Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

@wyszukiwać zawartość z meta tagów?

Czyli co ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu narzędzia nie działają na zasadzie robotów przeszukujących strona możesz SB wyciagnąć dane z Google pisząc odpowiednie footprinty np szukające po "Joomla! 1.5" itd

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że po footprintach to wiem tylko spora część stron usuwa link, myślałem ze może jest jakiś addon który ma taką opcję a jej nie znalazłem. No ale nic, trzeba będzie sobie inaczej poradzić.

Uroczystości rodzinne

Pięknie wykonane Zaproszenia ślubne ręcznie robione w rewelacyjnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro usuwa linki to jak chcesz je znaleźć inaczej ?

Footprinty się nadają do tego idealnie, wystarczy pomyśleć i ułożyć odpowiednie zapytanie, co trudne nie jest.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro usuwa linki to jak chcesz je znaleźć inaczej ?

Przecież wyżej napisałem ze po tagu w sekcji head

<meta name="generator" content="Joomla! 1.5 - Open Source Content Management" />

Ale widać nie da rady tego zrobić SB.

Uroczystości rodzinne

Pięknie wykonane Zaproszenia ślubne ręcznie robione w rewelacyjnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda że nie ma takiej opcji... wtedy nic by się nie ukryło hyhyhy :)
Do przeszukiwania zasobów "internetu" potrzeba ogromnych baz danych, wysoce wydajnych łączy i serwerów ze specjalistycznym oprogramowaniem, bo tylko w ten sposób możesz zrealizować wyszukiwanie na zasadzie robotów sieciowych, a nie programiku za 100 $ - 200 $ ... Więc następnym razem jak napiszesz "szkoda że nie ma takiej opcji." zastanów się! :chatownik:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie że na tym forum coraz trudniej uzyskać konkretną odpowiedź. Zadaję pytanie a tu ktoś mówi że jestem leniwy. Cóż użyłem rapida kilka razy ale niestety bez rewelacji jeśli chodzi o skuteczność. Pytanie zadałem może źle .... powinno brzmieć czy ktoś używa rapid indexera do indeksowania wpisów, jeśli tak to dlaczego u mnie skuteczność wynosi 10%? Pozdrowienia dla Tomka 25 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<meta name="generator" content="Joomla! 1.5 - Open Source Content Management" />

Ale widać nie da rady tego zrobić SB.

no szkoda że nie ma takiej opcji... wtedy nic by się nie ukryło hyhyhy :)

Da się zrobić to w SB bez żadnych addonów. Kto wie jak, niech siedzi cicho :P Co prawda trzeba mieć scharvestowane url'e, ale przefiltrowanie ich w poszukiwaniu nazwy skryptu, jest banalne.

#edit: nawet jak nazwa została usunięta, czy nawet wywalono z sekcji head ww. kod.

Edytowane przez Osiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobry dzien i powiem jak to zrobic, bo i tak wiem ze autorowi nie o to chodzi :)

Wystarczy uzyc 'Check links' i zamiast linku podac to:

<meta name="generator" content="Joomla! 1.5 - Open Source Content Management" />

A w pole website zapodac liste stron, co ma sprawdzic. Wtedy przeleci i sprawdzi, czy na stronie jest taki tag. Jak jest to oznacyz jako found i bedzie sobie mozna zapisac te wszystkie found, czyli tak samo jak przy szukaniu linkow.

Tylko, ze z tego co pisze oloksyk wynika, ze nie odroznia szukania w Google od szukania SB. Jak chcesz szukac SB tak jak napisales powyzej to musisz mu dac liste stron na jakich ma tego szukac.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż użyłem rapida kilka razy ale niestety bez rewelacji jeśli chodzi o skuteczność.

Skuteczność każdego narzędzia w dużej mierze zależy od baz na jakich się pracuje.

W tym przypadku list i to zarówno z Twoimi linkami jak i list stron do "odpytania".

Przykładowo jak puszczasz źle przefiltrowaną albo wręcz wcale (jak wielu robi) listę wpisów, to i nie dziwne, że nieskuteczne.

Jak się próbuje zaindeksować linki ze zbanowanych domen :)

Tak samo krążące listy serwisów są mało wartościowe. Trzeba się trochę przyłożyć.

Narzędzie do przygotowania dobrych (czystych) list swoich wpisów - Ping Seo Master (kolegi Miona).

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze z tego co pisze oloksyk wynika, ze nie odroznia szukania w Google od szukania SB.

Odróżniam nie bój się :) Użyłem po prostu skrótu myślowego. Przetestowałem twój sposób - działa. Tylko nie wpisywałem całego tagu, bo wtedy znajdywałem też strony na WP, Drupalu, tylko samo "Joomla".

Dzięki za podpowiedź.

Uroczystości rodzinne

Pięknie wykonane Zaproszenia ślubne ręcznie robione w rewelacyjnych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo jak puszczasz źle przefiltrowaną albo wręcz wcale (jak wielu robi) listę wpisów, to i nie dziwne, że nieskuteczne

no okej rozumiem że trzeba odsiać zbanowane domeny, czy coś jeszcze? A jak puszczę nieprzefiltrowaną to tak na logikę to powinno zbanowane odrzucić a niezbanowane łyknąć, czy się mylę?

Tak samo krążące listy serwisów są mało wartościowe. Trzeba się trochę przyłożyć.

co masz na myśli, ja używam listy którą znalazłem w tym temacie ... nie wiem czy jest dobra czy zła ... ale skoro skuteczność słaba to na to wygląda, może nie dostanę w gębę, jak zapytam skąd wziąć dobrą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności