Skocz do zawartości

google przestalo lubic katalogi?


Stanleyk700

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie przestańcie pisać te pierdoły, że katalogi są beznadziejne, że google ich nie indeksuje.

Prawda jest taka, że większość polskich katalogów jest beznadziejna i temu zaprzeczyć się nie da - na kilkadziesiąt wpisów max kilkanaście będzie w miare dobrych dlatego trzeba dodawać dużo katalogów/dzień i nie martwić się o filtra bo po krótkim czasie google wcale nie znajdzie wiele linków - trzeba poczekać zanim wpis zostanie dodany (moderacja), zanim google trafi na stronę gdzie on jest - do tego trzeba czasu.

A jakieś wypowiedzi, że google nie indeksuje już qlwebów to jedne z największych bredni na tym forum - poprostu ludzie dodają zazwyczaj swój katalog do kilkudziesięciu innych i mają pretensje, że po dwóch tygodniach albo go nie jeszcze w google albo jest tylko index.

Ja katalogów używam jako poprostu dodatkowego powera bo samymi katalogami poważniejszych fraz się nie wypozycjonuje, ale zawsze mogą dać sporego powera. Dla nowych domen ustawiam katalogowanie 20 katalogoów/dzien - owszem do jakieś tam małej części nie są dodane (nieodczytany token, błąd nieokreślony itd...) a do strony linkuje tak jak bym nie katalogował tej strony wogóle i jakoś w filtra stosująć te metody nie dostałem.

Według mnie katalogowanie jest przydatne ale na jego efekty trzeba sporo czekać i dodawać ciągle do nowych katalogów.

Systemy Wymiany Linków - Zdobądź więcej linków przy pomocy systemów automatycznej wymiany linków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że katalogi mają duży potencjał. Ostatno nowiuteńką domenę wypozycjonowałem z zadawalającym rezultatem na konkurencyjne słowa. Używałem głównie katalogów. Oczywiście klika zapleczy tematycznych okazało się przydatnych. Ale moim zdaniem to głównie dzięki katalogom. Wszyscy na to psioczą ale i tak dodaja...

każda porażka jest nawozem sukcesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości - pomimo wielu kontrowersji wokół nich nadal stanowią dobre żródło zóżnicowania domen i IP z którego warto bądź co badź skorzystać. Co prawda wpis do 2600 QlWebów daje moim zdaniem zaledwie 100-200 efektywnych linków statycznych ale dla porównania odpowiada to jakimś 1000-2000 linków w systemach wymiany.

Jeżeli nie zabierze to zbyt dużo czasu czy pieniędzy warto dodawać klienta do katalogów. Opierać sie tylko na tym to zbyt duże ryzyko, brak rozowju no i linkowa nie jednego typu, ale jako dodatek ... dlaczego nie !?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalogi sa dobre:)

najwazniejsze powinno byc dla ciebie zaplecze, nie stawiaj jakiegos syfu z darmowym contentem, poprostu rob stronki tematycznie powiazane ze stronka ktora pozycjonujesz.

dzieki temu bedziesz mial najbardziej wartosciowe linki.

dodaj strone pozycjonowana do katalogow, to na pewno nie zaszkodzi,

ale katalogi glownie uzyj do wypozycjonowania stron zaplecza, na podobne frazy jak strone pozycjonowana, tyle ze mozesz wybrac mniej konkurencyjne frazy.

dzieki czemu zaplecze szybciej wejdzie wysoko w googlach i zyskasz odwiedzalnosc, z zaplecza ludzie beda wchodzili na pozycjonowana strone.

pamientaj, zaplecze to nie tylko farma linkow, jesli chcesz zeby bylo sillne , zrob zaplecze tematyczne, zapewni ci ono najsilniejsze linki + odwiedzalnosc internautow dokladnie zainteresowanych tematem

// nie wiem czy dobrze sie wyrazilem :) jestem zmeczony, nie mniej jednak na pewno cos z tego mozna wysnuc :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wszystko fajnie slicznie ale jesli na przyklad mam do pozycjonowania strone firmy ktora ma hurtownie mebli to zanim zrobie strone w tej tematyce to mi zleci z miesiac(juz po dodaniu jej do katalogow) a to jest tylko jedna strona???da mi to takiego powera??

z tego co mowisz musialbym stawiac dziennie po 3-4 tematyczne(rozne strony) i tak po paru miesiacach bym mial mozliwosc wypozycjonowania strony klienta na dobre pozycje...

Ale powiedzcie mi skad wziasc content na te strony?? nie jestem w stanie przeciez zrobic jakiegos fajnego serwisu odnosnie mebli w ciagu tygodnia??potem go dodac do katalogow a potem dopiero umiescic linki do strony klienta??? to jak by nie patrzec podwojna robota???

Perła beskidów zaprasza na Noclegi Ustroń. Gorąco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mowisz musialbym stawiac dziennie po 3-4 tematyczne(rozne strony) i tak po paru miesiacach bym mial mozliwosc wypozycjonowania strony klienta na dobre pozycje...

to jak by nie patrzec podwojna robota???

A kto powiedział ze pozycjonowanie to szybka mila i nie stresująca praca??

Z tego co zdarzyłem tu wyczytać ludzie z czołówki pracowali na to latami i nikt nic nie zrobił tu w 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mowil ze musisz to zrobic w ciagu tygodnia ;)

na poczatku jest duuzo katalogow, zanim ci sie skoncza powinienes juz miec zrobione zaplecze

a content, napisz cos, wyporzycz jakies ksiazki, kombinuj jesli nie chcesz to mozesz komus zlecic pisanie artykulow, lub popros o mozliwosc zamieszczenia cudzych na twojej stronie :)

gdyby pozycjonowanie opieralo sie tylko na dodawaniu strony do katalogow nikt by nie zarabial na tym pieniedzy.

placi sie glownie za pomysly a nie bezmyslne wklepywanie w katalog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalogi moga odpasc.. przeciez sa do tego automaty nawet bardzo sprawne.

a zreszta same katalogi nie istanieja.. istanieje tez wspaniala wymiana linkow typu linkme.. - i nie mowi tutaj o linkorze czy o czyms innym bo to badziew. sam uzywam linkme i efekty sa zaskakujące.

link do linkme masz ponizej na banerze

userbar3.gif

userbar2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic w takim razie pozostaje sie zabrac do roboty i moze gdzies za rok bede na tyle bogaty w doswiadczenie ze sam bede kogos uczyl:))

a jeszcze takie male pytanko jak sadzicie warto stawiac takie strony tematyczne na darmowych hostach typu yoyo prv itp itd???

czy to mija sie z celem??

Perła beskidów zaprasza na Noclegi Ustroń. Gorąco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... a czy jesli bede dawal linki do stron klientow np. storony meblowej ze strony ktora ma pr 3 a jes zwiazana z tematyka samochodow kempingowych to o ile slabszy bedzie ten link w porownaniu z linkiem ze strony o tej samej tematyce??? czy az taka ogromna roznice mi to zrobi????

Perła beskidów zaprasza na Noclegi Ustroń. Gorąco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak google nie lubi katalgoow, nie luibi wogole indeksowac... wogole google jest do niczego

ludzie pojmijcie. - LINK to LINK. nie dodawaj duzej ilosci katalgowo. systematycznie 5-10 dziennie masz chociaz rotacje. tak jak ktorys to napisal ze rzeczywiscie takich dobrych linkow bedzie malo .a le bedzie z roznych ip.

a jak znowyu niechcie katalogow.. no to systemy wymiany linkow - osobiscie polecam linkme juz po raz kolejny to pisze. (link ponziej)

userbar3.gif

userbar2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności