Skocz do zawartości

POZYCJONER = HACKER, SPAMER = CRACKER


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys byla glosna sprawa z gosciem, ktory szantazowal Google, ze jezeli mu nie wyplaca $1mln, to wpusci w siec program do nabijania adsense i adwords. Skonczylo sie tak, ze go zamkneli za szantaz.

- A Michał zrobił to za darmo. :)))

Pozdrawiam, J. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Szookpl, zgadzam sie ztym co napisales, ale nie mozna zapomniec ze w kazdej dziedzinie mozna byc hackerem, crackerem itp...

Kiedys byla glosna sprawa z gosciem, ktory szantazowal Google, ze jezeli mu nie wyplaca $1mln, to wpusci w siec program do nabijania adsense i adwords. 

Skonczylo sie tak, ze go zamkneli za szantaz.

Ciekawe kiedy wyjdzie na wolnosc :mrgreen:

No ale to z winy lenistwa poszukujacego.

No nie zawsze wy jestescie juz specjalistami, macie swoje fachowe słownictwo ktorego uzywacie na forum, i jak osoba ktora dopiero co przyszla na forum ma je znac? To jest szukanie igły w stogu siana.

teoeretycznie mozna na tym niezle cacka zbudowac ale miecna to czas

Zawsze mozesz porozdawac osobom ktore maja czas i checi cos zbudowac :mrgreen: np. ja: mrgreen:

//Poprawione :wink:

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze wy jestescie juz specjalistami, macie swoje fachowe słownictwo ktorego uzywacie na forum, i jak osoba ktora dopiero co przyszla na forum ma je znac? To jest szukanie igły w stogu siana.

E, nieprawda :). Masz Google przecież :)

Zawsze mozesz porozdawac osoba ktore maja czas i checi cos zbudowac :mrgreen: np. ja: mrgreen:

OsobOM... :) :*

... Om Namaha Shivaya! Echotek w Warszawie za tydzień ;)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj HaCkErZe, ze Ty tez kiedys zaczynales i nie miales pojecia co to wyszukiarki i roboty i slowa kluczowe. System wyszukiwarki phpbb jest taki jaki jest i nie nalezy do moich ulubionych, dlatego tez dalem w naglowku wyszukiwarke google z domyslnym site:forum.optymalizacja.com.

nie no oczywiscie - ja nie ukrywam ze nie tak dawno temu nie mialem o pozycjonowaniu bladego pojecia - wiekszosc wiedzy wynioslem z forum,

nie mówie tego w sensie ze ja jestem dobry o oni slabi - nie mialem tego na mysli 8)

Michal ty sie z Toba zgadzam że nasmiewać sie nie nalezy, link to dobre odeslanie do tego co warto poczytac.

ja tez tak uwazam, zreszta ani razu nie bylo takiej sytuacji zebym sie z kogos nasmiewal i celowo wprowadzal go w blad - jak juz wiadomo ze dyskusja zmierza w tym kierunku wtedy sie wlaczam - zle mnie odebraliscie :hello:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w końcu sensowna wypowiedz.

Dokładnie hcker to nie gość włamujący się na serwery.

A jeżeli ktoś wątpi to polecam zapytać :hello: prawdziwch Hackerów jeżeli powiedzą że to od włamań i niszczenia zabezpieczeń to oznacza że nie mamy do czynienia z hackerem.

A Hackerem fakt może być każdy w swojej dziedzinie takie jest prawdziwe znaczenie tego słowa.

Media nakreciły iż hacker to be, tak naprawdę dały lejce swojej wyobraźni i pokazały jak małą mają świadomość jak się posługiwac nowym słownictwem.

Generalnie Hacker postrzegany jest jako ten zły, znaczy on może byc dobry ale nawet w filmach kreaują że czyn jego musi byc zły. Np :-) jak nie włamiesz się tu i tam to myci trach żonkę ;-) no to takie filmy mamy.

Więc hackerem może być gość sadzący trawę,ale mający takie sposoby że trawa jest bardziej zielona, ładna i zadbana, gęsta i szybko rośnie.

Gdy już ulepszył swoją trawe, wie że żeby rozwijać i sprawdzić czy to prawdziwy efekt jego działania a nie np. lepszej ziemi. Piszę bezpłatny poradnik, udostępnia sposoby itd.

Ale to tylko moja wizja :(

pzdr.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie już przestało bawić roztrząsanie się nad pojęciami cracker, hacker itp. W sumie dobry admin i hacker to dla mnie to samo. Zależy to tylko przy jakim komputerze siedzi, ochranianym czy włamujacym się. Biorąc pod uwagę tą całą terminologię można sprowadzić to do dwóch pojęć zdolny informatyk ( może to być admin haker, cracker, ważne zeby umiał wykryć dziury zabezpieczyć kompa jak i obejść zabezpieczenia przy pomocy własnego oprogramowania i wiedzy), oraz typowy lamer (tego badziewia najwiecej) , który po prostu dorwie się do narzędzi porządnych informatyków i stara się udowodnić jak wielką jest szychą. Co do pozycjonowania nijak tego nie odbieram jako jakiegoś tam hakerstwa, cracku. Jest to jakaś tam grupka ludzi która stara sie przedstawić swoje i klientów strony w jak najlepszym świetle. Czyli grupa która zbiera informację o działaniu poszczególnych wyszukiwarek i optymalizująca treść stron pod istniejące już algorytmy. Przecież my nie zmieniamy tych algorytmów tylk uczymy się jak je wykorzystać do własnych potrzeb. :hello:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haker lub hacker (ang. hacker) to osoba o bardzo dużych praktycznych umiejętnościach w sprawach związanych z komputerami – dla której obcowanie z komputerami jest nie tylko środkiem, ale celem samym w sobie.

Wśród hackerów określenie to ma charakter wręcz tytułu honorowego i nie jest nadawane lekką ręką. Nazwanie kogoś hackerem jest wyrazem dużego szacunku, jaki się posiada wobec umiejętności danej osoby. Stosuje się także odpowiednio skwantyfikowane określenia, np. Perl hacker oznaczające osobę bardzo dobrze znającą język Perl.

Słowo to jest też stosowane przez media w znaczeniu włamywacza komputerowego, które to użycie jest bardzo niepopularne wśród hackerów i uważane przez nich za błędne.

Etymologia słowa haker

Angielskie słowo hacker pochodzi od hack, co znaczy poprawka, mała modyfikacja. Słowa 'hack' zaczęto używać na Massachusetts Institute of Technology w latach 60-tych do określenia żartów płatanych przez studentów, takich jak np. owinięcie górującej nad kampusem uniwersyteckim kopuły folią odbijającą promienie świetlne. Aby zasłużyć na to określenie żarty musiały się wyróżniać szczególną pomysłowością i stylem.

Miano hackera nadawali sobie wzajemnie niektórzy członkowie Tech Model Railroad Club działającego na tej uczelni. Część z nich przeniosła później swoje zainteresowanie na komputery - ich możemy nazwać pierwszymi hakerami.

Społeczność hakerów tworzą grupy programistów, którzy dzielą się kodem, wymieniają osiągnięcia i uczą się wzajemnie "sztuczek" lub lepszych sposobów pisania (programowania). "Hakowanie" w tym znaczeniu nie ma dla nich żadnego niszczycielskiego wydźwięku, co więcej, oznacza sprytne i użyteczne rozwiązywanie problemów związanych z komputerami.

Niektórzy uważają też, że ten typ społeczności obejmuje nie tylko programistów, ale ogólnie ludzi, którzy za cel stawiają sobie osiąganie doskonałości w używaniu jakiegoś medium i dzielenie się efektami swojej pracy z innymi.

Antropologia nazywa ten typ społeczności kulturą darów; akceptację i autorytet uzyskuje się w niej nie przez dominację nad innymi, ale przez jakość osobistego wkładu pracy dla dobra ogółu. Co ważne, nie należy kojarzyć takiego podejścia z komunizmem – jest to raczej komunityzm – to znaczy, że osoby identyfikujące się ze społecznością nie są zmuszane do dzielenia się swoją pracą, lecz robią to z własnej woli.

Najprawdopodobniej najbardziej zauważalnymi komputerowymi hakerami są Richard Stallman, Linus Torvalds oraz Eric S. Raymond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ja uważam że pozycjonowanie to hackerstwo :hello: bo tutaj uzasadniam iż wyszukiwarki są MEDIUM i to silnym

Niektórzy uważają też, że ten typ społeczności obejmuje nie tylko programistów, ale ogólnie ludzi, którzy za cel stawiają sobie osiąganie doskonałości w używaniu jakiegoś medium i dzielenie się efektami swojej pracy z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

według mnie bez sensu. jak będziemy tak uogólniać to niedługo mianem jedzenie nazwiemy też picie, bo oprócz tego, że jest rzadsze niczym innym się nie różni.

pozycjonowanie - też można uogólnić. "Dziś sobie wypozycjonowałem książki na półce."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ani pozycjonera, ani ogrodnika nie można nazwać określeniem hackera. W moim odczuciu jest to osoba znająca się w bardzo dobrym stopniu na komputerach, wybitny programista, specjalista w danej dziedzinie komputerowej (spec od baz danych, programowania, sieci etc). Nie wydaje mi sie zeby pozycjonowanie było taką dziedziną - pozycjoner to pozycjoner, specjalista od optymalizacji witryn i tworzacy je w sposob przyjazny wyszukiwarkom. Nie wiem jak w takiej dziedzinie można by zostać hackerem.. dla mnie to trochę dziwne.

Zresztą, jest to kwestia definicji, której właściwie nie da się jasno stworzyć. Jedni rozumieją to w swój sposób, dla drugich granica między hackerem a "normalnym człowiekiem" jest w całkiem innym miejscu. Nie ma tu chyba jednej prawdy.

Nawiązując do tematu wątku - jak odróżnisz pozycjonera od spamera? Czym to się różni? Przecież gdy ja wymienię się z 5 osobami linkiem czy zgłoszę się do jakiegoś systemu wymiany - czy to już nie jest spamowanie? Przecież to nie są linki "naturalne", a sztuczne, służące tylko i wyłącznie temu, by wyszukiwarka myślała że wielu ludzi uznaje naszą www wartą linkowania. Dla jednego będzie to spam, dla drugiego nie. Kwestia definicji.

Już na zakończenie wątku - nazywanie pozycjonera hackerem imho to tylko wprowadzania zamieszania. Webmaster to nie jest hacker, tak pozycjoner to też nie jest hacker - tak powinno zostać, bo przynajmniej wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności