Skocz do zawartości

Niższy ZUS


15175

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku o czym Ty mówisz? :yahoo:

Ja nie wystawiam żadnych faktur...wtedy działałbym jako firma..tym bardziej nie otrzymuję bo to ja wykonuję usługę!

Umowa nakładcza dotyczy tylko osób fizycznych.. :)

Tak, zgadza się, przeczytaj dokładnie, przecież nigdzie nie pisałem że to ty będziesz wystawiał fakutry. To ta firma "optymalizująca" składki zus będzie wystawiała tobie (tym razem tobie jako firmie) faktury za fikcyjne usługi. No przecież nie będziesz im dawał kasy na gębę, tylko będziesz chciał mieć jakąś fakturę aby te "mniejsze składki" wrzucić sobie w koszty. Jest jeszcze druga strona medalu czyli przychody "optymalizatora". Oni też muszą mieć jakieś udokumentowane przychody związane z wydatkami na "reklamę uliczną" bo nikt im nie uwierzy że dłuższy czas działają na stratach.

Rzucasz paragrafami z różnego rodzaju kodeksów a nie znasz podstaw działania umowy nakładczej.

Nawet nie wiesz, że wysokość składek zależy od wysokości dochodu!

Wystawianie rachunku na kilkaset złotych nie ma sensu bo wtedy zapłacisz za**b..wysokie składki - zbliżone do normy! Rachunki do umowy nakładczej nie przekraczają zazwyczaj 100zł !

Nie pisz że ta firma nie odprowadzi za mnie składek do ZUS, bo z końcem każdego miesiąca podpisujesz zeznanie w którym wyszczególnione są wszystkie składki i inne pierdoły..- to jest zobowiązanie firmy do zapłacenia za ciebie składek - jeśli tego nie zrobią to oni polecą a ryj!

Dobrze znam zasady działania umowy o pracę nakładczą natomiast ty ewidentnie nie znasz wszystkich szczegółów i okoliczności umowy którą chcesz podpisać.

Aby móc nie odprowadzać składek zus z tytułu działalności gospodarczej tylko z tytułu umowy o pracę nakładczą, umowa musi być zawarta na kwotę conajmniej 50% minimalnego wynagrodzenia czyli obecnie niecałe 450 złotych miesięcznie. Ponieważ wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę nakładczą, w przeciwieństwie do umowy o pracę na etat, jest wyłącznie za faktycznie wykonaną pracę, obchodzi się ten limit w ten sposób że podaje sie wynagrodzenie odpowiednio niższe (np. te 100 złotych) i od takiej kwoty odprowadza się składki zus. Luka polega na tym że w dalszym ciągu taki "nakładca" nie musi płacić składek od działalności gospodarczej. W skrajnym wypadku takie wynagrodzenie w damym miesiącu może zmaleć do 0. Właśnie to miałem na myśli pisząc o nieodprowadzaniu składek. Oczywiście w przypadku kontroli na pewno będą wyjaśniane okoliczności dla czego wynagrodzenie rażąco odbiega od tego zawartego w umowie. Jeżeli uważasz że gadki w stylu "a bo coś tam ..." wystarczą to twoja sprawa. Jednak w praktyce może to nie być wcale takie proste.

O tym ryju to lepiej od razu zapomnij bo takie "firmy" lubią oddawać i to boleśnie. Lepiej od razu je omijać szerokim łukiem.

Sorry, ale dalsza rozmowa nie ma sensu.... :blush:

I tak zrobisz co zechcesz ale na prawdę nie irytuj się gdy ktoś ma inne zdanie na ten sam temat. Sens jest taki, że oprócz nas sporo osób tu zajrzało. Myślę że nasza wymiana opinii może byc dla niektórych ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Poza możliwościami obniżenia kosztów zus pracodawcy (jest to rozwiązanie inne niż praca w W. Brytanii czy etat w Polsce), istnieją także możliwości obniżenia kosztów zatrudnienia pracowników.

Oferta skierowana jest do pracodawców zatrudniających pracowników na umowę o prace ze stawka wyższą od minimalnej.

Jeżeli pracownik otrzymuje wynagrodzenie wyższe niż minimalne, czy to wynikające z umowy o pracę czy wypłacane "do ręki"(powyżej wynagr. minimalnego), wówczas można obniżyć ten koszt bez straty dla pracownika.

Zainteresowanych proszę o wiadomość na email: ernkow6@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Są firmy takie jak TA, które pomagają Nam zmiejszyć składkę ZUSu i uzyskać większą emeryturę. Międzynarodowa grupa OPTIGEN proponuje nam legalne zatrudnienie w formie

konsultanta telefonicznego (umowa o pracę) w angielskiej firmie, w pełni opłacone i opodatkowane w Wielkiej Brytanii!

Jest to możliwe poprzez wykorzystanie możliwości jakie daje nam Unia Europejska (nasz system prawny jest podległy systemowi europejskiemu)

Jak Twoja praca będzie wyglądać? Musisz być dostępny pod telefonem przez 5 godzin miesięcznie na ewentualny kontakt z firmy zatrudniającej. i to tyle smiley

Co to daje?

Biorąc pod uwagę fakt, iż jednocześnie prowadzimy działalność w jednym kraju, a zatrudnieni jesteśmy w innym kraju członkowskim na etacie, możemy całkowicie wyrejestrować się z polskiego systemu ubezpieczeń! Zatrudniająca nas firma opłaca za nas składki emerytalne i zdrowotne w Wielkiej Brytanii, a co za tym idzie, jesteśmy objęci opieką zdrowotną na terenie całej UE na podstawie europejskiej karty ubezpieczeń, która otrzymujemy jako pracownicy firmy OptiGen.

Momentalna redukcja wysokości składek z 839,06zł do 499zł

(z możliwościa dalszej redukcji ! każdy polecony to -100zł aż do zera)

Nawet jeżeli nie chcesz polecać innych, to płacisz 499zł zamiast 839,06 tj:

340zł oszczędności miesięcznie,

4080zł rocznie

i wszystko zgodnie z prawem polskim i unijnym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgadzam sie z przedmowca, Dzialam juz w tym ponad rok i jestem zadowolony ze wspolpracy z Optigenem. Ja rejestrowalem sie przez serwis optymo.pl przez co mialem dostep do rabatow w optigenie. Dziwi mnie postawa niektorych osob na temat przeniesieniu Zusu. Po polaczeniu tego z rabatami mozna miesiecznie zaoszczedzic calkiem spora sumke. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Optigenu na start 499zl - do tego faktura ksoztowa za uslugi marketingowe

www.brakzusu.pl

polecilem 2 osobom system i mam teraz 299zl za miesiac.

Z zusu jestem calkowicie wyrejestrowany, a to co oszczedzam daje na fundusz inwestycyjny. Srednio powinno wyjsc zamiast 1500zl emerytury ok 4500zl na tym

logo-orange.png
Nowa platforma usług SEO. Zarabianie na pozycjonowaniu w Multi Level Marketing !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności