Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę pisać kolejny poradnik tym razem o ScrapeBox i wiem jakie jest jego GŁÓWNE zadanie
Marek,wydaje mi się że jemu chodzi o serwery proxy które nazywa bramkami...:)

Pozdrawiam T.

W świetle pierwszego cytatu, mam głęboką nadzieję, iż jednak chodziło mu o bramki ;)

Przyznam jednak, iż przeoczyłem wcześniej wzmiankę Toma o tworzeniu poradnika dotyczącego użytkowania SB. Skłoniło mnie to do przejrzenia wcześniejszych jego postów i niestety znalazłem kilka kwiatków dyskwalifikujących go z grona osób uprawnionych do tworzenia poradnika na temat możliwości wykorzystania tego narzędzia.

Ktoś kiedyś słusznie powiedział, iż w odpowiednich rękach SB jest złotem. Wydaje mi się (jeżeli będzie inaczej chętnie posypię głowę popiołem), iż po przeczytaniu poradnika napisanego przez osobnika ferującego poglądy, których próbkę mieliśmy okazję poznać (a kwintesencję pozwalam sobie zacytować poniżej), to SB może, co najwyżej stać się rdzawym kawałkiem metalu, którym nawet nie ma sensu walnąć się w głowę.

Głównym zamieram SB jest spam i to wykonuję. Używam też do paru drobnych rzeczy ale nie takich żeby zasługiwał na miano magic tools. Jest wielo wiciowy i za to się chwali ale dla mnie (człowiek z wymaganiami) brakuje opcji które mogły by dać mu miano magic tools. Dla Ciebie filtrowanie w SB public proxy będzie błogosławieństwem a dla nie mnie rutyną dlatego nie wiem co masz na myśli pisząc swój post

Wolność w internecie polega między innymi na tym, iż każdy może napisać poradnik o czymkolwiek zechce. Szkoda jednak, iż najczęściej za pisanie wszelakich poradników biorą się osobnicy, którzy tykać tematu od tej strony, w danym czasie nie powinni.

Tom, jeżeli już jednak chcesz pisać poradnik o SB, to może skup się jedynie na tej jego części wykorzystania, którą poznałeś dogłębnie i wszechstronnie, a nie zapuszczaj się na szerokie wody, bo nie tylko sam utoniesz, ale i innych utopisz brakiem należytej wiedzy na te tematy (dodam, iż być może taki właśnie miałeś zamiar, jednak coś mi się zdaje, że chciałeś polecieć po całości).

Pozdrawiam

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można takie pytania zadawać.

Jak można udzielać odpowiedzi jak nie rozumie się pytanie. Adres BRAMKI proxy a adres serwera proxy to, to samo?

Odpowiedz brzmi kopiuj wklej :)

Odpowiedź brzmi (również do wszystkich "guru" SEO) CZYTAĆ nie przeglądać mimo że przeglądarka

niema

To jest odpowiedź. Dziękuję

@Tom jeśli na tym screenie nie znajdziesz gdzie się wkleja adresy bramek proxy

Nie mogę znaleźć możesz mi pomóc?

farcrytabor3, wydaje mi się, iż jemu chodziło o bramki proxy, a nie serwery. Oczywiście SB korzysta z serwerów proxy, a nie bramek proxy.

Chyba jako jeden jedyny zaczynasz naukę od książki a nie od siana w sieci.

Marek,wydaje mi się że jemu chodzi o serwery proxy które nazywa bramkami...:D

Nie mierz innych swoją miarą

skoro tak dobrze wiesz jak działa i do czego służy scrapebox że piszesz o nim poradnik to Twoje pytanie jest nie na miejscu ;)

Żeby odbiorcy bzdury nie napisać. Ja nie boję się zadawać pytań typu 2+2 i nie zakładam nowego konta o loginie "Lelak"

trzeba rozróżniac bramki od serwerów :)

Dokładnie

A jeśli chodzi o poradnik to nie mój pierwszy i nie ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można pisać poradnik o soficie, którego się nie zna i dopier się uczy to jest dopiero paranoja, poradniki piszą osoby zawansowane które mają duze doświadczenie z softem, to nie jest referat że co się dowiesz to dopiszesz.

A teraz bomaba parę wpisów wcześnbiej piszesz iż:

Głównym zamieram SB jest spam i to wykonuję. Używam też do paru drobnych rzeczy ale nie takich żeby zasługiwał na miano magic tools. Jest wielo wiciowy i za to się chwali ale dla mnie (człowiek z wymaganiami) brakuje opcji które mogły by dać mu miano magic tools. Dla Ciebie filtrowanie w SB public proxy będzie błogosławieństwem a dla nie mnie rutyną dlatego nie wiem co masz na myśli pisząc swój post

To chyba wiesz już aż nadto o proxy z tego co piszesz i ten softa masz opanowany hehe piszesz że rutyną jest dla ciebie harvester

A może nie używałeś proxy siejąc twój "spam" sprawdz może twoi ip już tam jest w "spam"

Pytanie do ciebie mistrzu scrapeboxa podaj mi soft z którym się łączy bramki proxy chodzi mi o soft typu scrapebox senuke magicksubmiter itp. etc...

Kończąc skończ pisać głópoty "człowieku z wymaganiami" bo nic nie wnosisz do wątku oprócz śmieci dla tych co będą się uczyć i czytać bezsensowne twoje pytania i wypowiedzi.

Edytowane przez farcrytabor3

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów": Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pzreciez to moderator z forum Addera, tak przynajmniej się legitymował ;) On już wszytko wie, pisze poradniki.

Paweł pisal o nim na swoim blogu https://seo.zgred.pl/zabawa-pozycjonera-ja-...-na-oferii-1181

Niema co jego uświadamiać, najlepiej olewać to co pisze, i koniec. Moim zdaniem jest (DELIKATNIE MÓWIĄC) kompletnie niezorientowanym w tematach seo softów ( a udaje experta i to jest wkurzające), ale to tylko moje prywatne zdanie.

sorry za o/t

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wrócić do tematu ? ;)

Odpaliłem SB po dłuższym czasie nieużywania (update o sporo wersji). Próbuję namierzyć strony własnym footprintem za pomocą inurl:.

(strony polskie).

Dziwią mnie następujące rzeczy:

- w harvesterze wątek długo coś mieli (bez proxy) i daje wyniki jakieś wyniki np. 100 sztuk

- przez proxy to jest 0 wyników (proxy sprawdzane SB, tylko google proxy), sprawdzane wielokrotnie.

- wyników jest np. 300, a jeśli ręcznie wpiszę w google zapytanie to szacowanych stron jest zdrowo ponad 10.000

Podejrzenie: google oznacza strony jako "podobne" i je pomija. Można kliknąć w link: pokaż pominięte wyniki i jest lepiej o wiele.

Czym można to uzyskać SB?

Pozdrawiam!

B.

Scrapebox & SEO tools Windows VPS łącze 1Gigabit!

Biotechnologia medyczna ..... Seoprzyjazny Silnie Moderowany Katalog Stron PR2

"Ludzie mocno przeceniają swój wpływ na innych i zdecydowanie niedoceniają swojego wpływu na siebie samych" by SZ 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ustalmy fakty bo widze w screenie farcrytabor3 że ma na screenie serwery do pingowania webowego typu pingomatic.

a scrapebox'ie to chodzi inne ping'owanie z czasów takich narzędzi jak PR STORM czyli wysyłasz do strony na liscie ruch z referala twojej strony i o ile ma ona dostępne na stronie np ilość wejść z danej strony na moment masz linka (dobre do indexacji)

wiec pytanie TOMCiA było ok (w tym amoku pytań jedno mu sie udało) i faktycznie takich stron sie szuka

footprintem: intitle:statistics inurl:awstats.pl itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - czy jest szansa na pytanie nowicjusza? Nie zamierzam wydawać poradników - sam zresztą przeczytał bym kilka ciekawych :) Ale do rzeczy - chodzi o to, że mam 30k domen (niezarejstrowanych), które chciałbym sprawdzić pod względem baclinków - czy scrapebox pomoże mi w tym działaniu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo skąd miał by poobierać BL musi korzystać z zewnętrznej bazy zbieranej przez jakieś roboty. Kiedyś był dodatek co pobierał dane Yahoo, ale teraz to oczywiście nie działa, z majestic oni chyba tego nie zintegrowali na 100% nie wiem bo nie odpalałem już dawno tego dodatku

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności