Skocz do zawartości

Scrapebox v 1.0 - 2.0


artur_waw

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o klonowanie to nie sprawdziłem tego. Jeśli będzie działać to dobry pomysł i wtedy można mówić o pop***

Jeśli chodzi o RDP to nic nie pop***. Pisałem:

mam w swojej zacnej pajęczynce jednostkę która pracuje jako "serwer" - łączę się przez pulpit zdalny i nie można SB w trybie PZ uruchomić

Podsyłam foto z komunikatem

SB.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inne pytanie: na stronie internetowej scrapeboxa pisze, że można uruchomić go w 10 kopiach nazywając katalogi od scrapebox1 do scrapebox10. A co jeśli się uruchomi na raz 20 kopii scrapeboxa? Czy powyżej 10 trzeba kupić dodatkową licencję, pod pretekstem "zablokowali mi licencję na scrapeboxa bo uruchomiłem 11 kopii na raz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Sprawdziłem Twój link i w wolnym tłumaczeniu wygląda to tak:

Czy mogę uruchomić więcej niż 1 instalację scrapebox bez kupowania dodatkowej liscencji?

Tak. Można uruchamiać wiele instalacji scrapebox z jednej licencji, jednak wszystkie przypadki muszą być uruchamiane z tej samej maszyny fizycznej.

Każdy przypadek musi być uruchamiany z osobnego folderu.

Na przykład utworzyć drugi pusty folder:

/ scrapebox /

/ scrapebox2 /

Następnie należy skopiować zawartość z oryginalnego folderu scrapebox do drugiego folderu więc masz dwie osobne kopie.

Edytowane przez Mały Kajtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a czy jest sens odpalać aż 10 instancji na jednym stanowisku?

oczywiście że jest korzystasz z jednej licencji i na mocnych maszynach i łączach to chodzi przyzwoicie. Oczywiście jeszcze zalezę co wykonuje na jakich ustawieniach i t.d...

Myślę, że lepiej rozbić to na kilka kompów

kilka razy licencja raz, kilka razy łącze dwa, jeśli własna sterownia kilka razy prąd, koszty utrzymania maszyny....

Można oczywiście kupić tanie VPSy z nielimitowanym transferem, ale to rożnie bywa z nimi i tak i tak na każdy trzeba kupić licencje

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie a propos łącza - jaki program polecacie, aby można było ustawić na kompie limit łącza, który może wykorzystywać? Pytam, bo chcę właśnie postawić oddzielnego kompa tylko pod SB. Mam łącze 50/2 i chcę dać na stanowisko z SB limit np. 30mb, a resztę na sprzęt, przy którym pracuję na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danieltr, moim zdaniem odpalać z domu sb na ciągła prace bezsensu, jak poszukasz to znajdziesz VPS z winda juz od 10 USD, a teraz policz sobie prąd, łącze i td. Nie opłaca się. Co do podziału łącza to nie wiem, nigdy tego nie robiłem

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności