Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co nikt z was nie udownił, że coś nie działa w sprawdzaniu proxy.

Zarówno PSM jak i SB wykazały podobną ilość znalezionych dobrych proxy.

Słucham, ja chętnie przyznam, że twórcy dali ciała, o ile ktoś mi to udowni. Bo ja póki co nie widzę nic złego w testowaniu proxy przez SB.

arve_lek niestety, ale w zakresie testowania proxy w SB nie do końca masz rację. Szanuję Twoją wiedzę z zakresu SB i to co Twoje wpisy dają wielu początkującym (i zapewne nie tylko) użytkownikom tego świetnego narzędzia, jednak sprawdzanie proxy w SB jest najsłabszym ogniwem i ciężko w tym względzie zaobserwować poprawę.

Nie mam zamiaru zarzucać Cię tutaj wynikami swoich testów, bo nie jest moim nadrzędnym celem przekonywanie Cię do swoich racji, ale proponuję abyś wykonał sobie dwa rodzaje testów:

- możliwość użycia proxy w zakresie współpracy z guglaczem - jeżeli będziesz miał inne podsumowanie, niż to, że wiele nadających się do użycia proxy przez SB zostaje oznaczonych jako nieprzydatne - podejmę dalszą polemikę, aby wykazać Ci, że SB nie jest najlepszym narzędziem do sprawdzania proxy - wcześniejsze Twoje testy nie były wykonywane w oparciu o możliwości użycia proxy w guglaczu,

- zagadkowość oznaczania przez SB proxy jako anonimowe - w jakim zakresie, przy czym i względem czego - przyznam, że jeżeli ja sprawdzam czy proxy jest anonimowe, to wiem czy jest ono w stanie "sprzedać" informację o tym, że jest proxy i o moim IP i dzięki temu łatwiej mi określić jak mogę je użyć. Jeżeli natomiast jest wykonywany jakiś test gdzie nie wiem na jakiej podstawie SB określa dane proxy jako anonimowe to taki test jest o kant... stołu. W związku z powyższym jeżeli będziesz miał sensowne wytłumaczenie na temat określania przez SB proxy transparentnych jako anonimowe (co nagminnie SB czyni) to chętnie je poznam. W innym przypadku nadal będę twierdził, iż nie jest to idealne narzędzie do sprawdzania proxy.

Nie twierdzę, że sprawdzanie proxy w SB jest bezużytecznym działaniem, ale uważam, iż potrafi ono wprowadzić mnóstwo nieporozumień i błędnych wniosków. Poprzez błędne wyniki testów proxy w SB odrzuceniu podlega za dużo dobrych proxy, co w narzędziu o takiej użyteczności i renomie nie powinno mieć miejsca.

Być może są Tobie znane jakieś magiczne (ewentualnie czyt. zaawansowane) kryteria, którym SB poddaje ocenie proxy i na koniec okaże się, że duża cześć osób we własnym zakresie sprawdzająca proxy się myli, jednak osobiście skłaniałbym się w stronę teorii, iż nadal jest w tym względzie wiele do poprawy w SB.

Pozdrawiam.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strony dla pIng Mode to serwery XML-RPC. Poraz kolejny mylisz zupelnie pojecia bo Rapid Indexer Plugin to nie PING MODE. Tom wez sobie jakas tutke kup jesli sam nie dajesz rady, bo to juz smieszne nie jast.

a wystarczylo przeczytac ten temat co jest na samej górze tuz pod tym co teraz piszemy https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...p;#entry1016676

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Tomcio jakim cudem nie umiesz ubsługiwać scrapeboxa a na oferii GWARANTUJESZ TOP10 na krzesła ;)

https://seo.zgred.pl/zabawa-pozycjonera-ja-...-na-oferii-1181

wybacz ale jak poczytałem twoje posty to umarłem.

dobra rada zanim zaczniesz pozycjonować coś poczytaj (i jest to rada nie ide w konflikt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Oferi 95 % zleceniobiorców to właśnie tego typu "fachowcy". Ale klienci wcale nie lepsi.. można się pośmiać, albo złapać za głowę np. gość kiedyś wystawił zlecenie na średnie frazy i budżet 100 zł z uzasadnieniem - przecież na gruponie jest rok za 99 zł ;)

Pozycjonowanie stron WWW: SEMstudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makauer harvester akceptuje transparentne proxy jako anonimowe.
arve_lek niestety, ale w zakresie testowania proxy w SB nie do końca masz rację. Szanuję Twoją wiedzę z zakresu SB i to co Twoje wpisy dają wielu początkującym (i zapewne nie tylko) użytkownikom tego świetnego narzędzia, jednak sprawdzanie proxy w SB jest najsłabszym ogniwem i ciężko w tym względzie zaobserwować poprawę.

Nie mam zamiaru zarzucać Cię tutaj wynikami swoich testów, bo nie jest moim nadrzędnym celem przekonywanie Cię do swoich racji, ale proponuję abyś wykonał sobie dwa rodzaje testów:

Ogólnie na samym początku chodziło mi o to, że wersja 1.15.38 działa znacznie gorzej od najnowszej, jeżeli chodzi o testowanie proxy. Odnośnie tego, że SB traktuje transparentne proxy jako anonimowe nie wiedziałem.

Co do testów, to jasne, że je przeprowadzę, ale na pewno nie dzisiaj, bo mój czas jest ograniczony jeżeli chodzi o ilość spędzanoych godzin przez komputerem (doigrałem się jakiegoś zapalenia spojówek).

Z tego co widzę na BHW też sobie chwalą nowe testowanie proxy w SB -> https://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/...-scrapebox.html

Szczególnie osoba, która założyła temat na samym końcu pisze: “Wow, just updated my SB's ... I'm already adjusted! Lovin' it”

Tak wiem, nie ma co się opierać o informację innych osób. Początkujący dobrze prawi, że trzeba testowac wszystko na własną rękę.

Pisałem też jakiś czas temu z twórcą SB odnośnie proxy (mówiłem, że PSM znacznie lepiej to robi - nawet zapytałem się Miona, czy mogę udostępnić program). To od tamtej chwili zaczęły się po częsci prace nad nowym rozwiązaniem testowania proxy.

Podsumuwjąc: nowa wersja jest lepsza od poprzednich wersji odnośnie sprawdzania proxy, ale nie wiem nic na temat transparentne proxy, dlatego nie będę póki co dyskutował. Ale się dowiem! ;)

PS. Nie wiem czy wiecie, ale od groma podstron dostało filtry na frazę seopilot i seopilot.pl. W tym mój blog, forum PIO, sprawy marketing i inni pogromy SEO.

Google wycieło nas z topów i teraz są jakieś dziwne domeny, które de facto powinny być poza top10 :)

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arve problem z anonimowym proxy lezę w tym ze oni( twórcy SB) rzucają wszystkie L1-L2-L3 do jednego worka a to jest bledną droga, oczywiście trzeba wspomnieć ze PSM wcale nie filtruje proxy pod tym względem, wiec trzeba to porównywać z softem typu PF

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SB ma możliwość łącznie się z bramkami proxy? Jeśli tak to jak?

Kupujesz klej i łączysz, przecież w każdym sofcie idea dodawania proxy jest identyczna jak można takie pytania zadawać.

Odpowiedz brzmi kopiuj wklej :D

full-size.png

Edytowane przez farcrytabor3

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów": Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na samym początku chodziło mi o to, że wersja 1.15.38 działa znacznie gorzej od najnowszej, jeżeli chodzi o testowanie proxy.

Prawda, ale o tyle, że działa lepiej. Nie znaczy to, że działa dobrze... niestety.

mój czas jest ograniczony jeżeli chodzi o ilość spędzanoych godzin przez komputerem (doigrałem się jakiegoś zapalenia spojówek).

Współczuję. Sam zauważam od pewnego czasu coraz większe problemy ze wzrokiem. Staram się robić coraz częstsze przerwy, ale nie ma też na to czasu... i koło się zamyka ;) A z tym czasem, to swoją drogą, zleciłbym komuś przeprogramowanie doby na tryb 48-godzinny (przynajmniej) - płacę jak za prezydenta ;)

Z tego co widzę na BHW też sobie chwalą nowe testowanie proxy w SB -> https://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/...-scrapebox.html

Szczególnie osoba, która założyła temat na samym końcu pisze: “Wow, just updated my SB's ... I'm already adjusted! Lovin' it”

Tak wiem, nie ma co się opierać o informację innych osób. Początkujący dobrze prawi, że trzeba testowac wszystko na własną rękę.

Myślę, że dwa pierwsze akapity mógłbyś sobie całkowicie darować. W trzecim zawiera się cała prawda i mądrość pracy z narzędziami i wyciągania własnych wniosków.

Najczęściej wypowiedzi w stylu “Wow, just updated my SB's ... I'm already adjusted! Lovin' it” pochodzą od osób, które mają mizerne pojęcie o temacie, w którym piszą. A to, że tacy ludzie (dzieciaki) piszą dużo i potworne głupoty, jest generalnym problem praktycznie na każdym forum.

Na BHW znajdziesz wiele ciekawszych tematów dotyczących SB i jego problemu z proxy, w których wypowiadają się ludzie obeznani z tematem proxy i już takich "Wow-ów" nie znajdziesz. Nikt poważnie zajmujący się proxy nie oprze się wynikach prezentowanych przez sprawdzacz proxy zaimplementowany w SB.

Pisałem też jakiś czas temu z twórcą SB odnośnie proxy (mówiłem, że PSM znacznie lepiej to robi - nawet zapytałem się Miona, czy mogę udostępnić program). To od tamtej chwili zaczęły się po częsci prace nad nowym rozwiązaniem testowania proxy.

Podsumuwjąc: nowa wersja jest lepsza od poprzednich wersji odnośnie sprawdzania proxy, ale nie wiem nic na temat transparentne proxy, dlatego nie będę póki co dyskutował. Ale się dowiem! :)

Ile ja z nimi tego miodu przelałem ;) Ciągle jednak pozostaje jeden podstawowy problem - nie wiadomo na jakich zasadach SB dokonuje sprawdzenia proxy. Wiadomo natomiast na chwilę obecną, iż:

  • zaniża ilość proxy działających w zgodzie z guglaczem (bez bańki) - chociaż guglacz ma różne rodzaje banów, na podstawowe zapytania, na zaawansowane np. inurl itp., ale SB ma podobno sprawdzać tylko w zakresie bańki na podstawowe zapytania, a zatem powinien podawać większą ilość niż faktycznie to robi - w zestawieniu z PSM, robi to o jakieś 20-40% mniej - weryfikowane na podstawie ręcznych testów, tzn proxy oznaczone w SB jako nienadające się do pracy z guglaczem, wrzucone do przeglądarki działa i śmiga jak należy
  • jako anonimowe oznacza proxy, które w rzeczywistości są transparentne (L3) czyli umożliwiają chcącym i potrafiącym poznanie Twojego IP - zatem pojęcie anonimowości w ujęciu SB nabiera nowego, enigmatycznego znaczenia
  • w aktualnej wersji tj. 1.15.42 przy wybraniu zbyt dużej ilości wątków zaniża rzeczywistą prędkość proxy (przy wcześniejszych wersjach swobodnie mogłem testować proxy z użyciem 70-80 wątków, teraz 20 góra 30 daje mi pogląd na rzeczywistą prędkość - oczywiście niestety bez podania i możliwości odsiania na podstawie dokładnej prędkości)

Pomijam kwestię aktualnego interfejsu gdzie jedne rzeczy są lepsze (opcja ustawień), a inne gorsze (filtrowanie), ale to już jest jedynie kwestia osobistych odczuć, które każdy może mieć całkowicie odmienne.

Zdecydowanie na plus należy zaliczyć odejście od niezrozumiałego pomysłu posiadania przez SB dwóch proxy harvesterów.

Czy SB ma możliwość łącznie się z bramkami proxy? Jeśli tak to jak?

Kupujesz klej i łączysz, przecież w każdym sofcie idea dodawania proxy jest identyczna jak można takie pytania zadawać.

Odpowiedz brzmi kopiuj wklej :D

farcrytabor3, wydaje mi się, iż jemu chodziło o bramki proxy, a nie serwery. Oczywiście SB korzysta z serwerów proxy, a nie bramek proxy.

Pozdrawiam

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności