie neguje ich strajku jeśli faktycznie tak źle im się dzieje, ale też niech nie oczekują ogólnopolskiego poparcia przy renomie złodziei i sciemniaczy jaką sobie przez te wszystkie lata wyrobili. Zwalanie niekompetencji na niskiezarobki i ciężkie torby jest po porstu śmieszne - tak samo jakby powiedzieć że budowlaniec który słabo zarabia ma prawo wywalić polowe cementu za płot i wylać słabsze fundamenty.

Gdyby potrafili się zachować jak ludzie (czyt. przynieść awizo do mieszkania i wytłumaczyć że nie byli w stanie zabrać tego listu z jakiś tam powodów) to ja jeszcze potrafiłbym to zrozumieć, ale jak ktoś mi podkłada awiza z uwstecznianymi datami dla mnie jest zwykłym oszustem, dochodzi jeszcze notoryczne okradanie przesyłek ale to już zupełnie pominie bo tu nie da się zazwyczaj znaleźć winnego i raczej ci końcowi doręczyciele nie mają nic z tym wspólnego.

Na szczęście monopol Poczty Polskiej już niedługo się skończy, wątpie czy będą w stanie udźwignąć ciężar wolnej konkurencji na rynku wszystkich przesyłek

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przezylem ostatnio szok, nie bylo mnie w domu kiedy przyszly paczki (nikogo nie bylo) i Ci co je dostarczali zadzwonili do mnie (skad mieli nr?:)) czy moga je zostawic u sasiada, albo czy jestem gdzies niedaleko to mi je podrzuca :shout: i podrzucili mi do szkoly... Starszy mi pozniej wmawial, ze bylem na wagarach ;)

Potrzebujesz pomocy z AdWords? PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie, czy z powodu strajku mogę sobie pójść osobiście na pocztę i odebrać z niej listy które do mnie przyszły? Już trochę ich powinno przyjść, w tym rachunek za telefon, który wolałbym dostać w miarę wcześnie

Idź, Trochę postoisz w kolejkach. Te trochę to dla Warszawy przykładowo > godzinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności