Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki dzięki za odp na początek to wypróbuje ten programik od wolnego bo jak na razie wykupienie pakietu medium czy maksi to trochę nie wchodzi w rachubę bo do moich celów to trochę za duży koszt. A niech mi ktoś powie czy tak w ogóle to te proxy transparentne nie nadają się do postowania czy harvesterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te proxy transparentne nie nadają się do postowania czy harvesterowania?

Jak najbardziej się nadają do wszystkiego, z jednym małym zastrzeżeniem - "grubsze" postowanie - w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest odfiltrowanie proxy L1 i L2 - program, który podał wolny jak najbardziej się do tego nadaje. Dlaczego? Powód jest ukryty w fakcie, iż transparentne proxy nie ukrywają naszego IP :) Przy nałogowym postowaniu może to zakończyć się trafieniem ze swoim IP do spam raportu. Tyczy się to zwłaszcza osób, które przygotowują listy AA. Osoby korzystające już z takich list nie powinny się tego obawiać i mogą wykorzystywać do postowania również transparentne proxy (chociaż jak to mówią: strzeżonego... :))

Do każdego innego zadania jak harvest, sprawdzanie zaindeksowania, PR, występowania linku i innych działań transparentne nadają się idealnie.

występuje problem z prawidłowym oznaczaniem proxy z portem 36081

Nowy update 1.15.37 poprawia już ten błąd. Jednak nadal pozostaje zagadką IP Test...

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makauer w tym problem że ja właśnie teraz tworzę na swój użytek listę AA to z tego co piszesz to do postowania najlepiej używać proxy L1-L2 i odsiewać to programem który podał wolny a L3 do harwesterowania tylko ze ja mam zmienne IP bardziej obawiam się o instytucję "ISP" o której naczytałem się w tym dziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że ostatnie zabawy ze scrapeboxem i odsiewaniem proxy przypłaciłem włamaniem na serwer gdzie mam strony spowodowanym wykradzeniem danych z komputera lokalnego. Zdarzyło się to komuś z Was?

Chyba jednak zdecyduje się w takiej sytuacji na opłacanie vps-a. Wtedy kwestie anonimowości nie będą miały już dla mnie takiego znaczenia.

Jeszcze spotkałem się u niektórych supportów vps z takimi odpowiedziami jak - "we doesn't allow any spam activities like using scrapebox on our vps". Czy zatem możecie polecić jakieś serwery gdzie nie ingerują w to co sie na nich uruchamia - zapoznałem się z tym co propunuje MaxPan, czyli xsserver.eu. Czy będzie to najlepsza opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominał o tym też MaxPan:

Teraz co daje nowa funkcja wybór list proxy krótko mówiąc można wybrać dla wykorzystania proxy przez jakie nie widać wasze oryginalne IP. Jeśli przy harwestowaniu, pingowaniu to niema żadnego znaczenia, to przy prostowaniu rożnymi narzędziami warto zwrócić uwagę czy wasze, lub IP dedyka czy VPSa nie pojawia się na serwisach typu https://www.stopforumspam.com/search.php. Oczywiście za wyjątkiem serwerów bulletproff.

Jednak... kwestia jeszcze rozchodzi się o IP Test. Nikt do końca nie jest pewien (poza twórcami programu) jak to w rzeczywistości działa. Na logikę powinno właśnie sprawdzać pod kątem możliwości wykrycia przez proxy naszego IP i niektórzy tak twierdzą.

Wątpliwości jednak może budzić fakt, iż proxy transparentne również oznaczane jest w tym teście jako PASSED. Z drugiej strony wykonywałem wiele "postowań" przy wykorzystaniu L3 (jednak wcześniej odrzucałem wszystkie proxy, które zostały oznaczone jako FAILED - czyli używałem tylko proxy PASSED z Google i IP testów) i nie miałem z tego tytułu problemów.

co propunuje MaxPan, czyli xsserver.eu. Czy będzie to najlepsza opcja?

Jedna z najlepszych. Śmiało możesz brać.

Tak na marginesie, możliwe, iż w niedługim czasie uda mi się udostępnić tego typu usługę - VPS pod SEO narzędzia :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak się ma sprawa z "ISP" to są mity czy też ta instytucją może wyłączyć neta jak czytałem wszystkie posty odnośnie scrapeboxa to była gorąca dyskusja że tak inni pisali że nie i w końcu nie wiadomo jak to jest tylko że to chyba nie rozchodziło się o spam a raczej o przeciążanie łącza, no i co najważniejsze jakie są konsekwencje dostania się mojego IP do spam raportu jakie są tego negatywne skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to najlepsze rozwiązanie to wykupić VPSA tego co proponuje MaxPan i tu moje pytanie czy na takim vpsie też trzeba korzystać z proxy przy postowaniu i patrzeć na L1 - L2 czy raczej to już wtedy nie ma znaczenia czy L1 L2 L3 grunt żeby było do tego celu wykorzystywane proxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xserwer obecnie banuje konta które zaspamowuja ich IP, wiec trzeba korzystać z anonimowych proxy. Za 35 USD nie dostaniesz bulletproff.

Wczesniej xsewer pzrymykali na to oko i 2 razy zmieniali IP a dalej kasowali 5 USD za zmianę, obecnie bezwzględny zakaz spamowania z ich oryginalnego IP

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxPan -> nie do końca, dalej przymykają oko ale jeśli już "jesteś" z nimi jakiś czas, jeśli to pierwszy miesiąc to banują.

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności